Witaj na forum Fabia Club Polska

Stukający jakby popychacz zaworu

Temat utworzony · 5 Posty · 897 Wyświetlenia
  • Pisze jakby bo dziwnie się to objawia , jak odpalę zimny to nie zawsze występuje jak już jest to na ciepłym czasem też słychać ale już znacznie słabiej , czasem nie występuje wcale , podczas jazdy jak ściągnę nogę z gazu ( hamuje silnikiem stukanie od razu zanika ) myślałem już czy to nie aby wtryskiwacz benzyny . Może ktoś z was się z tym spotkał ?

  • Napisz coś więcej , jaki silnik jaki przebieg , co to za stuki , kiedy się nasilają? , występują po rozruchu ?, w jakiej cześci silnika występują te stuki? Jaki masz olej w silniku , kiedy zmieniałeś.
    Choć tak przez internet to ciężko coś dokładnie powiedzieć.
    M.

  • Silnik BKY 1,4 16V 75 km , przebieg 68000 . olej elf półsyntetyk zmieniany niedawno . Na zimnym po uruchomieniu , stuk przyśpiesza wraz ze wzrostem prędkości obrotowej jak siedzimy w srodku dochodzi z prawe strony czyli tak jakby 1 od rozrządu licząc , ciekawe jest , że jak zdejmę nogę z gazu czyli hamuje silnikiem stu znika jak przyśpieszam zaczyna być słychać . Ostatnio jak go tak fest przegazowałem przestało ale zobaczymy na jak długo . Na moje oko to popychacz i wygląda , że jeden dziwi mnie tylko , że słychać go po tak niskim przebiegu .

  • Witam

    Trudno osłuchać silnik przez internet 😉 <!-- s;) -->
    Ale przyjmijmy twoje wersje ze stuka popychacz.
    Zwykle jak popychacz stuka to krzyczy że ma zły olej , albo za długo nie wymieniany , lub niska jakoś powoduje powstawanie osadów powodujących jego nieprawidłową pracę.
    Czy olej który używasz pochodzi z legalnego żródła? jestes pewien że nie jest to ELF produkowany u Miecia w garażu ?
    Stuki popychaczy po 68 tys to nie wina silnika , ale prawie zawsze wina oleju silnikowego.
    Co można zrobić ? dodać preparat liquy molly do czyszczenie popychaczy hydraulicznych , wymienić olej na inny.

    M.

  • Olej jest wymieniany nawet częściej jak co 10 000 km bo ja w rok robię mniej jak 10000 km i mialem wymieniany olej jakieś 2 miesiace temu , zawsze wymieniam w tym samym miejscu co prawda lany był z beczki a nie z mojej bańki więc wymienię jeszcze kupię tak jak zawsze w bańce . Stuka tylko jeden bo bo to już obczaiłem więc zacznę od ponownej wymiany oleju .