Witaj na forum Fabia Club Polska

Waze - Aplikacja navigacja z funkcja spolecznosciowa

Temat utworzony · 17 Posty · 4808 Wyświetlenia
  • Witam, chcialem was zachecic (oczywiscie tych co maja telefony z androidem) do uzywania aplikacji Waze, Jest to nawigacja samochodowa oczywiscie darmowa, z funkcja spolecznosciowa.
    Juz opisuje po krotce sama aplikacje i jak to wyglada od strony technicznej.

    Sama aplikacja pozwala:
    [b]-[/b]Sledzic na bierzaco pozycje naszych znajomych z Facebooka, poprostu wyswietla na mapie naszych znajomych jak i innych w okolicy. Dzieki czemu nie musimy sie pytac gdzie jestes itp.

    [b]-[/b]Informuje nas o korkach, w bardzo fajny sposob , dana ulica podswietla sie na czerwono i pokazuje sie dymek nad nia z jaka srednia predkoscia sie poruszamy w korku.

    [b]-[/b]Z innych dodatkow jest info o fotoradarach, policji, wypadkach itp czyli to wszystko co mamy w aplikacji Janosik (jesli ktos zna, dziala na takiej samej zasadzie).

    [b]-[/b]Sa tez grupy uzytkownikow, mozemy dolaczyc do grupy tematycznej, badz dzielnicy w miescie, lub dowolnej innej. Przykladowo ja utworzylem grupe "FCP Klub Polska", oczywiscie jest tez grupa zrobiona przez kolege z SPCP "Skodovka" oraz "SFCP Klub Polska". Jest Tez grupa "OCP Polska" ale to dla Octavi
    Dzieki takim grupom po wejsciu w nia, mozemy widziec aktywnych uzytkownikow oraz pisac na "tablicy grupy" cos jak opcja na Facebooku

    [b]-[/b]Jest tez opcja punktowa, czyli za podsylane info o zdarzeniach drogowych, czy dodawaniu nowych znajomych otrzymujemy punkty rangi, oraz za same przejechane kilometry z wlaczona aplikacja zbieramy przebieg aby zyskiwac wyzszy poziom i moc odblokowywac nowe opcje.

    [b]-[/b]Jesli chodzi o same mapy to sa one pobierane z internetu na bierzaco, oczywiscie sama aplikacja wymaga polaczenia z internetem jesli chcemy widziec innych i miec info o korkach oraz navigowac.

    Mysle ze aplikacja jest bardzo ciekawa, mapy sa aktualne, oczywiscie wszystko w jezyku polskim lacznie z nawigacja, oraz mamy grupy tematyczne i znajomych ktorych widzimy na mapie (jesli maja wlaczona aplikacje).
    Tak wiec chcialbym was tez zachecic do skorzystania ew. zobaczenia jak to wszystko sie odbywa.
    Ja jestem pozytywnie zaskoczony i czekam na pozytywny odzew z waszej strony ale nikogo nie namawiam 🙂 <!-- s:) -->
    Teraz jak wsiadam do auta zawsze uruchamiam aplikacje aby miec podglad na sytuacje na drodze i omijac korki.

    Zamieszczam tez kilka screenow, oczywiscie nie ujalem wszystkiego co opisalem gdyz akurat nie bylo warunkow i robilem poznym wieczorem wiec i korkow nie ma i zdarzen drogowych ale co nieco naswietle wam jak to wyglada.

    Link ze screenami: https://www.dropbox.com/sh/9mtr5nmrs5jtf64/u7Ep7XwlD7
    Link do aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.waze&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS53YXplIl0.

  • Nie tylko android bo i na iOS również jest ta nawigacja. Ma sporo plusów, ale kilka dni temu Waze wykupił wujek Google, także jeśli chodzi dalsze z niej moje korzystanie to odpada. Zobaczymy jak to się rozwinie bo wiadomo na czym zarabia gigant z mountain view.

  • [b].kamil004.[/b] jesteś wstanie napisać ile tych danych pobiera? Pewnie to zależy od tego czy będą te korki, fotoradary itp.. Ale tak orientacyjnie 😉 <!-- s;) -->

  • i chyba się nie dowiem.. 😛 <!-- s:P -->

  • Mało. Ostatnio na trasie Olkusz-Katowice pokazał mi coś ok. 500kb na te 40km także nie jest źle. Myślę, że to wszystko zależy od trasy i ile danych musi sobie ściągnąć w międzyczasie.
    Mapy Google czy Apple, i inne nawigacje turn-by-turn ściągają prawie tyle samo danych. Da się na tym jeździć. Ja w chwili obecnej korzystam z tych trzech właśnie 😉 <!-- s;) -->

  • No to wykupuję pakiet danych i będę testował 🙂 <!-- s:) -->

  • Kurde, jechałem przed chwilą na Waze, ale zapomniałem Ci sprawdzić ile danych mi poszło na tej trasie. Zrobiłem dodatkowo trzy oznaczenia problemów na trasie ze zdjęciami.

    Ja korzystam z karty Orange Free. Ładuję konto średnio raz w tygodniu po 5zł i naprawdę schodzi tego pakietu na nawigację bardzo mało.

    ps. radzę przy okazji działać na drugiej nawigacji bo Waze niekiedy się gubi i pokazuje Ci, że jesteś jakieś 100-200m na innej podrzędnej drodze 😉 <!-- s;) -->

  • Jeśli chodzi o navi to ja nie zmienię zdania i po Polsce będę jeździł z AutoMapą a po europie z TomTom-em.

    Jeśli już muszę skorzystać z map online to i tak korzystam z Google Maps z nawigacją. Ceny pakietów internetowych w Polsce już nie są takie straszne jak kiedyś ale wystarczy tylko ruszyć w Europę aby nas kroili po 3.50zł/100KB danych.

  • Masz rację. Aplikacja tego typu tylko i wyłącznie po Polsce bo koszta transmisji zagranicą (póki co) jeszcze są nie do przyjęcia.
    Ja po europie jeździłem z Navigonem dla iOS i bardzo sobie chwalę. Automapa z AppStore to jakaś pomyłka i nawet głoś p. Hołowczyca nie przekona mnie, żeby jeszcze raz skorzystać z Automapy 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="koscielskipl"]Masz rację. Aplikacja tego typu tylko i wyłącznie po Polsce bo koszta transmisji zagranicą (póki co) jeszcze są nie do przyjęcia.
    Ja po europie jeździłem z Navigonem dla iOS i bardzo sobie chwalę. Automapa z AppStore to jakaś pomyłka i nawet głoś p. Hołowczyca nie przekona mnie, żeby jeszcze raz skorzystać z Automapy 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    Ok, AutoMapa dla iOS/Android to padaka, ale pod WinCE nie ma sobie równych.

  • [quote="zdono"]i chyba się nie dowiem.. 😛 <!-- s:P -->[/quote]

    Wczoraj trasa Katowice - Olkusz.
    Tyle danych poszło więc prawie nic 😉

    [img]http://i44.tinypic.com/2yw5v07.png[/img]

  • :super: Dzięki za info 😉 <!-- s;) -->

  • Waze jest również dostępny na starsze wersje systemu np telefonów z systemem już dawno zapomnianym S60.

  • Ja już jestem 🙂 <!-- s:) --> login taki sam jak na forum.

    Poruszam się głównie po Warszawie. Aplikacja fajna - polecam, ale wszystko zależy od ilości użytkowników... im nas więcej tym dokładniej pokazuje korki, patrole, wydarzenia na drodze.

    Zachęcam do aktywnego korzystania.

    W

  • [quote="wojgalic"]Ja już jestem 🙂 <!-- s:) --> Aplikacja fajna - polecam, ale wszystko zależy od ilości użytkowników... im nas więcej tym dokładniej pokazuje korki, patrole, wydarzenia na drodze.[/quote]

    Dokładnie.. Jutro jadę na Zlot z pomocą Waze, ciekawe jak sobie poradzi 😉

  • Pamiętaj że "szukajka" waze nie do końca dokładnie pokazuje adresy, trzeba przelaczyc na googlową. Ja się kilka razy zdziwiłem zanim się zorientowałem.

  • [quote="wojgalic"]Pamiętaj że "szukajka" waze nie do końca dokładnie pokazuje adresy, trzeba przelaczyc na googlową. Ja się kilka razy zdziwiłem zanim się zorientowałem.[/quote]
    W razie czego mam jeszcze Automape 😉 <!-- s;) -->
    Ale dzięki za cenną informację 🙂