Witaj na forum Fabia Club Polska

Opony letnie - ekonomicznie

Temat utworzony · 10 Posty · 13400 Wyświetlenia
  • Panowie, mam pytanko co do letnich oponek. Moje Micheliny z zeszłego roku nie nadają się już na kolejny sezon, więc potrzebuję kupić jakieś oponki, tak na jeden sezon, bo póżniej mam nadzieję na zmianę autka, z jednej strony mogę jeździć na zimówkach, ale z drugiej zastanawiam się nad jakimiś tanimi, ale sensownymi oponkami w rozmiarze 185 - myślałem nad Dębicą, ale może moglibyście coś polecić?

  • Jeśli chcesz gumy tylko na 1 sezon to szukaj dobrych używek. Czasem na składach można coś znaleźć w dobrych pieniądzach .
    Ważne by gumy nie były starsze niż 5-6 lat.
    Powiedzmy że do 300 zł powinieneś znaleźć kpl.
    Oczywiście rozwiązanie takie polecam TYLKO na 1 sezon.

  • Raczej myślę o nowych, widziałem na różnych oponiarskich portalach polecane są Zeetexy, ciekawi mnie co to za produkt. Ale wygląda dobrze cenowo 🙂

  • Jaką decyzję podjąłeś, na co padł Twój wybór?

    Osobiście uważam, że w zakresie pewnych części do auta nie można iść na kompromisy i kupując produkty budżetowe, lub jak kto woli: ekonomiczne. Nie spotkałem się z oponą tanią i dobrą, tzn zapewniające dobrą przyczepność i dobre prowadzenie auta i nie hałasujące. Albo będą tanie, albo będą dobre.

  • Co do opon letnich, to zauważylem, że teraz jest masę opon robionych po taniości w stylu opon rowerowych bezdrutowych, które są tak miękkie że wymagają albo bardzo precyzyjnego i mocno ponadnormatywnego napompowania (trzeba je sprawdzać bardzo często) albo powodują bujanie podczas jazdy, szczególnie na trasach szybkiego ruchu.
    Do tej grupy zbyt miękkiej należą niestety Dębica Passio, ale także z tego co wyczytałem w opiniach: Kormorany, czeskie Barum, podobnie miałem złe doświadczenia (chociaż innego typu) z matadorami, więc też ich nie kupię.
    szukam więc czegoś innego, sprawdzonego w przyzwoitej cenie.
    W internecie wyszukałem (wszystkie w cenie ok 150 zł):
    Fulda Ecocontrol 165/70R14 81T
    Hankook Kinergy Eco K425 165/70R14 81T
    Firestone MULTIHAWK 2 165/70R14 81T
    Co o nich powiecie?

  • [quote="jacekpk"]Osobiście uważam, że w zakresie pewnych części do auta nie można iść na kompromisy i kupując produkty budżetowe, lub jak kto woli: ekonomiczne. Nie spotkałem się z oponą tanią i dobrą, tzn zapewniające dobrą przyczepność i dobre prowadzenie auta i nie hałasujące. Albo będą tanie, albo będą dobre.[/quote]

    Co racja to racja. U mnie na ten sezon zafundowałem sobie używki, ale tylko jednoroczne - 800 nie moje, ale i tak przyoszczędziłem, bo nówki dwa razy tyle.

  • Ja bym się nigdy na używki nie zdecydował - to wolę kupić opony z nieco gorszej półki, ale nowe. Staram się też sugerować testami opon np. tymi ze strony

    testyopon.pl/
    

    zawsze jest to jakaś pomoc w wybraniu optymalnego rozwiązania, które wcale nie musi być drogie.

  • Z używkami to zawsze jest loteria... może nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie.... Osobiście odradzam Dębicę:( Kiedyś chętnie używałem tej marki, ale mam wrażenie, że w ostatnich latach jakość Dębicy mocno się pogorszyła. Niestety mam złe doświadczenia z rocznikiem 2013. Polecam z ekonomicznych Hankooki. Nie są drogie a fajnie wypadają w testach opon. Jak nie chcesz używek, ale też nie chcesz sobie zrujnować budżetu, poszukaj opon w sklepach internetowych. Zawsze kilka procent taniej niż u mechanika. Ostatnio mocno reklamuje się http://www.tirendo.pl/, ale ja kupowałem w internetowym outlecie https://www.giga-opony.pl/<!-- m -->.

  • Ja wybrałem Firestone MULTIHAWK 2 165/70R14 i nie żałuję.
    Nie są przesadnie miękkie, jak wiele nowych modeli.

  • W tym roku kupiłem letnie KORMORANy 175 65 r 14 i są ok!