Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Tylna wycieraczka

Temat utworzony · 5 Posty · 638 Wyświetlenia
  • Witam. Ostatnio, gdy trochę przymroziło, odśnieżyłem auto, ale spieszyłem się bardzo, wsiadłem i chciałem włączyć przed wycieraczki, pomyliło mi się i tylną włączyłem, była tak zamarznięta, że ani drgnęła. Nie rusza sie do dziś, jednak działa spryskiwacz, woda leci, ale wycieraczka stoi. Co robić?

  • sprawdzic bezpiecznik to po pierwsze, potem (nie wiem jak to jest realizowane w fabii tzn czy wycieraczka idzie przez przekaznik czy bezposrednio z manetki) tzn mogly wypalic sie styki w manetce - bardzo malo prawdopodobne, 3 do sprawdzenia sam silnik wycieraczki on raczej sie nie spalil najpierw powinien przejsc bezpiecznik od ktorego bym zaczal.

    masz bo widze za leniwy jestes: NR 32. wycieraczka tylnej szyby - 10A

  • Czyli muszę do mechanika zajechać. W tych sprawach jestem tak zielony, że nawet nie wiem jak tam się dostać, co dopiero wymienić

  • Wyciągasz bezpiecznik żeby silnik nie pracował po włączeniu stacyjki bo jeśli bezpiecznik zostawisz tam to silnik może się spalić a jak mu bezpiecznik wyciągniesz to mu napięcie nie dojdzie i się nie spali.

    Natomiast jak wycieraczka się rozmrozi to wtedy wpinasz ten ów bezpiecznik i cieszysz się wycieraczką 🙂 <!-- s:) -->

  • Dla mnie to taka czarna magia, że wyjęcie bezpiecznika to już za wiele 😛 <!-- s:P -->