Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2FL] TSI - Rozrząd

Temat utworzony · 518 Posty · 154259 Wyświetlenia
  • Bardzo dobry post. Szkoda, że samemu nie można sobie sprawdzić, co tam w ciele silnika siedzi, które wersje itd.

  • Panowie , Czy te TSI są poprawione ?
    Chcę kupić Fabkę II z ostatnich lat produkcji albo już nówkę sztukę.
    Miałem 1.2 12V przeskoczył łańcuch i musiałem wymieniać silnik.
    Po prostu boję się tych silników. A jak to jest teraz ? :zakrecony: <!-- s:zakrecony: -->

  • Ja mam fabię z końcówki 2013 roku i mam już poprawiony rozrząd. Tak mi w salonie powiedzieli.

  • Kilka postów wyżej opisane jest dokładnie od którego momentu wypuścili poprawione silniki.

    Ja mam ze swojej strony prośbę by posiadacze F2 wyprodukowanej od roku 2012 napisali czy nie obserwują u siebie tych krótkich warkotów podczas rozruchu?

    Pomimo zastosowania poprawionej konstrukcji rozrządu oraz napinacza mogą się pewne odgłosy wynikające z potrzeby złapania odpowiedniego ciśnienia oleju przez napinacz hydrauliczny - przy czym nie ma niebezpieczeństwa przeskoczenia łańcucha (przy rozrządzie poprawionym). Ciekawy jestem jak to wygląda w praktyce u Was.

  • Ja nic takiego nie zaobserwowałem. Mam fabię z 2013 roku.

  • Kurczę,...
    po tym HTP to naprawdę mam stracha kupić ponownie Fabkę. Ale dobrze by było żeby rzeczywiście chłopaki się wypowiedzieli na ten temat tych poprawionych silników.
    Lubiłem swoją Fabkę ale ten nieszczęsny silnik doprowadził mnie do szału.
    Patrzyłem jeszcze na Opla Corsę ale jakoś wydaje mi się zbyt kobieca.
    Ciekaw jestem czy opel tez ma jakieś problemy z silnikami, jakoś o czymś takim nie słyszałem... :chytry: <!-- s:chytry: -->

  • aaaa...jeszcze jedno....
    A te zwykłe silniki czyli 1.2 tam jest chyba 60 km są w porządku, czy też były jakieś problemy ? 😐 <!-- s:| -->

  • Moim osobistym zdaniem porównywanie Corsy i Fabii nie ma sensu 😉 <!-- s;) --> Jeździłem kiedyś Corsą C - psuło się w niej wszystko co możliwe, usterki dotyczyły głównie elektryki (choć mechaniki również - silnik bardzo często przegrzewał się). Do tego była dramatycznie niewygodna. Poza tym jakość wykonania porównując do Fabii 1 - przepaść.

    Poczekajmy co napiszą inni na temat łańcucha po od roku 2012. Ja pytam o to, by wiedzieć czy wymiana rozrządu odniesie oczekiwany skutek - jeśli do niej dojdzie. Miałem okazję ostatnio jeździć F2 z 2012 roku, ale z silnikiem wolnossącym 1,4 85 koni. Komfort jazdy w porównaniu do 1,2 TSI 86 koni jest nieporównywalnie gorszy! Przyspieszenie, elastyczność, dynamika, kultura pracy - w każdej z tych kategorii jednostka wolnossąca wypada znacznie gorzej.

    Ja wysłałem pisemko do Poznania w temacie łańcucha, zobaczymy czy jaki stosunek do klientów prezentuje Skoda Polska.

    Na pewno obiecująco zapowiada się pod względem silnika F3... gdzie nie ma już rozciągających się łańcuchów i wadliwych napinaczy hydraulicznych. Pewnie będą inne bolączki, które zaczną się ujawniać na pierwszych klientach... 😉

  • Może rzeczywiście trzeba się wstrzymać i poczekać co napiszą chłopaki którzy tymi z poprawionymi rozrządami jezdzili...
    I jeszcze jedno pytanko , Czy w 1.2 TSI nie płyną tłoki ? Tak jak na początku w 1.4 TSI ???

  • Ja mam samochód z grudnia 2012, zaczął jeździć w lutym 2013.

    Odpalanie z rana nagrywane swego czasu:
    https://www.youtube.com/watch?v=FieioUCid_4&feature=youtu.be<!-- m -->

    Sorry za jakość.

    Ten głośniejszy dźwięk na samym początku trwa ułamki sekund.
    Filmik nagrywany przy jakichś 5500 km przebiegu.

    Teraz jest ponad 22 000 i taki początek również się czasem pojawia. Przy większym przebiegu nie zauważyłem aby ten krótki głośniejszy moment pojawiał się częściej czy dłużej. Cały czas tak samo.

  • Ja u siebie nie mogę nic nagrać. Ilekroć próbuję wykonać nagranie - jest dobrze. Gdy tego nie robię - warczy 😉 <!-- s;) --> Znalazłem jednak filmik, który obrazuje w 100%, to co mam u siebie: [url]https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1421914688&v=AecKQwc6tTE&x-yt-cl=84503534[/url].

    Zasadniczo silnik chodzi jak "pszczółka". Od czasu do czasu dzieje się jednak przy rozruchu tak jak na tym filmie. W serwisie oczywiście nigdy nie chciał "dać głosu" - przy mechaniku oczywiście. Bo gdy już odjeżdżałem, oczywiście warczał... 😉

  • Ja miałem wymieniany rozrząd w ramach gwarancji na ten wg ASO poprawiony.
    Po pewnym czasie "szybki" szum czy głośniejszy terkot powrócił.
    ASO twierdzi że przebieg robi swoje i te objawy są zupełnie normalne. Napinacz ma chwilę aż olej dopłynie do niego i napinanie łańcucha będzie optymalne.
    Sam nie wiem czy to fakt czy nie, mogę to zrozumieć że taka konstrukcja bo się na tym nie znam. W HTP F1 przy większym przebiegu miałem spokój bez objawowy więc sam nie wiem.
    Czasem terkotnie co rano (bo to zawsze na zimnym - na ciepłym jeszcze się nie zdarzyło) a czasem cisza parę dni.
    Musiałbym prowadzić zeszyt czy wtedy gdy terkotnie jest ciepło, zimno, wilgotno lekko czy leje wtedy bym był mądrzejszy.
    Na pewno coś jest z olejem bo jak miałem 0W30 częstotliwość była namacalnie większa, teraz 5W30 i oprócz mniejszej częstotliwości spadło diametralnie zużycie oleju.

    Co do pisania do centrali - ja napisałem podając dane vin itp. czyli żeby wiedzieli i wiedzą co było robione i co mi się dzieje i nie podoba w temacie Roomstera.
    Centrala wiadomo odpisała w skrócie bla bla bla (ogólnie że mi się wydaje że wysoka jakość i kontrola itp.) ale na koniec w ramach gestu "postawili" mi darmowy przegląd, w sumie zawsze coś. Ale na więcej chyba nie ma co liczyć.

  • Dzięki za solidną garść informacji 🙂 <!-- s:) -->

    Ja na razie czekam na info zwrotne ze centrali, domyślam się będzie to coś stylu takim, jak w Twoim przypadku. U mnie jest dokładnie to samo z tym warczeniem. Gdyby prowadzić jakiś "dzienniczek warczenia" to nic konkretnego nie można by z tego wywnioskować. Warczy o każdej porze roku, częściej zimą. Sporadycznie zdarzy się, że na rozgrzanym warknie. Skoro piszesz, że temat wrócił to zacząłem się zastanawiać czy wymiana tego na własny koszt ma sens. Chyba średnio. U mnie, jak wcześniej pisałem, silnik chodzi zasadniczo "jak pszczółka" więc stawiam na to, że nie ma problemu z wydłużeniem łańcucha, a jedynie z napinaczem. Może trzeba wymienić sam napinacz, nie kosztuje on dużo.

    Porównanie do 1.2 HTP jest dosyć ciekawe, choć z tego co słyszałem i czytałem problemy z łańcuchem też go dotyczyły. Kolega [b]mariomario[/b] wspomniał zresztą o tym kilka postów wcześniej. W napinaczu jest sprężyna, która odpowiada za wstępny naciąg łańcucha. Domyślać można się, że to ona jest wszystkiemu winna.

  • ...tak miałem 1.2 HTP robiłem to u znajomego. Powiedział ze jego zdaniem winny był napinacz ale 100% nie daje. Powiedział ze na około 15 % wina łańcucha.
    Gdzieś czytałem o tych rozrządach i gdzieś napisali , że cały rozrząd w 1.2 HTP powinno się wymienić przed 100 tyś. km. Producent nic na ten temat, nawet nie wspomniał w książce serwisowej.
    A co ciekawe, przed zniszczeniem silnika byłem w ASO Skody i prosiłem o sprawdzenie rozrządu bo już coś na ten temat wiedziałem. Powiedzieli, ze wszystko jest ok. No to dalej jezdziłem aż tu nagle po prostu nie odpaliłem samochodu. Stało się....silnik do wymiany.... :mur: <!-- s:mur: --> i 3200 zł poszłooo..
    Nie wiem jak to jest w TSI, ale poczytałem kilka postów i jestem naprawdę dalej przerażony. Myślałem ze temat jest dawno pozamiatany. 😐
    Czytałem też ,że Opel Astra z wariantem silnikowym 1.4 120km / 140km to bardzo udane konstrukcje silnikowe. Nawet mój kolega który pracuje w serwisie Opla. A poczytajcie sobie opini na temat właśnie 1.4 TSI nawet tych z paskiem rozrządu. Zaczynają być negatywne.... 😞

  • Żeby nie było, że koncert VAG jest jedynym partaczem w zakresie łańcuchów rozrządu: Hyundai też się nie popisał: [url]https://www.youtube.com/watch?v=k2k7Zn8WAN4[/url]

  • Bardzo dobry materiał z you tuba.
    Nigdy nie słyszałem o Hyundayu zeby miały problemy z rozrządem...A tu proszę bardzo... :zdziwko: <!-- s:zdziwko: -->
    Panowie... Jak macie coś ciekawego o rozrządzie to dajcie jakieś filmiki.
    Chętnie pooglądamy.... 🙂

  • W 2.0 TSI to samo:
    [url]https://www.youtube.com/watch?v=z4T70lVvXIM[/url]
    [url]https://www.youtube.com/watch?v=Y9tZCOCbAwE[/url]
    [url]https://www.youtube.com/watch?v=aDoSKB6HXJw[/url] - Audi, które po wymianie "klekocze" niczym miły dieselek
    [url]https://www.youtube.com/watch?v=noEYYIcrrM4[/url] - jak wyżej

    1.8 TSI - skąd my znamy te dźwięki...?
    [url]https://www.youtube.com/watch?v=293LWt2ABdE[/url]
    [url]https://www.youtube.com/watch?v=2LQTMAzZ7UI&x-yt-ts=1422579428&x-yt-cl=85114404[/url]

    [b]Wniosek 1:[/b] każdy jeden TSI warczy, niezależnie czy to jest 1.2, 1.4, 1.8 czy 2.0.
    [b]Wniosek 2:[/b] moim zdaniem Fabia 3 z TSI będzie nadawała się do zakupu ewentualnie za dwa lata, kiedy jej aktualni nowi nabywcy zdążą przetestować ten samochód z rozrządem na pasku...
    [b]Wniosek 3:[/b] chyba trzeba zacząć interesować się innym producentem samochodów.

    Kup sobie "szanowny kliencie Skody" np. Octavie RS 2.0 TSI za 120 tysięcy... i niech ten łańcuch robi takie odjazdy. Załamać się można. Za tą kasę chyba wolałbym wejść na półkę wyżej i kupić np. BMW 118.

    A dla nabywców nowej Skody alternatywą wobec TSI zostaje tylko "dupowóz" z "rzędową trójką" :rotfl: :zakrecony: <!-- s:zakrecony: -->

  • Niestety ale wniosek 3 staje się realny w obecnej sytuacji.Obym się mylił.

  • BRAWO...PANOWIE
    Naprawdę dobre materiały na skalę rozrządu, niestety muszę stwierdzić ze wszystko idzie z grupy Volkswagena Audi .
    A teraz to juz Skoda i pewnie Seat nie daleko są od tych wadliwych rozrządach.
    No...szkoda. Wiem ze inne marki mają też jakieś problemy ale chyba troszkę innej natury. Wiadomo przecież ze rozrząd to poważna sprawa. Jak walnie to pozamiatane.
    Śmieszne , ze niemieccy konstruktorzy i inżynierowie nie mogą sobie dać z tym rady.
    Widziałem tam nawet Golfa 6 któremu dzwoniło jak w kościele. Ponoć te silniki były już poprawione.
    No trudno....ja zastanowie się z tym tematem czy kupić skodę czy może coś innego.. 😐 <!-- s:| -->
    Pozdro...

  • Wiem, że to nie ten dokładnie silnik wręcz zupełnie inny, ale była mowa o nowym silniku TSI. [b]Lepszym. Na pasku.[/b] Skoda Octavia III na ten przykład taki posiada.
    Pojawiają się pierwsze pytania użytkowników o dziwny dźwięk przy uruchamianiu:

    https://www.youtube.com/watch?v=510H26IMu08&feature=youtu.be<!-- m -->

    Poznajecie?