Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Woda/wilgoć w środku - temat zbiorczy

Temat utworzony · 151 Posty · 61859 Wyświetlenia
  • Witam
    Mam podobnie moja fabia cieknie słupkiem, guma z wiązką z drzwi uszczelniona silikonem
    Ogranicznik też i nadal leci. Dzisiaj sprawdziłem że woda dostaje się do słupka od strony silnika, jak jest jej zbyt wiele to przelewa się pod dywanik kierowcy, przez otwory montażowe osłony plastikowej tam gdzie jest dzwignia otwierania maski. Podszybie wyczyszczone, odpływy drożne a woda leci. Czy ktoś ma coś podobnego ???

  • [b]lubyc[/b] Widziałes fotki z manuala którędy cieknie? Moze tego właśnie nie uszczelniłeś. Chodzi o uszczelkę pod blachą wewnatrz drzwi pod tapicerką.

  • tak widzałem i mam już szczelne, woda dostaje się do kabiny przez słupek przy nadkolu pod dzwignią otwierania maski 😞 <!-- s:( -->

  • A u mnie problem powrócił 😞 <!-- s:( --> widocznie zlokalizowałem jedno miejsce gdzie lało się do środka. Widzę że miejscem gdzie się może lać jest miejsce przy dźwigni podnoszenia maski... A możecie coś więcej na ten temat powiedzieć i jak z tym walczycie? Pomóżcie bo jak będzie padało jeszcze z dwa dni to będę musiał kalosze zakładać bo już mam bagno pod wycieraczką!

  • Witam!
    miałem taki sam problem w mojej fabce tylko że z tyłu poprawej stronie.wymieniłem uszczelkę w drzwiach bo podobno od tego-faktycznie problem zniknąl na dwa tygodnie,póżniej to samo.Uwazajcie na lipne uszczelki lepiej dolożyć pare groszy a kupic lepsze :zalamany: <!-- s:zalamany: -->

  • Po dokładnym przeczytaniu postów powyżej, sprawdziłem przed chwilą w samochodzie i czy dźwigni podnoszenia maski odkryłem wodę czyli cieknie przy podszybiu. włożyłem metalowy pręt w te odpływy wody z oby stron i wyszedł on mi w nadkolu. Czyli domyślam się że te odpływy są udrożnione a mimo to woda się leje... pomocy...
    Chyba ten sam problem jak u kolegi [b] "lubyc" [/b]

  • Witam znalazłem odkręciłem błotnik i pod nim na łączeniu podłużnicy z słupkiem była stara pianka a pod nią dziura fotka w załączniku

  • A zapoznajcie się jeszcze z taką lekturą: http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/printview.php?t=5965&start=0&sid=0176e0edb6bfe541d410897c207a07df<!-- m -->

    Myślę że może to być jednak spowodowane brudem zgromadzonym w podszybiu...

  • Witam, w mojej skodzie ( Fabia 1,2 HTP 2003 rok ) dostaje się woda do wewnątrz po stronie pasażera, może ktoś mnie oświeci jak zlokalizować i usunąć przeciek, podłoga jest w stanie idealnym więc ta możliwość odpada....będę wdzięczny za rady.

  • Woda dostaje się do kabiny jakby wyciekała z pod schowka?

    bo ja niedawno miałem to samo, lała się tak jakbym miał schowek pełen wody

  • Na logikę biorąc, tak mi to wygląda i u mnie, tylko jak się tego pozbyć? nie mam pojęcia, na razie jestem na etapie suszenia wnętrza.

  • Było kiedyś coś takiego, ze woda dostawała się przez uszczelki drzwi tylnych, może macie to samo, tylko woda przedostaje się do przodu, gdy auto stoi np z górki. Wiem że ja miałem uszczelniane dodatkowo uszczelki z tyłu bo też dostawała mi się woda.

  • U mnie po deszczach intensywniejszych jest też zauważalny problem. Woda dostaje się przez uszczelki drzwi, najczęściej od strony pasażera z przodu, jakieś 10cm za lusterkiem - na takiej wysokości. Widać, jak strumień idzie od drzwi, po wykładzinie aż na wycieraczke. Nie ma jednak reguły i dość często pojawia się też od strony kierowcy z przodu i z tyłu. Ma ktoś jakieś rady na to? jak się skutecznie tego pozbyć?

  • Mi doszczelniali uszczelki w ASO...

  • Normalny problem w Fabii I, trzeba uszczelnić drzwi (wszystkie) we własnym zakresie (nie jest to trudne ale czasochłonne) lub w ASO, bo Skoda zastosowała tanią, gąbczastą uszczelkę wewnątrz konstrukcji drzwi, która po pewnym czasie po prostu traci swoje własności i zaczyna puszczać wodę (o ile to można nazwać uszczelką). Jeśli leje się od strony pasażera, z okolic schowka - prawdopodobnie zatkany kanał odpływowy na podszybiu i woda przedostaje się do środka poprzez otwór wlotowy do wentylacji. Temat z przeciekaniem drzwi był już poruszany.

  • Dokładny opis poniżej:

    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=1748&start=0<!-- m -->

  • [b]WiesławP[/b], masz dokładnie to co opisał [b]Pulstar[/b], w dalszej części swojego postu. Ja miałem to samo, musisz dostać się do podszybia i tam usunąć wszystkie liście, śmieci i wszystko co tam będzie. Mi to przeczyścił zaprzyjaźniony mechanik za 20zt i od tamtej pory ani kropelki wody w środku 😉 <!-- s;) -->

  • Z tą myjnią, właśnie tak myślałem wcześniej, najprostszy sposób na sprawdzenie przecieku ale sprawdzę również pozostałe miejsca o których tutaj się dowiedziałem......serdeczne dzięki za rady i sugestie, proszę o następne jeśli są jakieś możliwości.

  • Właśnie robiłem "doktorat" przy tym przecieku, byłem na myjni i nic nie wykazało, uszczelki wyglądają na nowe, odpływ na podszybiu jest drożny, w wentylacji ani śladu wody więc już sam nie wiem co jeszcze.....możliwe, że faktycznie te uszczelki są jakieś cicho ciemne i gdzieś po cichaczu puszczają, zastanawiająca jest natomiast taka ilość wody, nagromadziło jej się faktycznie tyle, jakby ktoś centralnie do środka z wiadra nalał, zobaczę, na razie niech to wyschnie do porządku bo w przeciwnym razie będę w środku miał kompozycje zapachowe rodem z oczyszczalni ścieków.

  • [quote="Pulstar"]woda przedostaje się do środka poprzez otwór wlotowy do wentylacji. [/quote]
    sprawdź filtr przeciwpyłkowy czy nie jest zamoknięty, może już w wentylacji masz tyle liści i innego ustrojstwa, że woda spływa tam gdzie nie ma.