Witaj na forum Fabia Club Polska

Problem ze światłem stop

Temat utworzony · 9 Posty · 4424 Wyświetlenia
  • Witam klubowiczów
    Posiadam Skodę Fabie 2006 sedan od samego początku i dopiero 1 raz pojawił się problem zgasło mi 3 światło stop na szybie i nie mam pojęcia co się mogłostać, proszę o pomoc i pozdrawiam wszystkich
    Sebastian

  • Po pierwsze opisuj problemy w odpowiednich działach/wątkach aby na forum nie wprowadzać bałaganu.

    Co do samego tematu:

    • Zerknij w jakim stanie jest wiązka w tym gumowym przejściu między budą a klapą;
    • Sprawdź napięcie na końcu wiązki przy lampie.Nie ma raczej możliwości aby lampa się spaliła.
  • Przecież pisze że to sedan. Po co wiązka z klapy?

    Też mam problem ze światłami stopu. Nie działają boczne żarówki, a trzecie świeci się w połowie cały czas. Na szczęście trzecie przy hamowaniu działa normalnie, ale potem znowu świeci do połowy (konkretnie po 3 skrajne diody). Jak to rozwiązać?

  • [quote="bruce86"]Nie działają boczne żarówki, a trzecie świeci się w połowie cały czas. Na szczęście trzecie przy hamowaniu działa normalnie, ale potem znowu świeci do połowy (konkretnie po 3 skrajne diody). Jak to rozwiązać?[/quote]
    Typowy objaw uwalonego czujnika pod pedałem stopu.

  • Witam, bardzo późno łapie mi światło stop.... Dokładniej opisując problem podczas normalnego hamowania na drodze światło stop praktycznie wogle mi się nie zapala, dopiero podczas mocnego wciśniecia pedału hamulca do dechy zapala się, czy jest jakaś regulacja żeby już podczas muśnięcia nogą stop się zapalał, ktoś wie w czym tkwi problem i jak go można samemu rozwiązać ? Pozdrawiam.

  • Możliwe ze czujnik jest źle zamocowany ... Trzeba by organoleptycznie to sprawdzić, bo skoro stop świeci to znaczy że jest sprawny.

  • Krissbayer sprawa do ogarnięcia.Wymieniałeś go ostatnio?

  • Nie nie, nic nie robiłem. Jedynie co pamiętam to ok 1,5 miesiąca temu miałem mocne awaryjne hamowanie i może wtedy poprzez mocne wsiśnięcie hamulca ten czujnik jakoś się rozregulował.... nie wiem nawet czy jest to możliwe poprzez taki incydent, jednakże mniej więcej od tamtego czasu zauważyłem ten objaw....

  • Dostał uderzenie, może się przesunął. Trzeba sprawdzić tak czy tak.