Witaj na forum Fabia Club Polska

Uszkodzony mechanizm podnszenia szyby

Temat utworzony · 8 Posty · 2682 Wyświetlenia
  • Dzisiaj w czasie opuszczanioa szyby w przednich dżwiach od kierowcy coś strzeliło i opadła mi szyba na dół.Silniczek słychać że pracuje ale brak reakcji na szybie. W jaki sposób jest realizowane podnoszenie na lince czy inaczej.Płyta jest nitowana do drzwi i wolałbym coś więcej wiedzieć zanim ją roznituję.

  • Miałem ten objaw w Polo 9N i we F1 jest tak samo.Zerwała Ci się linka podnośnika szyb.Musisz wymienić ten element lub ten który masz oddać do kogoś kto Ci go zregeneruje.Po ściągnięciu boczka drzwi zobaczysz płytę zamocowaną na nitach.Musisz je rozwiercić i ściągnąć tą płytę (tylko uważaj do tego mechanizmu zamocowana jest szyba - żeby jej nie potłuc).To na niej jest ten mechanizn.Jako nowy element sprzedawany jest wraz z płytą.Szybę wyciągniesz górą tj przez otwór okienny.Na pewno ktoś musi Ci w tym pomóc.Podczas ponownego montowania możesz tą płytę zamocować na śruby nie muszą być nity.Nie pamiętam dokładnie ale do polo zapłaciłem za cały mechanizm wraz z płytą coś koło 300 zł (nowe).Powodzenia

  • Dzieki bardzo [color=#00FF00]marcing040381[/color], w poniedziałek zabieram się za naprawę..

  • Zobacz tutaj:
    http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?f=2&t=4364<!-- m -->
    Wiecej nie potrzebujesz.

  • Jeżeli nie uda Ci się podnieść szyby na tyle, by poluzować łapki, które ją trzymają, to będziesz musiał rozwiercić dodatkowo nity trzymające prowadnice linki do blachy (temat przerabiany u mnie)

  • [quote="zlloty"]Jeżeli nie uda Ci się podnieść szyby na tyle, by poluzować łapki, które ją trzymają, to będziesz musiał rozwiercić dodatkowo nity trzymające prowadnice linki do blachy (temat przerabiany u mnie)[/quote]
    Jak wymieniasz mechanizm na nowy to jak najbardziej można tak zrobić.Powodzenia jeszcze raz i pilnuj szyby aby impreza się nie przedrożyła.

  • Cześć,

    Dziś w Fabianie jak rano chciałem uchylić szybę okazało się, że byłą przymarźnięta i nie chciała się opuścić. W mechaniźmie coś gruchnęło i jakby spadło w środku drzwi.

    Przez całą drogę jakieś 100km szyba nam w aucie nie opadła. Raczej w trasie się odmroziła bo pozostałe szyby można było już otworzyć. Pytanie mam do Was koledzy czy możliwe jest aby szyba sama opadła przez noc?
    Może to głupie ale podkleiłem szybę do drzwi taśmą aby w razie czego coś próbowało ją trzymać.
    Jutro planuję od rana łapać elektryka aby mi to naprawił. Czytając różne posty szykuję się na dość duży wydatek.

    PS polecicie dobrego elektryka we Wrocławiu, najlepiej w okolicach centrum/Gaju/Księża?

  • Zapewne urwała się linka w mechanizmie.Jeśli tak to o szybę bądź raczej spokojny nie opadnie.