Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Radio w samochodzie i zakłócenia z rejestratora jazdy

Temat utworzony · 2 Posty · 2799 Wyświetlenia
  • Witam mam następujący problem:

    Ostatnio zakupiłem sobie rejestrator jazdy (kamerka).
    Podłączyłem jej zasilanie pod radio aby uzyskać efekt zasilania po przekręceniu kluczyka.
    Nagrywanie (wideo) rozpoczyna się wraz z uruchomieniem stacyjki i wyłącza wraz z wyciągnięciem kluczyka. Nie trzeba się bawić w włączanie i wyłaczanie nagrywania.
    Problemem jest jednak wtedy używanie radia które nie odbiera nic poza szumami.
    Co ciekawe szumy nie idą z zasilania kamerki (jezeli podłączę samą ładowarkę kamerki to radio nie szumi) , ale kiedy podłączę zasilanie do kamerki to od razu są szumy w radiu i żadnej stacji nie odbiera.

    Powiecie pewnie rozwiązanie na tacy bo podłączylem kamerkę pod radio ale próbowałem takze podłączać pod gniazdo zapalniczki (stałe zasilanie) ale także miałem szumy w radiu.

    Nie szukam rozwiązania typu zmien kamerkę albo nie używaj radia podczas nagrywania albo na odwrót.
    Czy nie ma jakiegoś dobrego filtra przeciw zakłóceniom ?
    Jak wyeliminować szumy z radia podczas używania rejestratora jazdy ?

    macie jakieś pomysły ?

  • Miałem to samo z zasilaniem GPSa - wpiąłem w kabel do zasilania zasilacza jebitny filtr przeciwzakłóceniowy, coś tam niby pomogło.
    Co natomiast zauważyłem - jak przesuwam kabel, to zakłócenia są większe/mniejsze. Bardzo prawdopodobne, że kabel zasilający kamerkę robi za antenę i łapie zakłócenia z cewki. Możesz to prosto sprawdzić - na włączonym zapłonie i wyłączonym silniku zakłócenia powinny być mniejsze.