Witaj na forum Fabia Club Polska

FABIA 1.4 TDI problem z wentylatorem chłodnicy

Temat utworzony · 8 Posty · 2548 Wyświetlenia
  • Witam

    Jestem tu nowy i niedawno kupiłem sobie skodziankę 🙂 <!-- s:) -->

    Ale mam mały problem zdarzył mi się to dopiero dziś 😞
    a mianowicie:
    przejechałem dziś ok 2 km i po wyłączeniu silnika usłyszałem że działa wentylator chłodnicy
    po wyjęciu kluczyka nadal działa i nie chce się wyłączyć 😞
    musiałem odpiąć akumulator dopiero się wyłączył ale podpiołem ponownie akumulator znowu się włączył

    Proszę o pomoc czy może ktoś z was miał taki problem 😞
    Co to może być ?

  • Podaj rocznik auta, najczęściej wentylator załącza czujnik temperatury lub sterownik silnika

  • rocznik 2004

  • Dziwna sprawa...Jest zimno więc nawet benzyniak tak szybko się nie nagrzeje a co dopiero diesel.Powiedz mi czy podczas dłuższej jazdy tj takiej np 20 km lub większej wskaźnik temperatury na desce podnosi się?Masz jeszcze jakieś objawy tzn auto zachowuje się jakoś dziwnie inaczej czy tylko ten wentylator się załącza?
    PS nie rozumiem dlaczego kolega s27 pyta o rocznik skoro to 1,4 tdi 75km.Wiadomo że chodzi o F1 (w F2 1,4 tdi miał 80km).Natomiast wentylator załączany jest przez termostat.

  • no bardzo dziwna sprawa

    pojechałem dziś do mechanika i podłączył mi pod kompa i wyszło błąd sterownika wentylatora co jest w chłodnicy teraz musze coś takiego wymienić ciekawe czy to jakaś łatwa sprawa czy muszę jechać do serwisu

    bo w serwisie skody krzyknęli mi 1200 zł a Pan Mietek powiedział mi że zamiennik takiego sterownika to koszt ok 60 zł to ciekawe za co serwis sobie tyle liczy

    ale dzieki wielkie za pomoc 🙂 <!-- s:) -->

    PS mała pomyłka w roczniku

    mam Fabie II z 2008 roku

  • Sądzę, że taniej wyjdzie o wiele jak poszukasz anglika na części. Co do zamiennika to może mieć parametry nie takie jak fabrycznie zadane chodzi o pobór prądu jak i obroty na poszczególnych biegach wentylatora. Rozumiem, że chodzi Ci o ten sterownik co jest przy silniku wentylatora wyleciała mi teraz jego nazwa z głowy.

  • Dlaczego pytam o rocznik ??? :hurra: <!-- s:hurra: -->
    Kolega nie zaznaczył w opisie jakie ma autko, teraz dodał że ma F2 i tam jeżeli wentylatory pracują - wentylator - tzn. że jest uszkodzony może to dziwna sprawa ale tak jest
    Kolego sprawdz połączenia, kostki do wentylatora może to jest przyczyną twojego zmartwienia. :oczami:
    jeżeli nie pomoże to drugi wentylator bo sterownik pewnie jest w całości z wentylatorem

  • Ten sterownik nosi nazwę regulator napięcia na deflektorze chłodnicy.