Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Przesiadka z 1.4 MPI na RS?

Temat utworzony · 15 Posty · 8689 Wyświetlenia
  • Witam, jeżdżę fabcią już niemal 4 lata, 1.4 MPI zgazowaną, tą słabszą wersją silnika.
    Nastał moment gdzie na prawdę jestem bardzo zadowolony z tego autka, ale jednak oczekiwania wzrosły. Mianowicie zacząłem się rozglądać nad przesiadką właśnie z 1.4 MPI na Fabię RS (oczywiście to samo nadwozie, na "nową" Fabie mnie nie stać).

    Czy to dobry pomysł? Rocznie robię ok 20tys kilometrów, dystanse jakie pokonuję zazwyczaj to 45km dojazdu do pracy (niecodziennie) i czasem w weekendy zaliczę jakiś wyjazd czy to na Śląsk gdzie mam 70km, czy to jakiś spontaniczny wypad do Krakowa, czy Wrocławia..

    Proszę o jakieś porady. Będę wdzięczny, pozdrawiam.

  • Polecam 😉 <!-- s;) -->

  • Można prosić o jakieś szczegóły? 😄 <!-- s:D -->
    Czy gra jest warta świeczki dokładać te kilka tys złotych? 🙂

  • silniczek mało pali, a szybko jeździ. Wyposażenie dobre, mało tego jeździ, nie jest szczególnie drogie w utrzymaniu. Dla mnie to wystarczy 😉 Choć z czasem trochę mocowo mało było, ale to ile by nie było i tak będzie z czasem z mało 😉 <!-- s;) -->

  • Apetyt rośnie w miarę jedzenia, wiadomka 😄 <!-- s:D -->

    Właśnie o to spalanie mi chodzi. Normalne, że będzie drożej niż to co mam w gazie, bo z obliczeń u siebie potrzebuje jakieś 25zł/100km

    Ale klamka już zapadła. Jak ktoś będzie z forumowiczów chciał Skodzię ode mnie to zapraszam do kupna, a jak ktoś będzie RS sprzedawał to się zainteresuję 🙂

  • Miałem niedawno to same pragnienie kupna RSki. Zadecydowały niestety względy finansowe i trochę inne bardziej życiowe wydatki, i zostałem przy mojej małej z MPI na pokładzie. Co do RSek, musisz uważać żeby nie naciąć się na składaka składanego z przystanku autobusowego w niemczech, lub jakiegoś pseudo RSa , lub takiego który wyglądem na zdjęciu nawet odpowiada, to już w rzeczywistości tak fajnie nie jest.

    Co prawda ja szukałem tak zwaną RSkę na full pakiecie, z maxi dotem, wszystkie szyby elektryczne, ksenony. Ale są i wersje bez takich bajerów ciut tańsze. Gdybym miał możliwości finansowe i sprawdzone auto to długo bym się nie zastanawiał i spełnił swoje marzenie o RSce które mam od dnia premiery 😄 <!-- s:D -->

    Pozdrawiam
    sid

  • Właśnie przy zakupie to na ksenonach nie bardzo mi zależy, ale mile widziane by były 😄 <!-- s:D -->

    full elektryczka, klima etc. To musi być, bo tego u siebie nie mam, a jak jechałem w upał do wrocka w lipcu 2013, to dobrze, że mi brat seata pożyczył z klimą bo bym nie ujechał skodzią chyba nawet 50km 😛

    Ogólnie to interesuje mnie seryjna wersja tego auta, bez żadnych czipów bajerów, jak coś to sam sobie zrobię 😄

    Kupca na swoją już mam, teraz tylko czekać trochę czasu na przypływ gotówki i w poszukiwaniu RS'ki!

    Chyba, że jakiś forumowicz będzie chciał sprzedać, to zgłaszam się na ochotnika kupna 😉

  • [quote="Menthus"]....a jak jechałem w upał do wrocka w lipcu 2013, to dobrze, że mi brat seata pożyczył z klimą bo bym nie ujechał skodzią chyba nawet 50km 😛 <!-- s:P -->

    ...[/quote]

    Kwestia przyzwyczajenia :-). Na zlot Skody z Krakowa do Kąkolewa i z powrotem miałem 910 kilometrów i dałem rade, pomimo dość niestandardowego wyposażenia i z brakiem klimy. Choć nie powiem, że nie wzdychałem za klimą ;-).

    Pozdrawiam
    sid

  • Abra Kadabra!

    Nastał moment gdy na poważnie rozglądam się za RS.
    Generalnie nie ma za bardzo nic wartego uwagi na popularnych portalach ogłoszeniowych..

    Może jakiś forumowicz, lub znajomy forumowicza chce się pozbyć RS'ki? ;>

    Chętnie się zainteresuję!

    Pozdrowionka

  • [quote="Menthus"]full elektryczka, klima etc. To musi być, bo tego u siebie nie mam, a jak jechałem w upał do wrocka w lipcu 2013, to dobrze, że mi brat seata pożyczył z klimą bo bym nie ujechał skodzią chyba nawet 50km 😛 <!-- s:P -->
    [/quote]

    Jednym słowem chcesz podnieść standard swojego życia poprzez zakup lepiej wyposażonej Fabki, najlepiej w wersji RS coby kopniaka miała.
    Szczerze to nie "rozumię" dzisiejszego społeczeństwa, bo w czasach gdy po planecie Ziemia ganiały dinozaury i królowały Fiaty 125 i Polonezy, potrafiło się objechać Polskę wzdłuż i wszerz w lipcowym/sierpniowym słońcu, a i tak wracało się z uśmiechem na twarzy, bo "tyleeeee się zwiedziło".
    Jakoś do tej pory potrafię przejechać 720 km ze słońcem na twarz (zarówno w jedną i drugą stronę) Smerfetką bez klimy i cieszyć się z urlopu. Dodatkowo przed Smerfetką była Felcia, która w zimie chłodziła, a w lecie grzała nawiewami, jednak wiernie towarzyszyła mi w podbojach i co lepsze - nie marudziła.
    Uprzedzając - tak, jeździłam i mogę jeździć kiedy chcę samochodem na full wypasie i szczerze jakoś mnie nie ciągnie do tego. Korzystam z niego tylko dlatego by nie wnerwiać się o brak miejsca parkingowego pod domem, tylko spokojnie zamknąć go w garażu; czyli w moim użytku jest trzy razy w tygodniu i to wieczorami.

  • Zgodzę się z Twoim stwierdzeniem, że chcę trochę więcej komfortu w Skodzi i żeby miało jednak tego kopa ciut więcej 🙂 <!-- s:) -->

    Generalnie co mnie najbardziej denerwuje, jak nie mam właśnie w miarę chłodno w aucie tylko parnik w upały..
    To, że jak mam szyby na dół opuszczone, to wiatr mi skutecznie zagłusza muzykę, a jak szyby na górze, nawiew na maksymalnie chłodno, to i tak się pocę cały i wychodzę z mokrym tyłkiem..

  • Z jednej strony bym się cieszyła za darmową saunę, bo ja płacę 135 zł/mies za ten luksus 😉 <!-- s;) -->
    Poważniej - jeżeli masz problem z nawiewem może sprawdź filtr w kabinie i zrób porządne czyszczenie nawiewów. Wierz mi, że Fabki mają super fajny nawiew i komfortowo się jeździ. Ot takie chwilowe rozwiązanie na czas szukania RSki 🙂

  • [color=#FF00BF][b]Wrona >[/b][/color] dobra riposta 🆗 😄 . A mi się dobrze jeździło maluchem w wersji FL na export 🙂 i był bez klimy z sauną w lecie 🙂 <!-- s:) -->

  • Szkoda że wcześniej nie przeczytałem tego posta. Ja w poprzednią niedziele robiłem zdjęcia właśnie do ogłoszenia i się nawet nie udało wystawić jak już znalazła nowego właściciela. ..

  • [quote="Menthus"]Abra Kadabra!

    Nastał moment gdy na poważnie rozglądam się za RS.
    Generalnie nie ma za bardzo nic wartego uwagi na popularnych portalach ogłoszeniowych..

    Może jakiś forumowicz, lub znajomy forumowicza chce się pozbyć RS'ki? ;>

    Chętnie się zainteresuję!

    Pozdrowionka[/quote]

    Ja się przymierzam do sprzedaży swoją RS-kę. Jeśli jesteś nadal zainteresowany to możemy zawsze porozmawiać. Daj znać na priv.

    Pozdrawiam