Witaj na forum Fabia Club Polska

Pytanie o rozrząd w Fabi 2 z 2007r 1,4 16V 85km

Temat utworzony · 13 Posty · 3588 Wyświetlenia
  • Tak jak w temacie kiedy mam wymieniać rozrząd w mojej Fabii, dodam iż Fabia ma przebieg 69tyś kilometrów, liczę na rzeczową odpowiedź.

  • Witam .
    Rozrząd się wymienia co 5 lat lub co 60 tysięcy. Zwykle jest tak że się wymienia co 5 lat.

  • [quote="kogut"]Tak jak w temacie kiedy mam wymieniać rozrząd w mojej Fabii, dodam iż Fabia ma przebieg 69tyś kilometrów, liczę na rzeczową odpowiedź.[/quote]
    Rozrząd wraz z pompą wody wymieniamy raz na 6 lat lub po 90 kim (mówimy o fabrycznym).Później w zależności co zamontujesz.Zamiennik to koszt ok 900-1000 zł i wystarczy na 60 kim, albo ori na kolejne 90 kkm cena w serwisie to jak się dowiedziałem 1600 zł.Ją wymieniłem ostatnio całość z pompą wody i do tego pasek klinowy i rolka dodatkowego napinacza za 1350 zł.Kolejną wymiana jest na 164 kkm.

  • Witajcie w ASO odpisali mi na maila tak:

    Witam.

    Rozrząd w Pana samochodzie należy sprawdzić przy przebiegu 90tys.km. i ew. wymienić.
    Koszt wymiany rozrządu, wraz z pompą wody, to ok.1250zl. (bez pompy ok.1000zł - ceny brutto).

    Pozdrawiam i zapraszam do serwisu.

    I co Wy na to???

  • Tylko na jaki rozrząd?Ori czy zamiennik?Nie zapomnij że to rozrząd z pompą wody a gdzie tu pasek klinowy?Jak to dołączysz to z tych 1250 może zrobić się 1600.Ją po 6,5 roku i 76 kim miałem już nadszarpnięty pasek i nie wiadomo co było bo jakbym czekał do 90 kkm.Pasek jest z gumy a guma po 6 latach traci już swoje właściwości-starzeje się.To że zapraszają to akurat mnie nie dziwi...

  • witam serdecznie po raz kolejny.
    Dziś to jest 30. IV. odstawiłem moją fabie do ASO w Bielsku na wymianę rozrządu na liczniku mam 76040. Koszt kompletnego rozrządu wraz z pompą wody wyszedł mi 1095,41zł. Jestem zadowolony z usługi.

  • Witam, mam jeszcze farbyczny rozrząd. Przebieg 64k. Czy dobijając do 90 będę musiał wymienić z pompą, czy bez? Ile mniej więcej biorą mechanicy za samą robociznę?

  • Koniecznie z pompą wody bo po ponownym złożeniu może się okazać że cieknie.Wtedy podwójny koszt robocizny.Tak jak już pisałem 90kkm lub 6lat.Co do ceny to musisz popytać bo mają różne ceny.Zadzwoń w kilka miejsc i powiedz że masz swój nowy rozrząd i za ile Ci go wymienią.

  • ja jestem zadowolony z usługi w ASO. częsci dali z DUŻYM rabatem, patrzyłem na necie i ceny sa drozsze, owszem robocizna w ASO droga, ale nie narzekam. I jestem pewien że użyli części oryginalnych.

  • Załamujecie mnie tą wymianą rozrządu. Mam auto z lipca 2008, modelowo 2009 i nalatane "ambitne" 56 tys. km. Przecież nie dam im 1000 zł, gdzie jeszcze auto ledwo dotarte. Pytałem się i chcą za całość 950 zł, ale to wydaje mi się dużo. W poprzednich autach wymieniałem rozrząd i wychodziło za pasek Continental, rolkę napinacza i pompę (zamienniki) + robociznę jakieś 300-400 zł za całość w zwykłym warsztacie, więc nie wiem, czy do ASO się wybiorę, a jak już to dopiero za rok, dwa.

  • [quote="Dig Dug"]Załamujecie mnie tą wymianą rozrządu. Mam auto z lipca 2008, modelowo 2009 i nalatane "ambitne" 56 tys. km. Przecież nie dam im 1000 zł, gdzie jeszcze auto ledwo dotarte. Pytałem się i chcą za całość 950 zł, ale to wydaje mi się dużo. W poprzednich autach wymieniałem rozrząd i wychodziło za pasek Continental, rolkę napinacza i pompę (zamienniki) + robociznę jakieś 300-400 zł za całość w zwykłym warsztacie, więc nie wiem, czy do ASO się wybiorę, a jak już to dopiero za rok, dwa.[/quote]
    jak znajdziesz gdzies za 400 zl czesci + robocizna to daj znac ;}}}}}}}

    niezle podejscie masz kolego XD "w poprzednich autach" to ze w maluchu tyle placiesz nie znaczy ze w fabii tyle zaplacisz... o zgrozo ja w accencie za 400 zl to mialem rozrzad z wymiana filtrow, oleju i myciem 😄 <!-- s:D --> i co ty na to ? i nie pisze bzdur ze "czemu tak drogo skoro w poprzednich autach mialem tak tanio". Brat w V6 wymienial to plaic prawie 3000 zl a w poprzednich tez placic kolo 500 zl szok co nie ? CZEMU TAK DROGO !!!!1111 ;D

    btw 950 zl w ASO to nie jest drogo ja plaiclem 1100 zl nie w ASO za wymiane rozrzad contitech + pompa.

  • Zauważcie Panowie że to inwestycja nie na miesiąc czy rok!Średnio wymieniasz go raz lub dwa i kupujesz inne auto.

  • [quote]niezle podejscie masz kolego XD "w poprzednich autach" to ze w maluchu tyle placiesz nie znaczy ze w fabii tyle zaplacisz..[/quote]

    Jakbyś się orientował, to w Octavii 1 2.0 tyle wychodzi rozrząd (pompa, pasek i rolka napinająca). A Golf 4 1.9TDi wychodził też taniej. Gówniany silnik, a skomplikowali rozrząd i podrożyli komplet części do wymiany. I to jest porażka. A częstotliwość wymian ASO jest mocno przesadzona. Fajnie tak wymieniać zgodnie z ich wymogami, tyle że fabryczna część pierwszego montażu wytrzyma dłużej niż późniejszy oryginał.

    A 950 tylko dlatego, że są zniżki dla aut pow. 6 lat.

    Wymienię rozrząd za rok bo paski są w dobrym stanie.