Witaj na forum Fabia Club Polska

[Inne] ospojlerowanie zewnętrzne

Temat utworzony · 147 Posty · 37781 Wyświetlenia
  • A ja, jako laik, mam pytanie - czy po przyciemnieniu szyb trzeba robic jakies zmiany w dowodzie rejestracyjnym?

    I gdzie przyciemnić szyby w ŁODZI?

    Pozdrawiam,
    Łukasz

  • 😛 <!-- s:P --> Tak jak myślałem, na wszelki wypadek wolałem się upewnić.
    Dzięki, cześć!

  • jak przyciemnisz wszystkie to pewno ze tzreba od czasu do czasu go odebrac jak cie miski zgola... :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • [quote="manii"]jak przyciemnisz wszystkie to pewno ze tzreba od czasu do czasu go odebrac jak cie miski zgola... :rotfl: <!-- s:rotfl: -->[/quote]

    Hehe.

    Dzis bylem na podklejeniu uszczelek w mojej former Renacie. Gość z zakladu wspomnial (a zajmuja sie tez przyciemnianiem), ze boczne pasazera i kierowcy na wlasna odpowiedzialnosc, jak miski zlapia, albo kaza zedrzec, albo dowod rej. zabieraja, albo puszczaja wolno... (o przedniej w ogole nie wspominam) jak to wyglada w praktyce? Nie jestem jakims fachmanem, ale na moje oko, aktualnie szyby w mojej Fabce wygladaja na lekko przyciemnione...hmm... nie wiem, ile procent, ale takie czyste, przynajmniej jak u mojego Ojca w Astrze 2 to nie sa na pewno... wiec juz sam sie zastanawiam jak z tym przyciemnianiem... Gosc zawolal za 1x tylna + 2x 2 boczne tylne 400-450... PZDR!

  • [quote="Luku"] ale na moje oko, aktualnie szyby w mojej Fabce wygladaja na lekko przyciemnione[/quote] w różnych wersjach dawali lekko przyciemnione szyby..Ja tez mam a jak spytalem czemu tak slabo to powiedzieli ze wiecej nie mogą bo nie bedzie pozwolenia..POd pewnym kontem jak spojrzysz to są ciemne..I tu kolejna przeszkoda jak mocno przyciemnic na te szybki lekko przyciemnione zeby nie bylo zaciemno..
    Jak dla mnie ciemne szyby mają fajny efekt no i w lato dobre..Minusy są ze trzeba w obojetnie w jaki dzien wychylić łeb zeby zobaczyc czy coś nie jedzie co utrudnia strasznie..Jechałem Polówką z ciemnymi szybkami i nie tak łatwa robota wieć zrezygnowałem z przyciemniania..Cena w sam raz..Bo pytałem w zakładzie szklarskim za ile by mi cykneli szybki tez koło tego powiedzieli..Decyzja do Ciebie..

  • Kolega jak przyciemniał Felicji to zapytał gościa o te fabryczne. I okazało sie że fabrycznie było już 30% czyli max ,a prawie nie było widać przyciemnienia. Sprawdzali właśnie taką ręczną maszynką na drugiej Felci, która czekał na mocniejsze przyciemnienie tyłu.

  • Zastanawiałem się żeby sobie lekko przyciemnić szybki o 20% całe auto i 5% czołową
    Jeśli chodzi o zabieranie dowodu, to nie ma takiej opcji 😛 <!-- s:P -->

  • Witam
    Interesuje mnie przyciemnianie szyb mojej Fabki,

    Jaką folie i gdzie kupić najtaniej?

    Czy kleic ja samodzielnie? czy zlecic to komus innemu??

    Jeśli to nie jest tak trudne to jak mam to zrobić?

  • Witaj jak chcesz najtaniej to możesz kupić na allegro jest ich wiele i za grosze je kupisz, jeśli nie robiłeś tego nigdy wcześniej, a chcesz mieć zgodnie z prawem i bez obawy jeździć po drodze i chcesz mieć pewność ze za pół roku, lub za rok ci folia nie będzie pękać, to jedz to zakładu którzy robią to profesjonalnie masz pewność ze zrobią to bardzo dobrze i masz jak coś gwarancje jeśli coś było by nie tak. Wiele osób robi samemu, nie którym to wychodzi dobrze, bo robią to już wiele krotnie i się uczyli na swoich błędach ale u nie których sam sobie zobacz chyba nie trzeba mówić dużo.

  • Folie poniżej 50zł i na allegro po pół roku blakną , pękają oraz robią się pęcherze, również jest gorsza widoczność bo są kiepskiej jakości. Chcesz porządnie? Jedziesz do zakładu z szybami prosisz o przyciemnienie piecowo, nie masz foli, legalnie i stylowo.Ale $ cała robota w okolicach 250zł. Hmm No fakt lepiej to zlecić komuś kto już to robił ale jak wybierzesz tańszą folie to czemu nie spróbować samemu 🙂 ? To aż takie cięzkie nie jest trzeba spokojnie a powinno wyjść.A jak nie to odklejasz jak sie jeszcze nie przykleiło czyścisz i od nowa jedziesz :] Tutaj ponawiam pytanie ma być ładnie czy praktycznie? Fajnie wyglądają czarne szyby no sam chciałbym mieć 🙂 Ale jak wsiadłem do Polo z ciemnymi szybami o mało tyłu nie skasowałem :niepewny: No jak większość ludzi robi odchylasz szybe i patrzysz do tyłu 🙂 Ale w zime? Czarne szyby są ok ale dla mnie za duża nie wygoda niestety, nie wiem jak dla Ciebie. Oczywiście przed kupnem foli zapoznaj się jaką ma przepuszczalność itp żeby nie było ze potem Cie zatrzymają niebiescy 🙂 Ja mam przyciemnione fabrycznie 30% czyli to praktycznie nic ale dobre i to :zalamany: <!-- s:zalamany: -->

  • żeby nie rozpoczynac nowego wątku pisze tutaj.

    Czy ktoś z was przyciemniał może szybki w tej firmie:

    INTERGLASS

    43-300 Bielsko-Biała
    ul. Cieszyńska 90

    Pytam ponieważ są tani, a nie zawsze co drogie to dobre.

    Jeśli ktos coś wie na temat wykonywanych usłóg w tej firmie, to prosze o posta.

  • Witam,

    Koledzy pytanko co myślicie o takiej oto lotce czy ktoś ma może podobną poleca, i jak to jest z tym montażem?

    Na aukcji napisali że montaż na klej do wklejania szyb samochodowych?
    Czy coś takiego jest możliwe oraz zasadnicze pytanie : mój żółty lemon kolor już "troche" wyblakł... powiedzcie czy opłaca mi się kupować taką lotke a poźniej kręcić głową że po malowaniu jej kolor różni się od tego co jest na aucie?

    Z góry dzięki za odzew.[url=http://www.allegro.pl/item777512975_skoda_fabia_spojler_na_klape_lotka.html]http://www.allegro.pl/item777512975_skoda_fabia_spojler_na_klape_lotka.html[/url]

  • [b]Janek[/b], kolega ma zamontowaną mniejszą lotkę i jest ok
    co do klejenia ten klej do szyb bardzo dobrze trzyma, problem jest z odklejeniem później tego.
    a jeżeli chodzi o lakier to najlepiej pojechać z klapka od paliwa i dobrać sobie kolor w mieszalniku

  • [b]Janek[/b], jak dla mnie taka mała jest ok.
    najgorsze jak dla mnie są takie wywalone bufety 😄 <!-- s:D -->

  • Fakt taka loteczka jest fajna, sama w sobie nie kosztuje dużo, wiekszy koszt będzie malowanie samego elementu oraz odpowiednie przyklejenie go do "dachu", prawda?

  • [b]Janek[/b],
    mam identyczna lotkę i jak dla mnie jest OK 🆗 <!-- s🆗 -->
    ja przynajmniej jestem z niej zadowolony
    problemu z klejeniem nie ma
    a jeśli chodzi o kolor to nie dawaj dorobić lakieru z wlewu paliwa, bo lakier się zmienia inaczej na plasiku a inaczej na blachach
    niech Ci dorobią z jakiegoś innego elementu

  • [quote]problemu z klejeniem nie ma [/quote]
    [b]melony[/b], mam do Ciebie pytanko, jak usunąć (bezboleśnie dla lakieru) ten klej ??

  • [b]melony[/b][glow=black]Aha, to w takim razie skad mam dobrac lakier jak nie z wlewu? moze drzwi? albo klapa bagażnika [/glow]

  • [b]szubi81[/b],
    problemu z klejeniem niema w sensie "przyklejenia"
    a jeśli chodzio usunięcie to niewiem ale niedługo będę wiedział bo będę odrywał swój spojler
    ponieważ dałem do dorobienia lakier z wlewu paliwa a klapaka straciła na kolorze (podobno plastikowe klapki tak mają)
    i teraz będę odnowa malował i od nowa przyklejał :zalamany: <!-- s:zalamany: -->

    [b]Janek[/b],
    także klapkę sobie wybij z głowy
    pisałeś że Twój lakier trochę wyblakł więc napewno klapka jeszcze bardziej
    najlepiej podjechać do sklepu gdzie dobierają kolory i niech na miejscu Ci dobiorą

  • Czyli kupowanie puchy w spreju o kolorze żółtym to nie najlepsze wyjście.
    A powiedz mi prosze, czy ta lotka jest już gotowa do malowania, czy trzeba ja wpierw zmatowić, podkład i dopiero lakier?