Witaj na forum Fabia Club Polska

Wyłączające się głośniki

Temat utworzony · 9 Posty · 10170 Wyświetlenia
  • Od kilku dni jest coś nie tak z moim nagłośnieniem..

    Po kilku minutach jazdy choć nie zawsze, nagle zapada cisza... nie działają głośniki i skrzynia zasilana z wzmacniacza, głośniki które są podłączone pod radio grają bardzo cicho... Wczoraj przekręcam kluczyk i... radio się otwiera.. 😛 kieszeń na płyty jest pod panelem głównym i po naciśnięciu przycisku on się uchyla. Ale ja nic nie dotykałem 😛 <!-- s:P -->

    Możliwe, że radio ma już policzone dni? czy może to coś innego..

    PS. Teraz tak myślę, że mogłem zobaczyć czy na wzmaku świeci się dioda oznaczająca, że ma prąd.. może to radio go rozłącza..

  • normalnie to radio daje sygnal do wzmaka ze zaczynamy grac i dudniec, moze ktorys z bezpiecznikow w radiu badz wzmacniaczu dogorywa moze sie obluzowal od podskakiwania albo jeszcze kostka za radiem(piny sa za luzno) i po kilku mni sie grzeja i jest mniejsze przewodnictwo...a jak nie to koncowka moc w radiu pada.. 😞 <!-- s:( --> wiecej nie mam pomyslow...

  • a co powiesz na to że się samo otworzyło? 😛 <!-- s:P -->

    Pierwszy raz przestał grac jak jechałem po dość nie równej drodze i myślałem że to właśnie coś się rozłączyło.. ale następnym razem jechałem po równiutkiej nawierzchni i to samo..

  • Ja bym zaczął od odłaczenia wzmaka (zasilanie i sygnał z radia) i bym sprawdził jak zachowuje sie samo radio.
    Sprawdź zasilnie do radia.
    Ja tak mam że jak odłącze akumulator i po jakimś czasie podłącze akumulator z powrotem to mi płytą pluje. Radio wtedy jest wył.i pluje płytą.

  • radio gra dalej.. głośniki z tyłu są podłączone pod radio i one grają, nawet jak się wzmak rozłączy..

  • Ale jak wzmak rozłączysz to radio zachowuje się normalnie bez dziwnych akcji/zachowań ?

  • Tak, radio zachowuje się tak samo.

    Dziś trochę jeździłem i gra OK nic nie rozłącza..

  • jakiej mocy masz głośniki i na jakiej średnicy kablach je masz ? miałem podobnie jak podłączyłem wzmak a głośniki na seryjnych kablach teraz mam całe okablowanie na 2,5mm2 i bez problemów

  • [quote="ushu"]jakiej mocy masz głośniki i na jakiej średnicy kablach je masz ? miałem podobnie jak podłączyłem wzmak a głośniki na seryjnych kablach teraz mam całe okablowanie na 2,5mm2 i bez problemów[/quote]

    Fakt jest taki że fabryka daje marne okablowanie do naszych fabek. Wymiana na grubsze kable (o większej średnicy np. min. 1,5 mm2) to dobre posunięcie. Ja u siebie też mam zamiar te fabryczne kable wyrzucić i zmienić je na kable głośnikowe z miedzi beztlenowej 1,5 mm2. Te fabryczne kable nie wytrzymują napięcia ani prądu który jest dostarczony do głośnika co skutkuje gorszą jakością dźwięku.

    [quote="zdono"]Tak, radio zachowuje się tak samo.

    Dziś trochę jeździłem i gra OK nic nie rozłącza..[/quote]

    Moim zdaniem zobacz zasilanie radia i wzmaka