Witaj na forum Fabia Club Polska

Turbo

Temat utworzony · 7 Posty · 10016 Wyświetlenia
  • mam trochę gotówki i myślę by podkręcić fabkę 1.4mpi 60KM na jakieś 90-100KM 😉 <!-- s;) --> czyli jakiś intercooler i turbinka od silnika 1.4tdi(seat) lub 1.9tdi (fabia, vw) dało by radę ?? czy nie bardzo???

  • Wg mnie szkoda zachodu.
    Lepiej swapa zrobić. Np na 1.8T.

    Albo jakieś audio, felgi, polerka ...

  • intercooler i turbinkę 1.4 tdi dobrą mogę kupić od kolegi za małe pieniądze i dlatego zastanawiam się nad podkręceniem skodzianki i czy samo zamontowanie tych dwóch rzeczy w samochodzie dało by to coś ??? czy coś jeszcze trzeba kombinować ???

  • nie jestem ekspertem, ale chyba:
    osprzęt turbiny, chłodzenie, kolektor, zapewne przestrojenie kompa...
    może pociągnąć inne modyfikacje - układu wydechowego, hamulcowego, przeniesienia [sprzęgło/skrzynia].
    ...oczywiście poza mocą spalanie też wzrośnie.
    raczej to 'sztuka dla sztuki' pochłaniająca sporo $$$ :niepewny: <!-- s:niepewny: -->

  • za intercooler, turbinę, rurki i pierdoły do tego kolega powiedział ma 500 zł i wszystko jest sprawne także się opłaca kupić

  • Była jedna osoba u Nas która zrobiła tuning tego silnika na ok. 100KM, koszt z tego co wtedy kolega pisał to był rzędu 4-5 tys.

    Nick ma Dudi jednak od lat już go nie ma wśród Nas, możesz spróbować skorzystać z skrzynki e-mailowej na forum i podpytać go co i jak i w jakiej kolejności jesli odpowie.

  • Najproścciej wsadzić inny silnik, bo koszt uzyskania czego kolwiek z tego silnika jest nieproporcjonalny do ceny. Po za tym uzyskane konie rzędu 100 nie są porywającą wartością i moment oobrotowy też będzie malutki.