Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Instalacja LPG w Fabii II 1.4 16V 85 KM

Temat utworzony · 27 Posty · 22534 Wyświetlenia
  • Witam!! ja tez zastanawiam sie nad gazem. Fabie kupilem nowa pod koneic marca aktualnie mam przejechane 8500km i miesiecznie wydaje na paliwko od 600-800zł mimo , ze moja jazda to tak 70%trasy i 30 % miasta i srednie spalanie 6litrów. Gwarancji mam jeszcze 1,5 roku i chyba tyle jeszcz epoczekam bo Sliwka w sosnowcu pwoiedzial ze gaz bedzie kosztowal okolo 5 tys a to troche za duzo. Sam nei wiem co robic, bo niby jezdzi sie o polowe taniej ale tez wzrosna koszty czestszych wymiany świec, problemy z gazem itp. 8000 tys rocznie to dla mnie niepowazne zeby gaz zakladac. Ja robie okolo 25tys rocznie ale boje sie , ze autko zacznie sie psuc na LPG

  • Mam podobną Fabie, gaz założyłem niecały rok temu od tego czasu zrobiłem 11 tys. Instalacja sekwencyjna BRC, 2 lata gwarancji autoryzowany montaż koszt 2800zł. zbiornik w kole 38 litrów. Na razie jestem bardzo zadowolony, spalanie średnio 7.5l/100 ,żadnych problemów z autem, spadek mocy niezauważalny, elektronika samochodu bez zarzutów, żadnych strzałów czy smrodu gazu, w zimie nieco więcej benzyny pali bo gaz się włącza przy temp. silnika 35 stopni.

  • Dzwoniłem po serwisach. Skoda Sliwka w katowicach mi powiedzial ze zalozenie 4,5tys a ganimex w kato 4,3. Troche duzo ale nie chce gwarancji stracic. Chyuba , ze ktos wie gdzie taniej w serwisie robia??Dzieki i pozdrawiam

  • [quote="szmigi"] Jesli chodzi o instalacje sekwencyjna gaz zalacza sie automatycznie po pelnym rozgrzaniu silnika. 😕 <!-- s:/ -->[/quote]

    Z tym niestety się nie zgodzę moje BRC zalącza sie przy 35 stopniach tak podaje producent i tak ustawiono w autoryzowanej stacji montażu instalacji . 35 stopni to nie jest " pełne rozgrzanie silnika"

    W zimie oczywiście moja Fabka spala więcej 95, gaz załącza się mniej więcej po przejechaniu 1.5 - 2 km .W lecie praktycznie 15-30 sek i już jadę na LPG

  • Jestem świerzym właścicielem Fabii 1.4 16v 85km i od razu zdecydowałem się na gaz. Mam zainstalowaną dedykowaną instalację gazową do tego silnika Landi Lirenzo Omegas, jak na razie żadnych problemów, żadnego szarpania, żadnego gaśniecia, żadnego śmierdzenia.
    Jest to druga fura którą mam na gaz, sekfencja żalożona w fabii jest naprawdę dobra,mały ubytek mocy do paliwa ok 5%.
    [url=http://www.instalacje-gazowe.endi.pl/Generacja_IV,97.html]http://www.instalacje-gazowe.endi.pl/Generacja_IV,97.html[/url]

  • załozylem LPG we wrzesiu w serwise w katowicach. Dalem 4,5 tys ale niestety od czasu do czasu mi gasnie a poanowie w serwisie oczywiscie mowia ze wsyzstko wporzadku jest. Przejechalem na lpg 7 tys i autko mi zgaslo moze z 5 razy. 3 razy w starym roku no i dzis i wczoraj. Drazni mnie to bardzo i zawsze to nastepuje w tych samych momencie. Zwalnia wciskam sprzeglo wbujam 2 i widze ze kontrolka od akumulatora sie swieci obroty spadaja na 0. Odpala ponownie z kluczyka i mam znowu na jakis czas spokoj. Wczoraj bylo tak samo jadac w korku. Dzis dojezdzajac do progu zwalniajacego ale zauwazylem to za pozno i gdy puscilem sprzeglo to rzecz oczywista sam zapalil bo widzialem tylko jak kontrolka zgasla. Co tu poradzic na to??

  • U mnie jest fabryczna instalacja Landi Renzo i nie ma problemów. Kupiłem auto już założoną instalacją LPG i cieszę się małym spalaniem gazu. Wynik był dla mnie wielkim zaskoczeniem. Spokojnie mieszczę się w 7l jedząc wiejskim droga bądź też takimi przez tereny zabudowane. Średnia prędkość poruszania się od 90-110km/h. Nie wierzyłem w to co mówił poprzedni właściciel o 8l lpg w cyklu mieszanym, ale okazuje się, że nie była to żadna bujda. Przy obecnej cenie LPG koszt 100km to ok 18zł. :super: <!-- s:super: -->