Witaj na forum Fabia Club Polska

Odgłosy przy skrecaniu

Temat utworzony · 7 Posty · 5643 Wyświetlenia
  • Witam.
    Od pewnego czasu w mojej Fabce słyszę przy skręcie skrzypienie coś w rodzaju odgłosu starych dawno niesmarowanych zawiasów przy drzwiach. Intuicja podwpowiada mi ,że trzeba coś nasmarować 🙂 <!-- s:) --> ,ale co i gdzie dokładnie nie wiem. Wspomaganie działa bez zarzutu, skrzypienie zresztą występuje również przy poruszeniu kierownicą ze zgaszonym silnikiem.

  • Sprawdź gumy na stabilizatorze.Czy jak przejeżdżasz przez progi to też skrzypi?

  • Kolego [b]Pyetrek[/b], ja stawiam na zużyte łożyska kolumn McPhersona. Jeśli byłaby to kwestia gum stabilizatora, jak sugeruje [b]Goldi[/b], odgłosy nie występowałyby podczas skręcania, a podczas pracy stabilizatora (np podczas przejeżdżania przez progi zwalniające czy inne nierówności). Same łożyska nie są bardzo drogie i polecałbym mimo wszystko wziąć oryginały. Jeśli chcesz potwierdź te diagnozę w jakimś warsztacie, ale śmiem nieśmiało twierdzić, że mam w tym wypadku rację 😉 <!-- s;) -->

    Na moje oko jeśli przy skręcaniu mogłoby coś skrzypieć przy stabilizatorze, to tylko łączniki. Musiałoby jednak dojść do uszkodzenia gumek i wycieku smaru. Jeśli gumki rozerwane nie są, a łączniki nie wybite, problemu nie szukałbym w gumach (poduszkach) trzymających stabilizator, a w w/w łożyskach.

  • Odgłosy pojawiają się tylko przy ruchu kierownicą i nie są związane z nierównościami na drodze, jedno łożysko kilka miesięcy temu wymieniałem( Kayaba), możliwe ,że drugie po 145 tys. przebiegu prosi się o wymianę.

  • Łożyska słychać bez względu na kierunek jazdy.Trudno jednoznacznie stwierdzić, trzeba by to usłyszeć.

  • Bezapelacyjnie - my tu na tym forum uprawiamy zawsze pewnego rodzaju "gdybologię" 😉 No chyba, że któryś z kolegów może stawać w szranki z Kaszpirowskim 😄 <!-- s:D --> Być może, że padło drugie, albo i to pierwsze za długo nie posłużyło... Odnośnie Kayaby słyszałem różne, niekoniecznie dobre opinie. Włożyłem kiedyś do Clio amorki ich produkcji. Posypały się dosyć szybko.

  • Monroe tez mi wylał w F1 po znikomym przebiegu.

    Gdybologia to nasz sport - w tym jesteśmy "the best" 🙂 <!-- s:) -->

    Pyetrek - jedz na stacje diagnostyczną i pogadaj z gościem - on najszybciej ci znajdzie usterke bez wymiany części.