Witaj na forum Fabia Club Polska

Drgania i wibracje podczas przyspieszania.

Temat utworzony · 5 Posty · 4399 Wyświetlenia
  • W mojej Fabii 1.4 16V 101KM z 2005r. pojawił się problem z dragniami i wibracjami podczas przyspieszania. Nasila się to jadąc pod górkę i przyspieszając. Natomiast jadąc na biegu, ale bez gazu nic nie czuć. Wibracje nasilają się również podczas przyspieszania i jazdy slalomem od lewej do prawej strony jezdni. Podczas tej samej jazdy bez przyspieszania na samym biegu nic nie czuć.

    Wstępną diagnozą miał być uszkodzony przegub wewnętrzny. Podnoszę więc prawe koło do góry, odpalam auto, jedynka i powoli ruszam. Koło obraca się w powietrzu i podczas skrętu w lewo i prawo nic nie czuć. Opuściłem prawe koło i podniosłem lewe. Znowu jedynka i napędzamy koło. Zaczynam kręcić w lewo i nic, [b]skręcam w prawo i trzęsie całą budą auta![/b] Im bardziej skręcę w ostatnich chwilach skrętu tym bardziej trzęsie autem no i całą skrzynią od której przenoszone są drgania. Myślę sobie - uszkodzony lewy przegub wewnętrzny. Kupiłem więc całą używaną półośkę z przegubami i podmieniłem. Jazda testowa i dalej te same objawy. No i co teraz? ??? Co może być przyczyną problemu?

  • Poduszka pod skrzynią, źle dobrany przegub...
    Krzywe koło ?
    Czy uderzyłes bokiem kola w krawężnik ? Może cala konsola jest skrzywiona ? Tuleje wahacza całe ?

    Podjedz na SKP i podpytaj...

  • [quote="kapi"]Poduszka pod skrzynią, źle dobrany przegub...
    Krzywe koło ?
    Czy uderzyłes bokiem kola w krawężnik ? Może cala konsola jest skrzywiona ? Tuleje wahacza całe ?

    Podjedz na SKP i podpytaj...[/quote]
    Byłem na stacji diagnostycznej i wszystko ok. W zawieszeniu żadnych luzow. Nie udezylem w żaden krawężnik. Wszystkie kola z zimowych zmienialem na letnie i dalej to samo.

  • Zobacz, czy łożysko piasty nie ma luzów.

  • [quote]Byłem na stacji diagnostycznej i wszystko ok. [/quote]

    Co dokładnie sprawdzał diagnosta?
    Nie ufam im bo mój kumpel nie przeszedł badania technicznego Focusem bo... Miał białe lampy i na pewno coś kombinował.Tak więc zdarzają się konowały stąd pytanie.