Witaj na forum Fabia Club Polska

Airbag

Temat utworzony · 7 Posty · 3091 Wyświetlenia
  • Witam!!

    Nie gaśnie mi kontrolka poduszki powietrznej, czy jedynym sposobem zlokalizowania usterki jest wizyta w serwisie?

    Czy można z tym jeździć, czy też grozi to samoczynnym odpaleniem poduszki?

  • [quote="szyk"]czescto jest tak ze4 kontrolki sie pala bo jest gdzies zwarcoe ale w skodzie jest czesto przez to ze tylni stop ten na szybie sie nie pali sprawdz to[/quote]

    Wtedy będzie EPC. Z kontrolką od poduchy musisz się podłączyć pod vaga i skasować błąd. Mógł on wystąpić poprzez wstrząs na dziurze lub najechaniu na krawężnik zbyt szybko, lub elektronika sprawiła Ci psikusa.

  • Zrobiłem w serwisie, powiedzieli że wkradł się błąd i go wykasowali. Teraz jest ok. Dzięki za pomoc.

  • A mi sie tak kiedyś stało po wczasach.Miałem butu i inne szpargały pod siedzeniem pasażera, na wtyczce co idzie od podychy w fotelu pasażera nastąpiła chwilowa przerwa i trza było wykasować błąd. Dobrze że ma sie kumpla z kompem i obyło sie na piwku(dodam ż 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 e nie jednym)

  • Witam!!

    Problem z poduszką powrócił. Znowu swieci kontrolka. Gość powiedział że to że z poduszką zaczęły się problemy może być związane z zamkiem (mam uszkodzony centralny zamek od strony kierowcy) i szybą (podczas zamykania z kluczyka opuszcza się szyba od strony pasażera), podobno to wszystko razem współgra. Powiedział też że wina lezy w jakims bębenku. Co o tym sądzicie, czy możliwe jest że poduszka współgra z zamkiem i szybą? Jeździełem dość długo z uszkodzonym zamkiem i szybą, a kontrolka od poduszki nie świeciła.

  • Nie mam samochodu na gwarancji, a nie chce jechać do ASO bo znowu wezma ode mnie 70 zł za uszczelnienie silikonem.
    Nie znasz jakiegoś dobrego elektryka?

  • To prawda zamek jest połączony z poduchmi.
    W momencie odpalania poduszek, zostaje wysłany sygnał o odblokowaniu zamków, przy założeniu, że wcześniej oczywiście były zablokowane. Natomiast teraz on Ci stwierdza uszkodzenie i informuje Cię w postaci zapalenia kontrolki poduchy, nie umiem natomiast wyjaśnić czemu wcześniej tego nie robił.