Witaj na forum Fabia Club Polska

Jakie są rodzaje wentylator nagrzewnicy fabia 1

Temat utworzony · 6 Posty · 2868 Wyświetlenia
  • witam serdecznie
    Chciałbym spytać czy orientuje się ktoś czym różnią się wentylatory ogrzewania w Fabii 1. Tzn wiem że są różne do wersji z klimatyzacją czy bez ale czy różnią sie one wielkością, mocą, podłączeniem czy tylko np obudową.
    Pytam ponieważ muszę wymienić dmuchawę 6Q1 820 015C w aucie bez klimatyzacji i nie wiem czy można ją zastąpić inną (6Q1820015 6Q1820015E 6Q1820015G 6Q1820015H)?

  • Witam.
    Do aut z klimatyzacją może być inne połączenie np. piny pozamieniane
    Najlepiej podjedź do aso i oni ci po vinie sprawdzą który z wentylatorów możesz mieć.

  • Sprawa nie jest skomplikowana. Jeśli producent stosuje ten sam numer części, a zmienia tylko symbol końcowy to najczęściej możesz stosować je zamiennie (na różnych etapach produkcji zmieniane są po prostu oznaczenia).

    Piszesz o aucie bez klimy, a numer który podałeś w katalogach opisany jest jako wentylator dla pojazdu z klimatyzacją:

    6Q1 820 015
    6Q1 820 015 C
    6Q1 820 015 G
    6Q1 820 015 H

    Dla tych bez klimy katalogi wskazują inny wentylator:

    6Q1 819 015
    6Q1 819 015 B
    6Q1 819 015 C
    6Q1 819 015 E
    6Q1 819 015 G
    6Q1 819 015 H
    6Q1 819 015 J

    Może ktoś już go wymieniał...? Ale jeśli miałeś 6Q1820015 i działał to bierz taki sam 🙂 <!-- s:) -->

    Jeśli szukasz na allegro to ja brałem kilka różnych rzeczy w sklepie o nazwie DILUonline - często mają oryginały w niezłych cenach 🙂 Mają też i wiatrak: [url]http://allegro.pl/silnik-nagrzewnicy-dmuchawa-fabia-roomster-polo-a2-i4849882959.html[/url]

    W razie wątpliwości wspomniana przez [b]TOMUŚ[/b] opcja z ASO jest dobrą praktyką. Dzwonisz do działu z częściami dilera X czy Y i tam powinni rozwiać Twoje wątpliwości (sprawdzą na podstawie VINu co wg "fabryki" powinno być tam włożone 🙂 Przy okazji dowiesz się ile oszczędzisz kupując poza ASO 😉 (żeby nie było: odradzam stanowczo tanie zamienniki)

  • dzięki jacekpk
    chyba już mam jasność w temacie.
    co do aso...raz próbowałem się dowiedzieć o jedną rzecz( o tuleję tylnej belki) i jedyne co się dowiedziałem to że mają je w sprzedaży i w jakiej cenie ale nie chcieli mi podać symbolu

  • Widocznie trafiłeś na marne ASO. Skoro tacy z nich goście zadzwoń gdzieś indziej 😉 Ja kontaktuję się w tym celu głównie z jednym serwisem (a dokładniej działem części), bo mam ich pod ręką. Nie ma najmniejszych problemów by coś sprawdzili, czasem jak coś było potrzebne nie robili kłopotu by wydruk z ETKI zrobić dla jakieś tam grupy podzespołów. Natomiast spotkałem się z sytuacją, że w innym serwisie nie chcieli mi zrobić zamówienia na kwotę 20 złotych tylko żądali zaliczki... :przestraszony: <!-- s:przestraszony: --> Pewne serwisy Skody trzeba niestety omijać wielkim łukiem...

    Wentylator będą mieć w ASO na pewno drogi, co do tego nie ma złudzeń. W tym linku który Ci podrzuciłem masz wiatrak w bdb cenie i z tego co piszą oraz co widać na zdjęciach jest to oryginał. Wymiana tego w Fabii mk1 to 10-15 minut roboty 🙂 I po kłopotach.

  • Ta literka na końcu ma znaczenie. Ostatnio rozbierałem wentylator i silniczek nastawy klap obiegu zamkniętego. Nie pamiętam już, czym się różniły silniki (prawdopodobnie ten od klimy miał dodatkowe piny), niemniej regulator klapek obiegu zamkniętego bez klimy miał 2 piny, z klimą 5 pinów (stawiam, że 3 dodatkowe były od potencjometru kontrolnego).
    Także tutaj bym nie ryzykował i brał dokładnie ten numer części, który jest w moim aucie.