Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Terkotanie silnika przy rozpędzaniu.

Temat utworzony · 5 Posty · 2058 Wyświetlenia
  • Witam Was Koledzy i Koleżanki

    Zakupiłem Fabię kombi 2005r. z silnikiem 1.4 16v 75 KM BKY i zaniepokoił mnie fakt, że podczas rozpędzania samochodu tak między 2-3 tys. obrotów terkocze silnik (takie klekotanie) głównie słyszalne na II,III biegu.Na postaju i do 2 tys. obrotów kompletnie nic nie słychać. Przy rozgrzanym silniku objawy terkotania są mniejsze. Podczas jazdy na 5 biegu przy większych prędkościach obrotowych nic nie słychać.Co to może być bo wkurza mnie to. Silnik nic nie bierze oleju. Zalałem go 0W/30 Mobil 1.W samochodzie po zakupie musiałem wymienić katalizatory ponieważ poprzedniemu właścicielowi padła cewka zapłonowa i poszedł pierwszy kat który następnie zapchał drugi ale to chyba nie ma związku z moim tematem. Silnik był podłączany do kompa w Skodzie i nic nie wykryli.

    Proszę o porady.

    Pozdrawiam
    Marcin

  • Olej 0w/40 taki był lany od początku. Błędnie wpisałem 0w/30. Przepraszam

  • Z mojego doswiadczenia i tego co czytałem w necie to te silniki poprostu troche "klekoczą", ale niestety nic więcej nie umiem powiedzieć 😛 <!-- s:P --> , może ktoś inny z forum pomoże.

  • Witam .
    ja bym dla pewności sprawdził kompresję .

  • Witam Was

    W przyszłym tygodniu oddaje auto do mechaniora.Dam znać jak będę wiedział coś więcej.

    Pozdrawiam
    Marcin