Witaj na forum Fabia Club Polska

Głośniki przód Helix B62C

Temat utworzony · 6 Posty · 9837 Wyświetlenia
  • Witam, w temacie głównym o głośnikach przednich cisza, więc założę nowy temat 😉 <!-- s;) -->

    Jest ktoś posiadaczem Helix B62C i podzieli się wiedzą jak one są zamontowane u Niego w drzwiach ?
    Zależy mi na nie cięciu tapicerki, więc głównie obchodzi mnie ilu milimetrowy dystans musi być zastosowany, żeby nie dotykał prowadnicy ani plastików tapicerki.

    I chętnie dowiedziałbym się czy jeśli podepnę te głośniki pod oryginalne kable to będzie jakaś utrata jakości dla średnio wyczulonego melomana ? Głównie leci disco i jakieś bassiki.

  • Witam.

    Jeżeli na jakości nie chcesz tracić to zapomnij o oryginalnej wiązce kabli do głośników. One są cieńkie i mają max. 1mm2. Kable do głośników daje się tak , że im wyższa moc tym grubszy kabel. Ja myślę że standardem do tych głośników co się produkuje to jest kabel 2x1,5mm2 lub 2x2,5 mm2 chyba , że masz bardzo mocne to wtedy od 4 mm2 w górę

  • A mógłbyś podać jakąś nazwę kabli albo linka ? 🙂 <!-- s:) --> Głośniki na pewno nie będą z wyższej półki jak Hertz dsk 165. Albo te albo słabsze.

    I może orientujesz się ile tego kabla będzie potrzebne, z 4 metry ?

  • polecam 2x2,5 mm2 kupisz go w każdym sklepie elektrycznym,najlepiej w otoczce żelowej,ładniej wygląda,jak chcesz od drzwi do samego radia to 4m masz z zapasem, ja zużyłem po 2,5m na stronę ale puszczałem kable od drzwi,środkiem pod plastikiem aż do wzmaka w bagażniku

  • Dzięki 🙂 <!-- s:) -->

    Dużo będzie roboty żeby poprowadzić kable od drzwi do radyjka ? Trzeba zdejmować dużo elementów ?

  • w zasadzie tylko tapicerkę drzwi,kabel puścisz w gumowej osłonce którą widać przy otwartych drzwiach,łatwo ściągnąć i założyć a potem kwestia gustu jak go zamaskujesz