Witaj na forum Fabia Club Polska

Kolektor w nowej Fabii (2005)

Temat utworzony · 9 Posty · 5208 Wyświetlenia
  • 1.4 44 kW ma metalowy
    1.2 obie wersje silnika są na plastiku
    W pozostałych wersjach nie wiem.

  • Latwo mozna przeliczyc czy ci sie to oplaca czy nie?? wiesz jaka jest cena benzyny i jaka gazu?? Wiesz ile kosztuje instalka, wiec oblicz ile musialbys zrobic km, zeby ci sie to zwrocilo.

  • Ja mam taki silnik i powiem tak...jezeli jezdzisz spokojnie to na trasie pali ok 5.5 do 6 przy jezdzie ok 120 - 130 ... co do miasta to zauwazylem ze jak sie lepiej dusi to mnie bierze...chyba ten silnik nie lubi "niedzielnej jazdy". Tez zastanawilem sie nad gazem ale po doswiadczeniach z innym samochodem nie polecalbym montowac gazu..automatycznie skraca sie zywotnosc silnika i to konkretnie.

  • Ale nie jest napisane nigdzie ze za 4990zl masz instalke II gen??
    POzatym nowy samochod ja bym nie tracil gwarancji. Jesli chcesz naprawde gaz t odczekaj, chociaz z pol roku, zobacz czy nie dostales jakiegos wadliwego egzemplarza, albo zaloz w ASO i wydaj 5tys

  • Sprawa jest jasna jak dużo jeździsz to gaz się bardzo kalkuluje jeśli mało to szkoda się w to pakować. Ja pomykam około 2 tys km miesięcznie i w moim przypadku koszt eksploatacji spadł o połowę.

  • No ja robie ok 1-2tys miesiecznie ale do gazu nikt mnie nie przekona :?
    Ja chce sobei czasem "pojezdzic" tym i nie tracic przyjemnosci z jazdy. Nie mam zaufania do gazu i generalnie sadze ze auto jest slabsze..i 64KM zagazowywac? 75 to jeszcze by ewentualnie mozna..
    Dodam ze ja mam 64KM 1,2 dlatego napisalem o 64KM 🙂 zeby pozniej nie bylo 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="wolfmk"] Nie mam zaufania do gazu i generalnie sadze ze auto jest slabsze..[/quote]
    Nie zgodzę się, że auto jest słabsze, tak było na starych instalacjach. Na tych które są w tej chwili z jednostką sterującą nie odczujesz nawet kiedy masz gaz, a kiedy benzynę. Wiem to bo jeżdżę. Osiągi, przyspiesznia, jak i prędkość max jest taka sama.

  • [quote="MirekS"][quote="wolfmk"] Nie mam zaufania do gazu i generalnie sadze ze auto jest slabsze..[/quote]
    Nie zgodzę się, że auto jest słabsze, tak było na starych instalacjach. Na tych które są w tej chwili z jednostką sterującą nie odczujesz nawet kiedy masz gaz, a kiedy benzynę. Wiem to bo jeżdżę. Osiągi, przyspiesznia, jak i prędkość max jest taka sama.[/quote]

    hmm.. no to dobrze ze juz auta nie slabna 🙂 <!-- s:) -->
    Widocznie jezdzilem na jakiejs starej instalacji kiedys bo auto bylo o wiele slabsze.. 🙂

  • Wg moich niezwykle skomplikowanych obliczen, wyszlo ze instalka za ok 5ty zwroci sie dopiero po 3 latach i paru miesiacach.

    50km x 5 dni = 250km
    250km x 4 tyg = 1000km
    miesiac 1200km
    1200 x 12 miesiecy = 14400km na rok

    litr gazu - 1,80zl
    litr benzyny - 4zl

    spalanie na benzynie 7l/100km
    spalanie na gazu 8l/100km

    1008l na benzynie x 4zl = 4032zl na rok
    1152l na gazie x 1,90zl = 2188,88 na rok

    roznica 1843,2zl rocznie

    A tu jeszcze nie doliczylem kosztow eksloatacji, gdyz nie wiem ile wynosza. Takze mysle ze przy twoim przebiegu jest to skorka za wyprawke. Gdybym sie gdzies pomylil, to prosze mnie poprawic