Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia 1.9 SDI 2001 problemy

Temat utworzony · 3 Posty · 4143 Wyświetlenia
  • Witam

    Od 07.03.2015 jestem posiadaczem skody jak w temacie. I mam kilka pytań/problemów.

    1. po otworzeniu samochodu pilotem i otwarciu drzwi pasażera (jednych z 3) zapala się światło w środku samochodu, natomiast po otworzeniu drzwi kierowcy tak się nie dzieje, dodatkowo po otwarciu drzwi kierowcy jeśli nie włożę kluczyka do stacyjki samochód blokuje drzwi, tak jak w sytuacji gdy otworzę pilotem i nic poza tym nie zrobię. Jak rozwiązać ten problem.
    2. czy bagażnik otwiera się tylko dźwignia z środka samochodu czy z tyłu też można otworzyć? Jest tam przycisk ale po jago naciśnięciu nic się nie dzieje.
    3. mam tempomat ale po uruchomieniu go tak jak w instrukcji i puszczeniu pedału gazu samochód zaczyna zwalniać. Jak mogę sprawdzić czy jest on sprawny.

    Na razie mam tyle pytań. Bardzo proszę o pomoc
    Pozdrawiam
    Andrzej

  • Jeśli chodzi o pierwsze pytanie to masz uszkodzoną krańcówkę w drzwiach kierowcy, konkretnie włącznik odpowiedzialny m.in. za włączenie lampki w posufitce. Bardzo częsta i znana przypadłość w fabiach, więc nic strasznego.
    Trzeba to naprawić lub wymienić i na jakiś czas będzie spokój.

    Na pozostałe pytania nie odpowiem bo nie mam tempomatu w Fabii i nie wiem czy działa tak samo jak np. w Rapidzie, którym też jeżdżę.

    Bagażnik mam na elektryczny przycisk w klapie więc inaczej niż z zewnątrz go nie otworzę więc też nie pomogę.

  • Co do pkt.1 mam tak samo. W drzwiacjh jest czujnik, który niestety jest uszkodzony. Można go wymienic ,ale z tego co się dowiadywałem to trzeba by kupić cały zamek, co jest dośc kosztowne, lub probowac bawić się w małego elekryka/elektronika i próbowac go wymienic na własną ręke. Jest też opcja trzecia... można nauczyć się z tym życ 🙂 <!-- s:) -->

    Przez ten uszkodzony czujnik, tak jak wspomniales, nie zapala sie lampka wewnetrzna. Jak otworzysz tylko drzwi od kierowcy to nie zostawiaj kluczykow w środku auta bo Ci sie moga same zamknąc i zostaniesz z zatrzasnietymi kluczykami 😛 . Jezeli nie otworzyles innych drzwi to rowniez blokada bagaznika nie zostanie zwolniona (jezeli taką masz, ja mam) i jak sie gdzies zatrzymasz i otworzysz tylko drzwi kierowcy to nie bedziesz mogl otworzyc bagaznika (musisz otworzyc i zamknac jakies inne drzwi). O dziwno ten sam czujnik powoduje ze nie "pika" alarm informujacy o pozostawieniu właczonych świateł po zgaszeniu silnika.