Witaj na forum Fabia Club Polska

Chrobocze/stuka przy skręcie

Temat utworzony · 6 Posty · 1294 Wyświetlenia
  • Witam wszystkich na forum; samochód to Fabia 1.4Mpi rok 2000.

    Auto zawiezione do mechanika na wymianę prawego łozyska amortyzatora;lewe wymienione rok temu. Mechanik wspomniał też, że oglądał i przesmarował to z lewej strony i wygladało jak nowe; prawe było już zniszczone - wysypały się z niego kulki. Po wymianie zaczęło stukać/chrobotać przy skręcie (najbardziej słyszalne na postoju) z lewej strony, czyli tam gdzie nic nie było wymieniane. Byłem jeszcze raz w warsztacie i kazali jeszcze z tym pojeździć. Podsumowując - oddałem auto ze stukami z prawej strony a dostałem z dźwiękami z lewej 😄 <!-- s:D -->. Moje pytanie to czy podczas tego przesmarowywania można było coś zepsuć/ źle złożyć ?

  • oczywiscie ze mozna bylo, po co tykal lewe skoro bylo wymieniane rok temu ? O_O a teraz (o ile to jest lozysko) znow zabulisz za wymiane 70-90 zl + koszt lozyska (chyba ze robi to ktos po znajomosci za flaszke).

  • No własnie chyba to znowu łozysko, tylko przedwczoraj lewe jeszcze było całkiem ciche,a te dźwięki zauważyłem w drodze od mechanika :zly: <!-- s:zly: -->
    Za wymianę prawego z poduszką zapłaciłem 200zł; w sumie nie wiem po co lewe było ruszane. Będę próbował negocjować naprawę za darmo.

    Dołączam filmik na któym słychać (tak średnio) to chrobotanie:
    http://www.youtube.com/watch?v=DA5jJNxZpa0&feature=youtu.be

  • moze (malo prawdopodobne) mu sie kantło jak wkladal albo cos :F ja za wymiane obu stron lozysk + poduchy niedawno zaplacilem poad 400 zl z czesciami :C

  • poduszka i łożysko to ok 70zł jak ktoś jest z Zabrza lub okolic pomogę w wymianie, za 130 to prawie 3 kisty piwska :hurra: <!-- s:hurra: -->

  • cyba ze ktos kupuje SKF 😆 to 140 zl 😉 <!-- s;) -->