Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] ELEKTRYCZNE LUSTERKA-HELP!!!

Temat utworzony · 14 Posty · 7270 Wyświetlenia
  • Witam szanownych forumowiczów.
    Od razu przejdę do tematu:
    Wpadłem na pomysł by w mojej Fabce (fabia 2011) zamontować elektryczne i grzane oryginalne lusterka.
    Tu prośba do posiadaczy ETKI - czy moglibyście mi podać numery kat. wszystkich części potrzebnych do montażu???
    Wszystkie przełączniki , przekaźniki kabelki etc.
    Oczywiście odwdzięczę sie za trud szukania cztreropakiem
    Mam ambitny plan że wszystko sobie skompletuje i założę sam.

    I nie pytajcie mnie dlaczego nie zamówiłem fabrycznych bo odpowiedź jest prozaiczna - jak rok temu kupowałem auto to miałem za mało kasy , niestety .

    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  • [quote="jago"]Mam ambitny plan że wszystko sobie skompletuje i założę sam[/quote]
    Fabka młoda - co na to gwarancja ? jak chcesz ją zachować, to i tak do serwisu musisz jechać 😕 <!-- s:/ -->

  • Nie boję sie utraty gwarancji bo rozmawiałem z elektrykiem w jednym z krakowskich ASO ,że po montażu lusterek gwarancją nie będzie objęte ewentualne uszkodzenie instalacji bezpośrednio wywołane poprzez nieautoryzowany montaż.

    Notabene mam już nie fabryczny alarm ( montowało ASO) i nie fabryczne czujniki parkowania i nikt mi nic do tej pory nie mówił a byłem już na przeglądzie.

  • Gorzej, jak Ci ktoś będzie na siłę udowadniał, że jakaś elektroniczna usterka została spowodowana nieautoryzowanym montażem.

  • [quote="jago"]Wpadłem na pomysł by w mojej Fabce (fabia 2011) zamontować elektryczne i grzane oryginalne lusterka. [/quote]
    najszybciej - podjedź na jakiś szrot i skompletuj od razu części razem z wyłacznikami i wiązkami potrzebnymi. mysle że tak bedzie najszybciej.

  • Spoko , trochę części tj. lusterka i przełącznik zamówiłem na allegro, w salonie zamówiłem wtyki i gniazdka (śmieszne pieniązki) , a instalacje zrobię sam wzorując sie na oryginalnym schemacie do którego mam dostęp.
    Pozdrawiam

  • Witam. Chciałbym podbić troszkę temat. Mam do przełożenia taki zestaw z innej Fabii. Moje pytanie. Czy prócz wymiany wiązki, wkładów lusterek, silniczków, przełączników, trzeba konfigurować/wymieniać komputer/sterownik?

  • Jeśli wpinasz się do modułu komfortu to kodowanie jest obowiązkowe.

  • Dzięki za odpowiedź. A czy może wchodzić w gre wymiana modułu komfortu? Fabia w ktorej beda/miałyby być lusterka elektr jest w wersji comfort - wiązka i inne rzeczy z wersji elegance.

  • Miałem comforta z manualnymi lustrami.
    Podlacz kompa i spróbuj przed montażem go zaprogramować że już ma te lustra.
    Jeśli przyjmie kodowanie tzn że tylko montaż cię czeka.
    Jeśli nie - wymiana modułu może być konieczna.

  • Witam ponownie. Niestety wymiana modułu jest w moim przypadku konieczna.
    Nie mam dostępnego kanału 3 do obsługi podgrzewania lusterek
    http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/VW_Polo_(9N<!-- m -->)_Central_Electronics#Software_Part_Number_6Q.3F-937-049-C_and_above:
    Mój moduł 6Q1 937 049 C

  • Witam !
    Temat chyba odpowiedni 😉 <!-- s;) -->
    Fabrycznie mam manualne lustra, co za tym idzie niepodgrzewane.
    Zima idzie, patent sie przyda. Zakładał juz ktos maty grzewcze pod listerki w fabii?
    Gdzie dokładnie mogę się wpiąć pod podgrzewanie tylnej szyby?
    Pozdrawiam !

  • Ori lustra są wpięte do wiązki drzwi, która obsługuje również central i alarm np. (tak jest u mnie).

  • Witam, chciałbym zapytać czy już robiliście wymianę lusterek i czy z sukcesem? Też chciałbym wymienić lusterka na podgrzewane i lelektrycznie sterowane. Macie może jakieś poradniki, instrukcje jak krok po korku to zrobić i jakie części będą potrzebne?
    Pozdrawiam