Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] WSKAŻNIK AFR

Temat utworzony · 6 Posty · 3606 Wyświetlenia
  • A co to jest za wskaźnik :whoeva: , mógłbyś napisać co o nim wiesz i czym się objawia jego zaświecenie ??

  • [quote="MirekS"]A co to jest za wskaźnik :whoeva: , mógłbyś napisać co o nim wiesz i czym się objawia jego zaświecenie ??[/quote]

    nie jest to wskaźnik seryjnie montowany w autach. Wiem że chłopaki którzy uturbiają furki prawie zawsze mają takie wskaźniki.

  • Dokładnie tak jest jak jak stwierdził Łukasz.

    Wskaźnik AFR to jest po prostu zwykły woltomierz pracujący w zakresie (u mnie) 0.1-0.9 V

    Im większe napięcie podawane z sondy lambda - tym bogatsza mieszanka... ot cała filozofia.

    Montowanie AFR-u w aucie wolnossącym raczej mija się z celem. W aucie turbodoładowanym w momencie gdy turbina zaczyna "dmuchać" bardzo ważne jest aby zachować właściwe proporcje powietrze/paliwo. Inaczej przy zbyt ubogiej mieszance temperatura spalania dramatycznie rośnie co może spowodować wypalenie zaworów tudzież inne zniszczenia.
    U mnie, gdy zapomnę włączyć dodatkowego wtryskiwacza z kabiny - przy 0.5 bara jest tak ubogo , że silnik gaśnie, a EGT (temperatura spalin) z nominalnych 800-900 stopni Celsjusza rośnie do ponad 1200 stopni. :mrgreen:

  • Jeśli Dudi pozwolisz to przedstawie nam naszego małego przyjaciela 😉 [url=http://img313.imageshack.us/img313/3268/dscn05941re.jpg]AFR[/url]

  • hehe ależ proszę bardzo 😉

    Co prawda wskaźniki zamieniły swoje miejsce z radiem i brzydkie wystające kable i opaski zaciskowe zniknęły, ale wygląd "home made" wskaźnika pozostał mniej więcej ten sam...

  • [quote="Dudi"]hehe ależ proszę bardzo 😉

    Co prawda wskaźniki zamieniły swoje miejsce z radiem i brzydkie wystające kable i opaski zaciskowe zniknęły, ale wygląd "home made" wskaźnika pozostał mniej więcej ten sam...[/quote]

    To moze jakas foteczka, jak to wyglada teraz ??