Witaj na forum Fabia Club Polska

Zaświeca się kontrolka od ciśnienia oleju po 15-20km.

Temat utworzony · 6 Posty · 4654 Wyświetlenia
  • Witam. Pacjent do dokładnie Ibiza z 2007r. 1.4 16V 86KM - silnik BXW. Problem polega na tym, że po przejechaniu 15-20km od uruchomienia silnika zapala się kontrolka ciśnienia oleju, mruga i pika. Po kilkunastu sekundach dalszej jazdy ponawia się. Gdy zgaszę auto i zapalę je od nowa mogę jechać dalej bez problemu i przez kolejne 40km nic się nie zaświeca. Wymieniony został już przez mechanika olej na nowy + filtr oleju, nowy czujnik (na oryginalny, żaden zamiennik), sprawdzone ciśnienie - które jest akurat jak najbardziej w normie). Odebrałem auto od mechanika i dalej to samo. Wiązka była sprawdzana, osuszona itd. Co jeszcze ewentualnie sprawdzić lub co może być przyczyną?

  • Nie masz jakieś nieszczelności w postaci przedmuchania lub pęknięcia na bloku?Może masz nie do końca wetknięty bagnet i ciśnienie ucieka.

  • Kolego, a próbowałeś sprawdzać błędy na komputerze? Pęknięcia bloku raczej nie podejrzewałbym - miałbyś wówczas do czynienia z wyciekami i niedoborem "smarowidła" w silniku. Ciśnienie na bagnecie jest niewielkie - gdyby tak nie było bagnet wystrzelałby do góry jak petarda w sylwestrową noc 😉 <!-- s;) --> Krótko mówiąc - źle włożony bagnet lub jego brak nie spowoduje tak dużego spadku ciśnienia.

  • Przerabiałem podobny przypadek w Fabi.Przyczyna uszkodzony czujnik ciśnienia oleju.

    Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

  • mi tak sie działo jak był zatarty wałek w głowicy

  • Ja tak miałem gdy wadliwy był filtr oleju. Ten wymieniony jest z tej samej firmy? Ciśnienie sprawdzałeś w momencie gdy świeciła kontrolka?