Witaj na forum Fabia Club Polska

Gasnacy silnik podczas jazdy :[

Temat utworzony · 129 Posty · 27410 Wyświetlenia
  • Mirek to kontynuacja mojego problemu .. wymienilem filtr powietrza, jakis czas byl spokoj z tym gasnieciem i znowu sie pojawil ten problem 😕 <!-- s:/ --> Jade ok 120 km/h , wrzucam luz i silnik potrafi czasami zgasnac. Mam nadzieje ze to tylko ktoras ze swiec bo nie widzi mi sie wymieniac listwy zaplonowej .. btw ile takie cos kosztuje ??

  • Listwa dużo kosztuje, nie napisałem Ci jeszcze o tym, że trzeba wyczyścić przepustnicę, zanieczyszczona będzie powodować błędy sondy lambda, a co za tym idzie zostaną podane błędne dane co do składu mieszanki na wolnych obrotach, koszt czyszczenia z kasowaniem błędów około 40 - 60 zł w zaprztjaźnionym warsztacie, w serwisie samo podłączenie vaga koszuje 50 zł. Prócz tego sprawdź na vagu kody błędów na 99% masz błąd sondy lambda. Trzeba skasować wszystkie komunikaty ale dopiero po wyczyszczeniu przepustnicy. A jaki masz przebieg?

  • mam przejechane 32 tys . Mam "zaprzyjaznione" ASO to bede musial sie kiedys wybrac.

  • To radzę szybko bo po zgaśnięciu silnika tracisz wspomaganie hamulca i kierownicy.

  • Na marginesie fajnie to musi wygladac - jedzie fabia 120 km/h, a Wojtas w srodku dopiero ja odpala :mrgreen:

  • Jak gasnie to wrzucam 4 , puszczam sprzeglo troche gazu i znowu zyje ..ale powiem ze bardzo mnie to wq :evil: <!-- s:evil: --> wia

  • [quote="Wojtas"]Jak gasnie to wrzucam 4 , puszczam sprzeglo troche gazu i znowu zyje ..ale powiem ze bardzo mnie to wq :evil: <!-- s:evil: --> wia[/quote]

    Wojtas to samobójstwo, Ty masz pasek rozrządu, auta z paskiem nie wolno odpalać na biegu bo grozi jego zerwaniem, a wtedy jest po silniku przy tych obrotach wału.

  • Zawsze potrafisz mnie pocieszyc, jak dzisiaj wroce ze szczecina to jade do serwisu 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Wojtas"]Zawsze potrafisz mnie pocieszyc[/quote]

    Staram się :aniol: .

  • Dzisiaj jak pojade to napisze wieczorem co bylo.

    PS. A jak silnik pojdzie sie je....c to wstawi sie 1.8 T :mrgreen:

  • W takim razie proponuję go gasić i odpalać do skutku, aż paseczek pójdzie na spacer 😛 <!-- s:P -->PPP : , czekam na wieczorne info :roll: .

  • Niestety dzisiaj nie pojade 😞 <!-- s:( --> jak cos to dopiero jutro (piatek) ok 12

  • [quote="MirekS"][quote="Wojtas"]Jak gasnie to wrzucam 4 , puszczam sprzeglo troche gazu i znowu zyje ..ale powiem ze bardzo mnie to wq :evil: <!-- s:evil: --> wia[/quote]

    Wojtas to samobójstwo, Ty masz pasek rozrządu, auta z paskiem nie wolno odpalać na biegu bo grozi jego zerwaniem, a wtedy jest po silniku przy tych obrotach wału.[/quote]

    Wojtas- Mirek niestety ma racje- ja tak załatwiłam octavię moich rodziców- ale miałam wtedy przechlapane :oops: - tłoki sie powykrzywiały itd itp szkoda pisać :beksa:
    No ale z Twoim autkiem napewno tak nie będzie 🙂 - więc nie ma na co czekać 😉 powodzenia w naprawie /oby szybko wrócił do zdrowia/ 🙂

  • Biedna Loni :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga: :beksa: :olaboga:

  • [quote="wolfmk"]Na marginesie fajnie to musi wygladac - jedzie fabia 120 km/h, a Wojtas w srodku dopiero ja odpala :mrgreen:[/quote]

    Kumpel mial poldka, w ktorym podczas jazdy mozna bylo wyciagnac kluczyk ze stacyjki i normalnie jechac dalej 😄 <!-- s:D -->

  • Wojtas a może ty gaz masz 😉 :?: :?: <!-- s:?: -->

  • Musze niestety odlozyc przynajmniej na tydzien wizyte w ASO 😞 <!-- s:( --> brak czasu ... dla pocieszenia moge powiedziec ze fabia stoi w garazu i nie jest ruszana. Po tym co uslyszalem to wole nia nie jezdzic, nastepne takie odpalenie moze byc ostatnim :beksa:

    Mam nadzieje ze szybko wyjasni sie problem 😄 mamy z Loni mala umowe :mrgreen: 😉

  • [quote="Wojtas"]Mam nadzieje ze szybko wyjasni sie problem 😄 mamy z Loni mala umowe :mrgreen: 😉[/quote]

    No jasne Wojtusiu jak umowa to umowa 😄 <!-- s:D -->[/quote]

  • [quote="Wojtas"]PS. A jak silnik pojdzie sie je....c to wstawi sie 1.8 T :mrgreen:[/quote]

    Znalazłem coś takiego, może pomyślisz o kopii tylko w fabii 8):
    http://www.modifiedcars.com/cars/3.htm<!-- m -->

  • Ale to juz nie skoda 😞 tylko buda zostala po niej, wiekszosc to juz VW 😞 <!-- s:( --> ale silnik mnie sie podobac :twisted: 😉