Witaj na forum Fabia Club Polska

Wymiana linki ręcznego

Temat utworzony · 11 Posty · 4474 Wyświetlenia
  • Jak wymienić ową linkę? Już mam bardzo dużo dokręconą śrubę z ręcznego, a mimo to wysoko muszę go podnieść. Muszę mieć 2 linki? Jestem w stanie to sam wymienić?

  • To nie linka się zużyła a okładziny szczęk, widzę że jesteś laikiem więc lepiej będzie jak podjedziesz do mechanika niech na to spojrzy i oceni co do wymiany się kwalifikuje

  • [b]juser[/b] Dlaczego eliminujesz linki? Może się naciągnęły?

  • szymon189 proponuję byś po rozebraniu sprawdził rozpieracz, lubi się zapiec, a wtedy szczęki lecą w momencie.

  • Rozpieracz? Gdzie on się znajduje? Przy kole? Powiedz mi ile linek jest w Fabii?
    Chyba, jednak udam się z tym do mechanika.

  • [quote="juser"]To nie linka się zużyła a okładziny szczęk, widzę że jesteś laikiem więc lepiej będzie jak podjedziesz do mechanika niech na to spojrzy i oceni co do wymiany się kwalifikuje[/quote]

    ja też jestem laikiem a potrafię wymienić sporo w samochodzie więc kolego laików schowaj w kieszeń :wstyd: <!-- s:wstyd: -->
    [b]szymon189[/b] rozpieracz zobaczysz jak ściągniesz koło i bęben,kosztuje grosze i wymienić go to nie problem, jak nie wiesz jak wygląda wpisz w google,przy okazji sprawdzisz sobie stan okładzin i bębna a linki do ręcznego są 2, bez kanału do d... dostęp ale jest to możliwe bo sam wymieniałem z 1 str.

  • szymon189 byś lepiej się poczuł robiąc to samemu to po ściągnięciu bębna zrób sobie fotkę, co i jak ma być zmontowane, byś nie miał myślenic przy składaniu.

    Podejrzewam, że linki masz na 90% dobre, a przyczyna leży w szczękach i rozpieraczu.

  • Szczęki były rok temu wymienane.

  • oryginalne były czy zamienniki,jaki jest stan bębnów ? skąd wiesz czy się nie wytarły jak koła nie zrzuciłeś, no chyba że chcesz na siłę do mechanika ale pamiętaj że każdy mechanik prędzej czy później zacznie doić kasę jak ze starej krasuli nawet za drobnostki,lepiej zrobić samemu i mieć z tego radość a za zaoszczędzoną kasę kupić browar co by się ręce nie trzęsły 😄 <!-- s:D -->

  • Koło mogę odkręcić, ale jak resztę zrzucić?

  • bęben w zasadzie trzymają śruby koła + jedna dodatkowa śrubka na krzyżak a do ściągnięcia i założenia szczęk potrzebny będzie dodatkowo płaski śrubokręt i kombinerki jak dobrze pamiętam, ale stan okładzin jak i bębna widać po zrzuceniu samego bębna 🆗 <!-- s🆗 -->