Witaj na forum Fabia Club Polska

Problem po wymianie rozrzadu,pompy wody,paska wieloklinowego

Temat utworzony · 18 Posty · 10587 Wyświetlenia
  • Witam wszyskich ,bardzo prosze o pilna pomoc .Po wymianie rozrzadu INA + pompa wody oryginal+pasek wieloklinowy cos piszczy tylko na bardzo goracym silniku na wolnych obrotach.znalazlem cos takiego widzialem na yt wkleje link
    https://youtu.be/SkJ9NUejYpk<!-- m -->

    Bardzo prosze o pomoc bo wyjezdzam na urlop i nie wiem co robic,mechanik co mi to robil mowil ze nie ma sie czym martwic tylko jezdzic

    Moze mozna sie z kims z Krakowa umowic aby to oblukal ,bo przedemna 3000km help,help

  • Gdzieś trafilem podobny problem w 1.4 16v.
    Chodziło o rolkę napinającą.
    Jeśli masz lusterko małe to zobacz jak są ustawione znaki na rolce. Ew podjedź do warsztatu w krk - adres w podpisie MirekS.

  • Moj silnik to AUA u mnie nie ma rolki napinajacej,nie ma klimy,bylem u goscia od alternatorow obadal i mowi ze to nie alternator.A rozrzad robilem na Prandoty w serwisie skody.Pytanie czy jest sie czego bac czy jezdzic,ale jade daleko tak jak pisalem.Co z tym fantem zrobic bo pomalu juz nie mam sily.

  • u mnie też task piszczało, ale na zimnym, byłem u mechanika nic nie znalazł i tak z tym jeździłem do następnej wymiany i wtedy przestało. Jakas wina materiału, ale na szczęscie nic się z tym nie stało.

  • U mnie tylko na bardzo gorącym silniku jak sie sporo pojeździ i tylko na wolnych obrotach.Pytanie czy mogę jechać w dalszą trasę ,bo to mnie nurtuje???Od wymiany kpl.rozrządu zrobiłem 800km autko chodzi po za tym bardzo dobrze .

  • Generalnie nikt Ci tego nie zagwarantuje że możesz, ale jakby coś Ci się w tym czasie złożyło to masz gwarancję.
    W końcu części są nowe.Obowiązują dwa lata gwarancji.

  • Moze jest jakis kumaty w Krakowie co by to na zywo posluchal i ocenil?

  • Zrobiłem nowy filmik jak by ktoś chciał posłuchać i pomóc to wyślę na meila,bo nie widze jak mam dodać go tutaj

  • Jedyna opcja to wrzucić na YT i tu zapodać linka.

    Mam nadzieje że będzie to jakaś błachostka.

  • Wczoraj mechanik mi tłumaczył że pod wpływem temperatury rozszerza sie lekko simering na pompie wodnej i na wolnych obrotach ośka obracając się lekko ociera o niego i piszczy i można z tym śmiało jeździć dodam że zrobiłem już od wymiany 1000km i auto jeździ normalnie.Czy to prawda nie wiem i czy to ruszać czy olać.
    Ponowie prośbę jeśli jest ktoś chętny z Krakowa aby to posłuchać na żywo i doradzić to podjadę .Z góry dziękuję wszystkim .

  • Link na yt dodałem filmik,proszę posłuchać pisk wchodzi jak silnik przechodzi w wolne obroty tylko na gorącym silniku:

    https://youtu.be/xi2WAYzWPjY<!-- m -->

  • Jestem umówiony z innym mechanikiem ,prawdopodobnie za mocno naciagniety pasek rozrzadu i jak wszystko sie nagzeje to pasek napiera za mocno na pompe bo wszystkie elementy pod wplywem temperatury zwiekszaja delikatnie swoja objetosc i na wolnych obrotach jest ten pisk,czy to prawda nie wiem,moze ktos sie wypowie.Mechanik ktory to wymienial nie widzi podstaw do reklamacji rece opadaja

    Witam,zrobiłem na urlopie 3000 km i nic na razie nie piszczy chyba sie dotarło,jak na razie to wszystko ok. 🙂 <!-- s:) --> pozdrawiam

    No i d....a 😞 znowu piszczy ,rece opadaja

  • Witam.
    Widzę że nie ma chętnego aby mi pomoc rozwiązać tą zagadkę co piszczy po nagrzaniu samochodu po włączenia wentylatora.
    Będę wdzięczny za pomoc .

  • U mnie niedawno również piszczał rozrząd na wolnych.Po ściągnięciu osłony rozrządu okazało się że pompa cieczy przecieka i płyn dostał się na łożysko które zaczęło wydawać piski.Był to początek ale wymiana na nową była konieczna.

  • U mnie po przejechaniu 4000 kilometrów od wymiany kpl.rozrządu i pompy wody (oryginał) nie ma wycieku .wszystko suche płynu nie ubywa.a piszczy tylko na wolnych obrotach jak auto jest bardzo nagrzane .Zaraz mnie szlak trafi bo nikt z mechaników nie wie jak to ugryźć.help.help :mur: <!-- s:mur: -->

  • słuchaj a możne masz okurzone osłony rozrządu i jak jest dyzo kurzu to piszczy to czasami wystarczy uchylić oslone rozrządu i wydmuchać 🆗 <!-- s🆗 -->

  • To na pewno nie to jest tam czysto sprawdzałem tak jak pisałem wcześniej piszczy tylko na bardzo nagrzanym silniku i to nie zawsze.zagadka

    jest chętny co by to oblukal na żywo czekam na odzew

  • ????
    Nie ma chętnych by pomóc 😞 <!-- s:( -->