Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Stożek do Fabii

Temat utworzony · 165 Posty · 76300 Wyświetlenia
  • Z racji tego, ze jestem kompletnie zielony w tym temacie (a od czego jest forum? 😄 <!-- s:D --> ) bardzo prosze o wszelki opinie na ten temat, tzn.:

    1. jaki filtr polecacie?
    2. co on wlasciwie daje?
    3. czy konieczne jest ciagniecie rury tak, aby powietrze zasysane nie pochodzilo z komory silnika?
    4. jakie sa typy, rozmiary itp. i jesli bym chcial cos takiego zakupic, jaka srednice powinienem kupic? silnik: 1,2 HTP 64KM

    Z gory dziekuje za cierpliwosc i wyrozumialosc dla mojego niskiego poziomu wiedzy na ten temat.. :oops:

  • [quote="YaNkEs_69"]AD. 1
    Z tego co wiem to chwalone są KN

    AD. 2
    Przy seryjnym silniku prawie nic, zwiększy się ciut moc na maksymalnych i osłabi na niskich, czyli raczej będzie gorzej z dynamiką.

    AD. 3
    Najlepiej (a nawet musi żeby to coś dało) żeby pochodziło prosto od przodu auta i jak najdalej rura prowadzona od sil;nika aby powietrze było jak najzimniejsze

    AD. 4
    zapytaj google, nie boli[/quote]

    To mnie zaskoczyles przy Ad.2 bo z taka opinia sie jeszcze nie spotkalem.
    Zazwyczaj pisza o wzroscie momentu obrotowego..
    Ale i tak odpadnie mi zakup tego filtra bo wiazalo by sie to w moim przypadku z prowadzeniem rur i byc moze jakimis drobnymi zmianami w komorze, gdyz budowa silnika 1,2 jest dosc niekorzystna jesli chodzi o tego typu modyfikacje. 😞

  • [quote="YaNkEs_69"][quote="Adaś"]Zawsze można wogóle wyjąć filtr, słyszałem że dopiero wtedy ma kopa i ciekawe odgłosy wydaje :-D[/quote]

    Odgłosy wydaje właśnie bardzo podobne używając stożka, a z tym kopem to też bym nie przesadzał. Na seryjnym silniku niewiele to daje, chyba że masz dłubany to co innego.[/quote]

    Ale sadze, ze nie mozna tak uogolniac.. Inne efekty da zalozenie w silniku 1.4 MPI, a zapewne inne w HTP.
    Pogadam jeszcze z gosciem w ASO moze cos wymysli..

  • Szyk - przeslij te fotki jak mozesz na <a href="mailto:wolfmk@jawnet.pl">wolfmk@jawnet.pl</a> 🙂 <!-- s:) -->
    Dzieki za phone'a.

  • [quote="szyk"]witam nie mierzyłem ale znam osobe ktora mierzyła i miała lepszy rezultat . ja to czułem wiadomo ze nie masakryczne zmaint ale była wyczuwalna różnica. nie zakłada sie filtra żeby szybciej jezdził czy lepszy miał start. tylko zeby mieć lepszy efekt dzwiękowy.[/quote]

    A wlasnie jesli chodzi o dzwiek - to jak glosny on jest?
    Bo nie bardzo lubie glosne samochody..

  • [quote="szyk"][quote="Anonymous"]zadzwonie do ciebie dzisaij przez telefon pokaze brzmienie. własnie jest taki w sam raz . regulujesz głośność gazem[/quote] to ja szyk[/quote]

    Szyk nie dzwon bo przez telefon to ja nic nie uslysze procz jakiegos pyrkania 😄 <!-- s:D --> Basu nie uslysze przez telefon - szkoda kasy..

  • [quote="szyk"]KURDE REWELACJA JA MAM W FABI FILTR SROŻKOWY FIMY JACKSA JAKOŚ TAK SIE PISZE . MARKOWY FITR , NIE NAŻEKAM REWELACYJNY ODGŁOS WIEKSZEGO KOPA MA LEPIEJ SILNIK DZIAŁA . CUD I MIOD NIE ZASTANAWIAJ SIE TYLKO ZAKŁADAJ . CHCESZ ZDJECIA NAPISZ MAILA I PRZESLE JE TOBIE JAK GZDIE ZAMONOWAĆ MONTARZ 25 MINUT , EFEKT ZAJEBISTY .LEPIEJ NIZ TŁUMIK . NIE WAHAJ SIE[/quote] SZYK DAWAJ MI TEZ TE ZDJECIA NA <a href="mailto:daxpel@tenbit.pl">daxpel@tenbit.pl</a> DZIEKI. PEACE. :lol: <!-- s:lol: -->

  • dzieki za zdjecia a moglbym prosic jeszcze o zdjecie calego silnika? 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Bartek1112"]filtr stozkowy na seryjnym silniku niewiele daje ale da sie to odczuc. Wiecej da po modyfikacjach silnika. Filtr stozkowy powinien miec specjalny dolot tak zwana power rure a nie zaczepiony na seryjna gumowa. Mialem tak kiedy ale po zalozeniu power rury i przeprowadzeniu zmian w silniku dopiero odczulem duza roznice. Ogolnie samochod lepiej wkreca sie na obroty i lepiej brzmi. Nizezapominajmy ze filtry stozkowe nieoczyszca tak powietrza jak seria a co za tym idzie skracamy zywotnosc silnika[/quote]

    Jak narazie zrezygnowalem z tego bajerku.. Dzieki wszystkim za pomoc 🙂 <!-- s:) -->

  • Szyk przeslij mi te zdjecia rowniez to wrzuce na forum, albo wolf jak masz juz je to zamiesc na forum.

    Drobna uwaga Szyk, nie musisz co chwile dopisywac nowych potow pod soba, jest taka funkcja jak EDIT w prawym gornym rogu twojego posta.
    Jesli zapomniales czegos dopisac to korzystaj z tej funkcji

  • Ja bym proponowal Szykowi zrobic zdjecia z nieco wiekszej odleglosci, gdyz zdjecia ktore mi przeslal pokazuja rure i na ostatnim widnieje gwozdz programu czyli stozek. 🙂 <!-- s:) -->
    Szyk prosba - porob nowe zdjecia 🙂
    A o to zdjecia stozka http://rapidshare.de/files/3281329/stozek.zip.html

  • [quote="mariano_z"]Aczy jest sens zaklada taki filtr do fabi 14 16v w której jest zamontowana instalacja gazowa? Slyszalem |e ze nie ale nie wiem ile w tym prawdy.[/quote]

    Nie nie ma sensu dltego, że stożkowy filtr powoduje Ci podanie większej ilości powietrza przy benzynie to ma sens, przy gazie musisz powietrza przynajmniej w przypadku fabi ująć, a dokładnie, rurę która Ci zasysa powietrze jest ona umieszczona tuż za chromowaną kratką trzeba odwrócić tyłem do kierunku jazdy. Gdyż nie odwrócenie spowoduje, iż przy wyrzuceniu na luz od prędkości około 60 - wzwyż silnik momentalnie zgaśnie na wskutek zbyt dużego "podmuchu".

  • Zamiast filtra stozkowego kupilem i zamontowalem sportowy filtr powietrza w miejsce seryjnego.
    Zobaczymy jak sie bedzie sprawowal 😎

  • [quote="wolfmk"]Zamiast filtra stozkowego kupilem i zamontowalem sportowy filtr powietrza w miejsce seryjnego.
    Zobaczymy jak sie bedzie sprawowal 8)[/quote]

    a gdzie fotki :twisted:

  • [quote="Wojtas"][quote="wolfmk"]Zamiast filtra stozkowego kupilem i zamontowalem sportowy filtr powietrza w miejsce seryjnego.
    Zobaczymy jak sie bedzie sprawowal 8)[/quote]

    a gdzie fotki :twisted:[/quote]

    Ale fotki czego? filtra 😉 Filtr jak filtr.. zamkniety pod seryjnym plastikiem.

    [quote]A stożek do 60 konnej, lepiej by sie takiemu silnikowi pracowało ze stożkiem Question[/quote]

    Sa rozne opinie na temat stozkow. Poczytalem nieco o testach na hamowniach i wniosek z tego taki, ze stozek (przy prawidlowym zamontowaniu) da pare kucykow + ciekawy efekt dzwiekowy silnika (np. swist).
    Sportowe wklady sa mniej efektywne i efektowne lecz nie trzeba ingerowac w uklad dolotowy, co w przypadku stozka jest praktycznie nieuniknione.
    Jakbym mial 1.4i to bym sie skusil na stozek..

  • a ja znalazlem fotki stozka w fabii
    [img]http://www.fabiasport.com/images/My Fabia/Federico/5.jpg[/img]

    [img]http://www.fabiasport.com/images/My Fabia/Nicola/new pics/Filtro_Fabia_01.jpg[/img]

    I takie mam pytanie, od czego zalzey polozenia tego filtra, bo jak widac na dwoch zdjeciach jest on w innych pozycjach??

  • Od tego jak go umiescisz.. Najlepiej umiescic go w najchlodniejszym miejscu, tam gdzie powietrze wplywa od zewnatrz i zamontowac od tylu oslone cieplna..

  • [quote="wolfmk"]Od tego jak go umiescisz.. Najlepiej umiescic go w najchlodniejszym miejscu, tam gdzie powietrze wplywa od zewnatrz i zamontowac od tylu oslone cieplna..[/quote]

    No to ja rozumiem, tylko na zdjeciach sa silniki 1.4 i czy stozki nie powinny byc w tych samych miejscach.
    Czy to oznacza ze jeeden jest lepiej zalozony a drugi gorzej, czy ze np takich chlodnych miejsc jest wiecej??

  • Na drugim zdjeciu stozek jest lepiej zalozony. Stozek na pierwszym zdjeciu z pewnoscia nie ma zadnego zrodla chlodnego powietrza. Na drugim zdjeciu juz ma wieksze szanse, na chlodniejsze powietrze..

  • [quote="wolfmk"]Na drugim zdjeciu stozek jest lepiej zalozony. Stozek na pierwszym zdjeciu z pewnoscia nie ma zadnego zrodla chlodnego powietrza. Na drugim zdjeciu juz ma wieksze szanse, na chlodniejsze powietrze..[/quote]

    Ale za to chyba wiecej powietrza do niego dociera, bo jest zaraz za grillem