Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia I (6y) Świecąca się kontrolka , mniejsza moc

Temat utworzony · 5 Posty · 4404 Wyświetlenia
  • Witam wszystkich posiadaczy Fabi I (6y). Posiadam Skoda fabie I (6y) sedan 2004r 1.2 HTP 64km i mam następujący problem, Jakiś miesiąc temu zaświeciła mi się kontrolka "Elektroniczny sterownik Silnika" (było spowodowane to najprawdopodobniej zatankowaniem słabej jakości paliwa na wsi). Kontrolka cały czas świeciła (niekiedy gasła) ale Skoda jeździła cały czas dynamicznie (miała duża moc) ,a niekiedy raz na jakis czas potrafiło ja szarpnac ,ale tylko na niskich obrotach (2-2,5 tysiąca , a powyżej 3 tysięcy to jechała normalnie). A dzisiaj nie wiem co jej "odbiło" jechałem 3km i naglę straciła na mocy i zaczeła mrugać kontrolka "Elektroniczny sterownik Silnika" . [b]Czym może to być spowodowane , to stracenie mocy? [/b](bo jak ruszałem na rondzie z 1 przy normlanej jeździe prawie mi zgasła , a jak chciałem zobaczyć czy ma siłę ruszyć z piskiem to nie szło :cenzura: <!-- s:cenzura: --> , a wcześniej to kręciła kołami jak szalona)

    Teraz byłem odprowadzić Skodę do garażu , i przy odpaleniu odkryłem że chodzi nierówno (w środku trzęsie jak nie wiem , i silnikiem trzepie jak poje :cenzura: )

  • Wg opisu ciężko cos wymyślić,
    Trzeba by podłączyć kompa i zobaczyć dlaczego check się świeci.

  • To samo uslyszalem o mechanika do ktorego dzwonilem, a myslalem ze wy cos wymyslicie. Ale jutro skoda po 17leci do mechanika, a jutro caly dzien z buta :wsciekly: <!-- s:wsciekly: -->

  • siemano. a patrzyłeś czy cewka zapłonowa nie jest któraś padnięta i nie na wszystkich cylindrach ci chodzi 🙂 <!-- s:) -->

  • Moja Fabie dzis dopiero odebralem od mechanik, troche mi zeszlo bo fabia byla ktoras tam w kolejce, ale zrobil mi jeszcze pare innnych napraw. Przyczyna tego byly świece wypalone juz i cewka zapolonowa.