Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Szyby elektryczne - temat zbiorczy

Temat utworzony · 241 Posty · 54986 Wyświetlenia
  • Zawsze powtarzam konia z rzędem kto bez instrukcji obsługi znajdzie bezpieczniki. Znajdują się one z boku deski rozdzielczej pod tym owalnym plastikiem zobaczysz go po otwarciu lewych przednich drzwi.
    Jeżeli przyciski raz Ci działają raz nie to nie jest kwestia bezpieczników, problem jest gdzie indziej, obawiam się, że czeka Cię wizyta u elektryka. A czy przypadkiem gdzieś w drzwi nie dostała się woda?

  • Jeśli Ci to całkiem nie działa po umyciu auta to mogło nastąpić zwarcie na wskutek wody i możesz mieć spalony bezpiecznik ale nie koniecznie. Natomiast jeśli masz gwarancje to nie zastanawiaj się i uderzaj do serwisu niech nie tylko zrobią z elektryką by wszystko działało ale i z przeciekającymi drzwiami bo awaria nastąpiła na wskutek właśnie tego. Po wykonaniu ich naprawy poproś o wiadro z wodą i polej zamknięte drzwi, najlepiej by wtedy nie była jeszcze zamontowana tapicerka od środka i zobacz czy nie przecieka gdzieś.
    Nie daj się zbyć.

  • nie chce sie chwalic ale ja znalazłem bezpieczniki , bez pomocy instrukcji, pół samochodu rozkręciłem, ale znalazłem. Moja dziewczyna jest świadkiem 😎

  • Lukasz koń z rzędem jest Twój 😄 😄 😄 😛 😛 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="T-800"][quote="MirekS"] Po wykonaniu ich naprawy poproś o wiadro z wodą i polej zamknięte drzwi, najlepiej by wtedy nie była jeszcze zamontowana tapicerka od środka i zobacz czy nie przecieka gdzieś.
    [/quote]
    Dobry pomysl ,ale jak to zrobic ,skoro ostatnio jak bylem na przegladzie to nie pozwolili mi wejsc do warsztatu -jedyne co moglem to popatrzyc sobie przez szybe. Jakie wogole ja mam prawa jak jade na serwis??, czy oni moga mi tak zabronic wejscia na warsztat zebym sobie przypilnowal czy wszystko robia ok ??.[/quote]
    Teoretycznie mogą Ci zabronić wejścia zasłaniając się przepisami i mają do tego prawo, jednak rzeczywistość jest taka, że w ten sposób usiłują ukryć to co spiepszą. Wiem, że są serwisy które nawet zapraszają pod auto - niestety nie skody. Ja jakbym nie mógł być przy aucie to po prostu bym podziękował i zabrał auto. Zresztą sam sobie naprawiam. Odnośnie polania wodą to zażądaj tego łaski Ci nie robią. To Ty ich utrzymujesz, Ty płacisz i Ty wymagasz.
    Moje zdanie na temat serwisów to znają już tu chyba wszyscy. Serwisy to zło.

  • [quote="Kraft"]Ja mam weselej 🙂 szyba w drzwiach pasazera sie otwiera ale juz sie nie zamyka i musze ja ze swojej strony zamykac. Ale rok juz tak zyje i da sie przyzwyczaic 🙂 To na 80% wina przycisku ale zadne zabiegi nie pomogly a szkoda mi kasy na nowy 😛 <!-- s:P -->[/quote]

    prawdopodobnie zepsułci sie krancowy i nie kasuje blokady.bo tam jest coś takiego jak wył krancowy.ale to tylko w przypadku jesli szyba jest otwarta do końca lub zamknieta.

  • Ten "modul" da sie rozebrac az do samej plytki scalona 😛 wiec srubokret w dlon i do dziela:P

  • Witam!!

    Niedawno oddałem samochód do prania tapicerki, po odebraniu okazło się, że podczas zamykania lewa szyba opuszcza się o kilka centymetrów i nie można jej podnieść bez przekręcenia klucza w stacyjce. Im dłużej przytrzymam klucz w prawo tym niżej szyba się opuści, nie można jej też podnieść poprzez przytrzymanie kluczka w lewo. Pomóżcie!!!

  • Udaj się z powrotem do tych paproków co Ci wyprali tapicerkę i niech naprawią co zepsuli, obstawiam, że gdzieś w drzwiach jest połączenie plusa na masę co powoduje zwarcie.

  • obawiam sie ze moga jeszcze wiecej nabroic 😞
    elektryk powiedzial ze uszkodzony jest przycisk podnoszenia i opuszczania w prawych drzwiach oraz moduł także w prawych drzwiach, mozna to jakoś naprawić czy trzeba całość wymienić?

  • Witam nawalił mi elektryczny podnośnik do szyby przedniej prawej (pasażer), silnik i włącznik są dobre po rozebraniu okazało się, że to cały mechanizm z linkami prowadnicami wiec szukam może ma ktoś coś takiego do sprzedania lub wie gdzie to kupić w miarę za rozsądną cenę
    W ASO powiedzieli 500 zł albo i więcej nie maja na stanie???!! Z góry dziękuję. Tomek

  • witam
    poszukaj na allegro sa całe płyty z mechanizmami , wystarczy odnitować ( wiertarka z dobrym wiertełkiem ) i zanitować nową i po sprawie , mozna też zdobyć zestaw naprawczy lub cały mechanizm - jest tego pełno

    a teraz do przyjemniejszej rzeczy zapraszam do pełnej rejestracji i zostania klubowiczem FCP na całego ( czeka na Ciebie niespodzianka ale sądze że o tym poinformuje Cie Nasz prezes Wojtas )

    przywitaj sie , podaj nr gg itp rzeczy - zapraszam do udziały i czynnego uczestaniczenia w
    FCP

    a tu masz konkrety :

    http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=91334411<!-- m -->

    http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=91918938

    tu chyba najtaniej :

    http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=91406154

    lub : http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=91566358 słuszałem ze zwykły tez

    podchodzi

    lub spróbuj pod hasłem skoda widziałem same zestawy naprawcze

    lub może całe drzwi może wyjdzie taniej a drzwi opchniesz

  • O rowniez sie podlacze, bo jestem ciekaw. Bo chcialbym sobie zamontowac elektryczne szyby z tylu. Juz od dluzszego czasu nad tym myslalem 🙂 <!-- s:) -->
    Ciekawe czy kos juz cos takiego robil?? Duzo pracy z tym??

  • No i ja dołączam się do pytania - bo z tyłu fajnie by było także szybki elektryczne mieć...

  • i ja sie dolaczam 😛 <!-- s:P -->

  • Wszysyc sie podlaczaja, a nikt nie zna odpowiedzi 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="Zygus"]Wszysyc sie podlaczaja, a nikt nie zna odpowiedzi 😄 <!-- s:D -->[/quote]

    Bywa i tak :hyhy:

  • Czy już ktoś zakładał te uniwersalne szybki ? Jeśli nie to pewnie będę pierwszy 🙂 <!-- s:) -->
    Jak tylko będę je miał to zamieszczę jakąś relację.

  • tez mi brakuje tego gażdzetu , a jestem przyzwyczajony :mur: <!-- s:mur: -->

  • [b]pl_alf[/b], czekam z niecierpliwoscia. Co prawda tego gadzetu narazie nie ma w budzecie na ten rok, ale moze jak sie znajda jakies wolne srodki 😄 <!-- s:D -->
    Juz kupiles?? Czy dopiero bedziesz kupowal??