Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Naprawa progu - dziura i rdza

Temat utworzony · 6 Posty · 16723 Wyświetlenia
  • Witam,

    Niestety myjąc samochód zauważyłem korozję na progu z prawej strony (chodzi mi o zamknięty profil ten pod drzwiami). Ruda przebijała na wysokości środka przednich drzwi. Od spodu jest śruba. Generalnie skorodowany mam obszar około 15x10cm (bąble pod lakierem). Przy śrubie wypadał już mała dziura. Proszę was o propozycję co można z takim fantem zrobić. Zamierzam tym autem jeszcze długo pojeździć i chciałbym żeby jakoś wyglądało.

    Generalnie jestem przerażony takim stanem rzeczy ponieważ dałbym sobie rękę uciąć ale 2 miesiące temu nie było w tym miejscu ani śladu rdzy - a tu nagle wypada dziura (pewnie żarło blachę od środka profilu). Drugi próg jest całkowicie czysty.
    Nie wiem czy naprawy typu żywica włókno szklane są trwałe? Czy należy wymienić cały próg co jest chyba raczej kosztowną i też ryzykowną zabawą?

  • Oddaj do mechanika on to wytnie i wstawi ci nowy kawałek. A potem tak odczyści i zamaluje że śladu nie będzie że było tak coś robione.

  • Generalnie racja. I dziękuję za linka do tematu.

  • Ja jak tylko dojrzałem pierwsze ognisko rdzy na progu od razu zaprowadziłem auto do warsztatu.

  • Najlepiej raz na jakiś czas, np. co roku (chyba najlepiej przed zimą) sprawdzić dokładnie karoserię i podwozie, czy nie wyłazi gdzieś to wredne rude #!$:>@#$#%
    Szybka reakcja na odprysk, czy początki korozji nawet we własnym zakresie (oczyszczenie i zabezpieczenie jakimś środkiem do tego przeznaczonym) może skutecznie rozwiązać problem w tym miejscu i zaoszczędzić cięcia, spawania, lakierowania.