Witaj na forum Fabia Club Polska

Tylne drzwi mokra uszczelka "zamszowa" Fabia II

Temat utworzony · 9 Posty · 1174 Wyświetlenia
  • Witam,

    Od pewnego czasu po obfitych opadach deszczu zauważyłem mokrą uszczelkę w tylnych drzwiach Fabii 2, chodzi o górną część na drzwiach, na pozostałych drzwiach jest OK. Guma od zewnątrz wydaje się że dobrze przylega do dachu nie wiem co to może być?

    Pozdrawiam,

  • Jeśli chodzi o uszczelkę zamszową to u mnie również jest ona zawsze mokra.Nic z tym nie zrobisz.Musisz uważać jak o deszczu przyjdą mrozy bo drzwi tylne lubią w tym miejscu przetwarzać i możesz uszczelkę po prostu zerwać.

  • dzięki za info widocznie czasem tak musi być

  • Jeśli na pozostałych drzwiach jest OK, to z tymi jednymi coś musi być nie tak, może ta uszczelka jest zdeformowana, to nie jest normalne, że jest przeciek, a co na to ASO?

  • Tylko w F2 jest tak ze na gornej krawedzi profilu do ktorego dochodza drzwi jest uszczelka zamszowa, naprawdopodobniej ma chronić wneke drzwi aby woda nie dostała się zimą do uszczelki we wnęce drzwi, uszczelka druga tzw gruba warga.Mokniecie bądź przeciekanie uszczelki zamszowej nie powoduje dostawania się wody do wnętrza.Taka jest juź przypadłoś F2.

  • Ok myślałem, że do wnętrza też coś się dostaje, natomiast by w zimie nie przymarzła trzeba ją dobrze natłuścić wazeliną i będzie ok.

  • Witam

    Ja również miałem taki przypadek w swojej służbówce F2 po deszczu, przyczyną było otwieranie się okna poprzez opadającą korbę otwierania szyby od strony pasażera. Pomogło przełożenie korby tak aby siłą grawitacji szyba się zamykała a nie odwrotnie;P

    Pozdrawiam

  • Tylko koleha mówił o uszczelce w drzwiach nie w oknie.

  • Przy nieszczelności okien również cieknie po wewnętrznej uszczelce od drzwi, u mnie wyglądało to w ten sposób że kanapę miałem mokrą oraz kapało właśnie po wewnętrznej uszczelce od drzwi od góry po sam bok :szok: <!-- s:szok: --> Na początku też podejrzewałem samą uszczelkę jednak przyczyną była nieszczelność od okna (minimalnie można było wyczuć luz przy domykaniu okna). W moim przypadku samochód był nowy rocznik 2012.