Witaj na forum Fabia Club Polska

GAZ

Temat utworzony · 39 Posty · 9403 Wyświetlenia
  • W klubie są tylko dwie zagazowane fabki 😢 , reszta klubu to zwolennicy benzyny 😄 <!-- s:D -->.
    Więc tak: jako, że mam metalowy kolektor to instalka jest drugiej generacji włoskiej firmy Landi Renzo, kosztowała 2250 zł z zbiornikiem 43 litry w kole zapasowym. Przebujałem na niej już ponad 22 tys km, bez żadnych problemów. Koszt monatażu zwrócił się po 17 tys. km. Przy gazie ważnym czynnikiem jest częstsza wymiana filtra powietrza czyli co 15 tys, na benzynie wystarczy co 30 tys i dobre świece. Ja przy montażu instalki założyłem boscha, ale około miesiąca temu przeszedłem na NGK-i jest zdecydowana różnica.
    Najważniejsza sprawa, zużycie gazu, wszystko zależy od nogi. Ale musisz liczyć:

    • miasto 9 - 9.5
    • trasa 8 - 8.5
      Żonka ma zużycie ok. 0.8 litra mniejsze niż podałem. Wyszło to szczególnie teraz jak mam nogę w gipsie i głównie ona podróżuje za kółkiem 🙂 .
      Jeśli masz gwarancje pozostaje Ci serwis, a tam są ceny od 5 tys w górę i to jeszcze nie wszyscy chcą montować. Proponuję montować po zakończeniu gwarancji. Jak masz metalowy kolektor wystarczy Ci druga generacja ceny od około 1800 - 2600 zł, jak plastikowy musisz montować trzecią, ceny chyba od 3 - 4 tys zł.
      Moja instalka Landi Renzo sprawuje się rewelacyjnie, jeśli chodzi o Lovato musi się wypowiedzieć drugi z klubowiczów. Napewno Lovato jest tańsza o jakieś 300 - 400 zł od mojej.
      Pamiętaj jednak by montować instalację w sprawdzonym zakładzie skąd już wyjechało parę autek i podróżują bez problemów. W Kraku mogę Ci polecić taki zakład. Bo jak Ci spiepszą montaż to choćbyś miał instalkę najlepszej firmy będzie pracować do dupy i będziesz z nią w kółko jeździł na regulację co będzie gó...o dawać.
      Pamiętaj jeszcze jedno, nie każda intalacja będzie się nadawać do każdego auta. Napewno w fabiach nie ma problemu z tymi dwoma nie wiem jak z innymi firmami. Wiem, że komp w seatach nie chce współpracować z niektórymi instalacjami.
      Wypełnij profil, albo podpis bo niewiadomo jaką masz fabkę.
      A to tak na zachętę do gazu:
      http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=637735
  • O tak benzynka dobra tylko... droga :?

  • [quote="Anonymous"]Ja zapłaciłem w wimar Warszawa 4700 Landii Renzo ale mam z nią problemy.[/quote]

    Jakie?
    Za instalkę nieźle przepłaciłeś, a która to generacja?
    [b]mariano_z[/b] włożył ten serwis do złe ASO, gorzej wybrać nie mogłeś. Potwierdza się moja zasada choćby najlepsza instalka, a partacz będzie zakładał nigdy nie będzie ona chodzić dobrze.

  • [quote="mariano_z"]4-generacja a samochód potrafi mi zgasnąć na światłach byłem juz chyba z 10 razy z tym gazem u nich nawet fachowca z landi renzo ściągneli i nie potrafią do dziś sobie z tym poradzić. Wymienili mi komputer, listwe MED , wtryskiwacze i dalej to samo, szkoda gadać. Chyba wymontuje ten gaz i niech oddają kase bo rece opadają.[/quote]
    Czyli GOŚĆ i Ty to ta sama osoba, ok.
    Ja bym jeszcze sprawdził sondę lambda ona jest też odpowiedzialna za skład mieszanki, skoro Ci silnik gaśnie to wskazywało by, że masz za ubogą.

  • JA ZAŁOŻYŁEM INSTALKE MIESZANĄ WŁOSKO-HOLENDERSĄ FIRMY STARGAS, SAMOCHODZIK JEŚDZI SUPER, NIE ODCZUWAM ZADNYCH ZMIAN PO PRZEŁĄCZENIU NA GAZ, POZA WIĘKSZYM SPALANIEM W OKOLICACH 9,5 W MIEŚCIE I 8,5 POZA,MA ZBIORNIK W KOLE WIEC MAŁY, PRZEJEŻDZAM JAKIEŚ 350 KM, RUŻNIE TO BYWA. MA MALUTKI PRZEŁĄCZNIK I WSZYSTKO JEST AUTOMATYCZNE. JEDYM MANKAMENT TO CZASEM W ZIMIE GASNIE PRZY PRZEŁĄCZENIU NA WOLNYCH OBROTACH,JAK JUŻ JEDZIE TO OCZYWIŚCIE NIE GASNIE. JEST TO SPOWODOWANE TYM ZE GAZ W POLSCE NIE JEST KONTROLOWANY I JEST KIEPSKIEJ JAKOŚCI I INSTALKI PRZYSTOSOWANE SA DO WARUNKÓW WŁOSKICH GDZIE NIE MA CIĘZKICH ZIM.BYĆ MOŻE COŚ ZMIENIĄ W LISTWIE WTRYSKIWACZY ABY SIĘ NIE ZATYKAŁA, ALBO SAM TO ZROBIĘ,WYSTARCZY JĄ BOWIEM OGRZAC I GAZ NIE JEST JUŻ TAKI LEPKI I WSZYSTKO DZIAŁA PIEKNIE.
    U MNIE POMOGŁO PODWYŻSZENIE TEMPERATURY PRZEŁĄCZENIA.
    PODOBNO JEST TAK WE WSZYSTKICH INSTALKACH TEGO TYPU

    POZDRAWIAM

  • [quote="SEPARATOR"]JEST KIEPSKIEJ JAKOŚCI
    [/quote]

    Dlatego ja tankuję tylko na shellu i nie mam problemu z gaśnięciem 🙂 <!-- s:) -->

  • może juz niedługo bedzie 3 Fabia na GAZ, boże mam nadzieje że do tego nie dojdzie. Ale cena benzyny mnie druzgocze 😞 <!-- s:( --> .

  • A co jesli pojedziesz w trase i zlapiesz gume?? Nie masz zapasu i jestes udupiony.
    JAk sobie z tym radzicie?? Bo jadac gdzies dfalej w trase nie bardzo jest miejsce na to by brac kolo zapasowe do bagaznika

  • Ja zawsze woże zapas za prawym przednim fotelem pasażera na ziemi, a na tylnim siedzeniu w foteliku mój synek. Także u mnie ten problem się sam rozwiązał. Dorosły siądzie z tyłu tylko za moim fotelem.

  • a sa jakies mniejsze butle, kiedys mi tak chodzilo po glowie zeby butle wsadzic w w wneke w zapasie, tam gdzie teraz jest schowek na podnosnik i klucz. Miala by sens tak malutka "butelka". Jaki moglaby miec zasieg??

  • [quote="zygus"]a sa jakies mniejsze butle, kiedys mi tak chodzilo po glowie zeby butle wsadzic w w wneke w zapasie[/quote]

    Ja mam taką we wnęce ma 43 litry.

    [quote="zygus"]Miala by sens tak malutka "butelka". Jaki moglaby miec zasieg??[/quote]

    Oczywiście, że ma sens.
    Zasięg:

    • samo miasto 370 - 380 km
    • cykl mieszany 400 - 410 km
    • trasa 430 km
  • MirekS bo jak bym zakładał ewentualnie, to jak bym przyjechał do Krakowa, to by dało rade w 1 dzień taka instalke założyć :?: <!-- s:?: -->

  • Nie zrozumiales mnie chyba Mirek. Bo ty chyba masz butle zamiast kola zapasowego. A mi chodzi o to by butla byla tak mala by miescila sie w kole!!
    Tzn musialoby sie wtedy nakladac kolo zapsaowe na butle z gazem. Rozumiesz o co mi chodzi??

    Lukasik to jak bedziesz w krakowie to daj znac, zrobi sie jakis mini spocik :lol: <!-- s:lol: -->

  • [quote="Łukasz"]MirekS bo jak bym zakładał ewentualnie, to jak bym przyjechał do Krakowa, to by dało rade w 1 dzień taka instalke założyć :?: <!-- s:?: -->[/quote]

    Spokojnie się da tylko trzeba być umówionym na termin i mieć z sobą nowe świece zapłonowe i filtr powietrza. U mnie montaż trwał około 7h.

  • [quote="zygus"]Nie zrozumiales mnie chyba Mirek. Bo ty chyba masz butle zamiast kola zapasowego. A mi chodzi o to by butla byla tak mala by miescila sie w kole!!
    Tzn musialoby sie wtedy nakladac kolo zapsaowe na butle z gazem. Rozumiesz o co mi chodzi??
    [/quote]

    Racja zrozumiałem Cię źle, ale teraz już wiem o co Ci chodzi, takiej małej butli nie widziałem może i są. Ale musiałbyś tankować się co kilkadziesiąt km nie miałoby to wtedy sensu.

  • a czy do [b]HT[color=red]P[/color][/b] idzie już załozyc gaz

  • [quote="MŁODY"]a czy do [b]HT[color=red]P[/color][/b] idzie już załozyc gaz[/quote]

    Tak tylko, że minimum 3 generację.

  • [quote="MirekS"]Racja zrozumiałem Cię źle, ale teraz już wiem o co Ci chodzi, takiej małej butli nie widziałem może i są. Ale musiałbyś tankować się co kilkadziesiąt km nie miałoby to wtedy sensu.[/quote]

    Teraz tankuje po 5-6 litrow paliwa wiec i z czestotliwoscia tankowania nie byloby problemu :lol: <!-- s:lol: --> przyzwyczailem sie juz
    Ale i tak brakuje funduszy na instalke 😞
    Zreszta juz ni edlugo pewnie rzad dopierdzieli taka akcyze na gaz, ze stanie sie to nie oplacalne

  • MACIE WIDZE STRASZNA PROBLEMY, JA CAŁY CZAS WOŻE KOŁO W BAGAZNIKU, CO PRAWDA MAM SEDANA WIEC JEST LEPIEJ.JA SIE DZIWIE ZE NIE WSZYSCY JEŻDZĄ NA GAZIE, JA NIE WIDZE ZADNEJ RUŻNICY, INSTALKO ZWRUCIŁA MI SIĘ PO ROKU, NA BENZYNE WYDAŁ BYM 2 TYLE KASY.JEZELI BYM KUPOWAŁ TERAZ SAMOCHÓD TO BYM KUPIŁ BENZYNĘ Z GAZEM, GAZ TO PRZYSZŁOŚĆ. SILNIKI TDI SĄ FAJNE ALE MOIM ZDANIEM DROŻSZE W UTRZYMANIU, JAK SIĄDZIE TURBINA TO TRZEBA WYDAĆ KUPĘ FORSY I TRZEBA KONTROLOWAC WTRYSKI I SWIECE ZAROWE A WIELOKTOTNIE WIDZIAŁEM DYMIACE TDI (I WCALE NIE BYŁY TO STARE SAMOCHODY), ZA CENĘ TURBINY MOGE KUPIC KOMPLETNY SILNIK 1,4 (TAK MI SIĘ WYDAJE). MOJA INSTALKA KOSZTOWAŁA 4000 TYS. ZMIANY JAKIE POCZYNIONO W SILNIKU SA MINIMALNE WYWIERCONO TYLKO 4 DZIURY W KOLEKTORZE NA WTRYSKIWACZE. MIRKU WYDAJE MI SIE ZE TANKOWANIE NA DROGICH STACJACH NIE NA SENSU, WSZEDZIE JEST OT SAMO.TOBIE NIE GASNIE BO MASZ INNY TYP INSTALKI (Z TEGO CO ROZMAWIALISMY KIEDYS)

    TAK NA MARGINESIE JEDYNYMI PALIWAMI SPROWADZONYMI DO POLSKI SA TE V-POWER I TE SPORTOWE, CAŁA RESZTA TO RODZIMA PRODUKCJA, A GAZ JEST Z ROSJI

    A JAK KIEDYŚ BĘDĘ CHCIAŁ POSZALEC TO ZBUDUJE SOBIE REPLIKĘ COBRY Z V8. UWAZAM ZE BEZ SENSU JEST TIUNINGOWAC FABIE TO PIENIADZE WYWALONE W BŁOTO, JAKIES SPOILERY NEONY I WYDECH , A POD MASKĄ LECIWE 70 KONI, JAK KTOS CHCE ZAIMPONOWAC TO NIECH ZAŁOZY TURBINĘ DO 1,4 I WTRYSK PODTLENKU, TO JEST SZTUKA.WIEM ZE KOSZTOWAŁO BY WIECEJ NIZ CAŁA FABIA ALE TO SIE NAZYWA TIUNING.

    NO TROSZKĘ SIE ROZPISAŁEM

    POZDRAWIAM

  • [quote="SEPARATOR"]. MIRKU WYDAJE MI SIE ZE TANKOWANIE NA DROGICH STACJACH NIE NA SENSU, WSZEDZIE JEST OT SAMO.TOBIE NIE GASNIE BO MASZ INNY TYP INSTALKI (Z TEGO CO ROZMAWIALISMY KIEDYS)[/quote]

    Nie mogę się do końca z Tobą zgodzić, zrobiłem 1700km na wakacyjnych wojażach i tankowałem 2-krotnie gaz na BP auto wyraźnie straciło na przyspieszeniu oraz 2-krotnie na Statoilu we Władysławowie i autko stało się tak samo żwawe jak na gazie z shella. Tak samo w Skawinie gdzie pracuję nikt nie tankuje na dwóch miejscowych stacjach oprócz przyjezdnych bo się autem jeździć nie da. Wiem to od ludzi którzy ze mną pracują.