Witaj na forum Fabia Club Polska

Awaria cewki zapłonowej

Temat utworzony · 27 Posty · 25307 Wyświetlenia
  • mega dobry odkop 🆗 - 6 lat 😄 <!-- s:D --> .

    Sprawdź błędy na kompie i napisz jaki błąd masz, a potem pogadamy co to może być 🙂 .

  • Tomuś, o to chodzi by kontynuować....
    Eric 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Na kompie wyszła awaria cewki na 2 cylindrze. Mechanior zalecił wymianę cewki zapłonowej modułu oraz świec. Trochę mnie cena cewki zdziwiła koszt 280 zł z rabatem i świec 36 zł./ szt NGK. Mam też opcję zdecydowanie tańszą do wyboru -cewka za 220 zl ( chiński zamiennik) i świeca Bosha za 8 zł/ szt. Chyba nie ma co oszczędzać na cewce.. Ceny krakowskie 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="kapi"]Tomuś, o to chodzi by kontynuować....
    Eric 🆗 <!-- s🆗 -->[/quote]

    Kapi -> Ja nie mam nic przeciwko 🙂 . Dobrze że kolega Eric używa szukajki 🆗 . Przynajmniej jeden co rozumi w miarę w pełni ideę forum i szukajki 🙂 .
    Większość ludzi ma tę szukajkę w ..... 😄 i zakłada swój temat. Stare tematy nie mają większych szans na odkop 😕
    Koniec off topica . Teraz już tylko na temat 🙂

    Na cewce w ogóle nie oszczędzaj bo ona ci się szybko zemści. Ja bym dał te 280. Zapytaj się też gdzieś indziej po ile są te części. Świece Boscha bywają różne. Jedni chwalą inni ganią. Sam miałem bosche w poprzednim aucie i były ok. Podobno je robią na Ukrajinie, także .... nie wiem czego się spodziewać 🙂

  • Nie orientujecie się czy moduł zapłonowy z felicii będzie pasować? Zdaje się jestem różnica wtyczek...

  • Eric, jeśli nr części masz ten sam - to będzie pasować.

  • Cewka jakby ozdrowiała, silnik nagle zaczął chodzić poprawnie, ale nadal świeci kontrolka sterowania silnika. Zaczynam od wymiany świec. Myślę też nad przeczyszczeniem przepustnicy.