Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] 1.4 mpi 68 km duże spalanie i nie tylko

Temat utworzony · 6 Posty · 1381 Wyświetlenia
  • Witam, mam problem z moją fabią otóż pali około 13l/100 km według mnie to o wiele za dużo w trasie auto zejdzie do około 8l. Nie wiem co może być przyczyną było u mechanika sprawdzał cały silnik nic nie znalazł, po podpięciu pod komputer żadnych błędów nikt nie wie o co chodzi. Drugi problem to falowanie obrotów na zimnym silniku po odpaleniu przez parę minut dość mocno falują obroty później się w miarę uspokaja i przez cały dzień nie ma problemu nawet jeśli auto dość długo stoi. Kolejna sprawa to problem z odbiorem stacji radiowych otóż bardzo często słychać straszne zakłócenia i traci zasięg mimo że jestem w miejscu gdzie na pewno powinno odbierać radio bez najmniejszego problemu, na 90% wina nie leży po stronie radia bo jest dość nowe i bawiłem się ustawieniami jednak nic się nie zmieniło. Auto jest z 2001 roku ma 162 tyś silnik 1.4 mpi 68km.
    Miał ktoś może coś podobnego lub wie o co chodzi?

  • Proszę użyć szukajki temat poruszany na forum.
    Tak swoją drogą czyściłeś przepustnicę?

  • właśnie w tym problem że była ona czyszczona i to stosunkowo niedawno, te obroty nie skaczą tak strasznie ale to spalanie najbardziej mnie martwi.

  • A zrobiłeś adaptację przepustnicy :?: <!-- s:?: -->

  • Błędów nie ma , pomijając falowanie obrotów - skontrolować opory toczenia. Ciśnienie w oponach i czy aby nie blokują hamulce.

  • Co do przepustnicy to zajął się nią mechanik i podobno zrobił wszystko tak jak należy. Falowanie nie jest jakieś straszne aczkolwiek czasem ciężko jest wyjechać z domu (wyjazd mam pod górkę).