Witaj na forum Fabia Club Polska

Dziwne buczenie na postoju w kabinie f1

Temat utworzony · 14 Posty · 2781 Wyświetlenia
  • Witam,mam mały problem po nagrzaniu auta zaczyna coś buczeć w kabinie, nie słychać tego pod maską ani z tyłu auta lecz ewidentnie gdzieś z deski rozdzielczej takie buuuuuuuuuuuu jak włącze awaryjne buczenie jest w rytm awaryjnych buu buu buu lub jak mrugam długimi dodam że to słychać tylko na postoju .co to może być bo byłem juz u trzech mechaników i nic,jeden mówi że może alternator przebieg 60000km drugi aku do wymiany bo ma 5 lat zbadałem trzyma pali jeżdzi .Panowie pomocy co to może być bo mnie szl.....trafi zaraz,każdy mówi co innego,a nie wymienie pół auta.Prosze o szybkie porady bo jade na wczasy.

  • A czy masz normalne klikanie jak włączysz kierunkowskazy? Pytam, bo problem może leżeć w brzęczyku zestawu zegarów. Wygląda to tak, jakby część prądu próbowała przezeń uciekać. Skąd taki wniosek? Bo wiążę to z zaświecającą się dodatkową kontrolką na desce.

  • Kierunki normalnie świecą klika normalnie żadna lampka się nie świeci na desce zegarów nie ma też żadnych błędów po podpięciu kompa,Jeden gość mi powiedział że prawdopodobie sprzęgiełko alternatora buczy przy obciążeniu jakimś urządzeniem na postoju oczywiście na włączonym silniku bo jest większy pobór prądu.Czy to prawda nie wiem bo byłem już u 4 mechesów i każdy pi.... inaczej.Może ktoś z kolegów miał takie zjawisko w kabinie.Będe wdzięczny za podpowiedż.

  • Czy słychać "buczenie" przy [b]wyłączonej [/b]dmuchawie?
    A spróbuj wyłączyć silnik, ale zostaw włączony zapłon i włącz np. ogrzewanie tylniej szyby - co wtedy słychać ?
    omron

  • przy wlaczonej dmuchawie na 1 biegu tez buczy delikatnie,ale przy samym zaplonie po wl.ogrzewania tylniej szyby nic nie slychac bo nie mozna jej wlaczyc trzeba odpalic auto

  • TOM16V - to ja stawiam na łożyska silnika dmuchawy - u mnie było podobnie - na zimno nic, po chwili jazdy jak dmuchawa już się "zagrzała" to było buuuuuu.
    Przemyłem WD 40 , przesmarowałem smarem silikonowym w sprayu i jest ok.
    tyle z moich doświadczeń -
    omron

  • ale jak wylacze dmuchawe to tez nieraz buczy wlacze awaryjne i buczy w rytm kierunkowskazow dmuchawa wylaczona i tu jest jajo co to moze byc

  • No i wróciłem z wakacji ,zrobiłem 3300km i nadal buczy jak buczało ,ale nic poza tym się nie dzieje z autkiem jeździ normalnie .Dalej nie mam pojęcia o co biega.

  • Sprobuj moze wyciagac jeden po drugim bezpieczniki. Opis ktory jest od czego znajdziesz w instrukcji obslugi albo w necie.
    Ja kiedys tez mialem dziwne dzwieki w samochodzie, pojechalem z tym do warsztatu.
    Mechanik spytal mnie czy mam radio. Tak. No to zrob pan glosniej i po sprawie.
    🙂

  • Takich pseudo mechaników to ja unikam to takie pi....nie w bambus ,jak sie nie zna na niczym to niech zamiata ulice a nie naprawia auta ,a co miałeś na myśli z tymi bezpiecznikami,jak to zrobic i co wyłączać .

  • Z bezpiecznikami mialem na mysli te bezpieczniki z lewej strony w desce rozdzielczej. Kazdy za cos odpowiada, jak bys wyjmowal je jeden po drugim, to jesli ten szum jest powodowany przez cos elektrycznego, powinienes w jakims momencie miec cisze w aucie. Zobaczysz opis od czego ten bezpiecznik jest i moze bedzie latwiej zlokalizowac ten dzwiek. Czyli poszukiwanie przyczyny droga eliminacji. Moze pomoze?

  • TOM16V, jak chcesz, to możemy zgrać się w niedzielę i razem poszukać. W razie czego pisz na priv, bo nie zawsze zaglądam na forum.

  • hej zlloty ja jestem z podgórza może pod tesco na kapelance ,a ty z której cześci Krakowa jesteś zaproponuj coś to sie jakoś dostosuje może ikea czekam na propozycje.

  • Może to buczy alternator,może pompa wody ale jak to zweryfikować lub wyeliminowac.Panowie nikt nie pomoże .