Witaj na forum Fabia Club Polska

Mała czarna by Vlido

Temat utworzony · 9 Posty · 6110 Wyświetlenia
  • Witam! Forum FCP używałem wcześniej do szukania informacji na temat samochodu, dzisiaj postanowiłem sie zarejestrować i napisać coś o swojej Fabii. Kupiona w maju 2012, rocznik 2002, wersja 1.4 60km Comfort, założyłem do niej sekwencje Stag. Aktualny przebieg 166 500km, służy głównie na wypady albo długie trasy, rzadko jeżdżę po mieście. Dotąd nie wprowadziłem żadnych zmian, poza ewentualnymi naprawami, plany jednak są 😉 <!-- s;) -->

    Co zrobiłem:

    • wymiana czujnika świateł hamowania (nowy z golfa IV)
    • wymiana uszczelek, olejowej, pod pokrywą zaworów
    • uszczelnianie tylnych drzwi
    • wymiana głośników w drzwiach przednich (nowe fabryczne z Polo)
    • wymiana tylnych reflektorów na fabryczne (przy kupnie miałem lexusy)
    • odświeżenie przednich reflektorów
    • konserwacja podłogi, progów
    • wymiana tłumika końcowego
    • typowa eksploatacja, filtry oleje itp
    • UPG, rozrząd przy 166 000km
      W planach:
    • wymiana gałki zmiany biegów na ta z Elegance
    • alufelgi
    • szerokie prawe lusterko
    • podłokietnik

    Jak narazie auto stoi na parkingu i nie jest ruszane już tydzień. Po ostatniej trasie silnik zaczął dziwnie pracować, moje przypuszczenia na temat UPG zostały potwierdzone, bo mam teraz 4.5 litra śmietany 😕 Szczęście w nieszczęściu, nie doszło to do układu chłodzenia. W poniedziałek oddaję auto do serwisu, do roboty mają płukanie silnika, uszczelkę pod głowicą, rozrząd, olej. Większość przy aucie robię sam, ale tu nie ma mowy o błędzie. Cała zabawa jednak "trochę" kosztuje 😞

    Na razie tylko to jedno zdjęcie, czekamy na wiosnę
    [img]http://images.tinypic.pl/i/00352/jpf7m309kgq3.jpg[/img]

  • Witam ziomka :welcome: :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

    Fabia ładna 🆗
    Dziwie się Tobie że dałeś do niej fabryczne głośniki od polo a nie kupiłeś jakiś firmowych.

    Szerokości 🆗

  • Oczywiście że kupiłem i to bardzo dobre JVC, które są teraz na sprzedaż bo zabierają miejsce w szafie. Te firmowe głośniki to długa historia ale grają więc jest okey 🙂 <!-- s:) -->

  • Zapodaj więcej fotek 😉 <!-- s;) --> Ale fabkę widziałem na spocie i zapowiada się interesująco. Powodzenia i szerokości

  • Wróciłem z wizyty w ASO. Głośniki trzeci raz wymienione, z tego względu że prawy basowy przestał grać, zrobili mi odrazu przegląd wiosenny auta. Do wymiany osłona gumowa w tylnym zawieszeniu bo jest sparciała, zaczyna się odzywać plecionka, poza tym stwierdzili że samochód jest w bardzo dobrej kondycji poza paroma skazami na lakierze. Radio JVC 2 din zamówione bo nie maja na stanie w sklepie. Kupiłem także cieńką uszczelke samoprzylepną, mam to zamiar wykorzystać do oklejenia półki dookoła, może ją uciszy. Masz rację Michał, trzeba by foty porobić...

  • Witamy w społeczności FCP :dj: <!-- s:dj: -->

  • Dzięki! :] <!-- s:] -->

    Trochę mnie nie było a parę rzeczy się pozmieniało. Pierwsze, to fakt że 17 maja minął dokładnie rok od kiedy mam Fabię, w tym czasie przejechałem ok. 20 tyś km. Auto przeszło bez problemów przegląd coroczny, przed tym została wymieniona plecionka, teleskopy klapy bagażnika, wszystkie żarówki. Po przeglądzie wróciłem do domu, ale temperatura zaczęła rosnąć ponad 90 podczas jazdy... spalony wiatrak chłodnicy, więc mam co robić na weekend :mur:

  • Parametry bardzo pozytywne. Bardzo proszę o wrzucenia zdjęcia jeszcze raz .

  • Fajne to twoje autko marzy mi się takie.