Witaj na forum Fabia Club Polska

Zapieczony cylinderek ...

Temat utworzony · 4 Posty · 7493 Wyświetlenia
  • Witam

    Wczoraj odebrałam od mechanika autko, mechanik miał zlecone

    • wymianę gumy przegubu
    • sprawdzić co się dzieje z tylnymi hamulcami - na przeglądzie wyszło, że fatalnie hamują

    Piszę dlatego, że dziwi mnie jedna sprawa. Mechanik musiał wymienić jeden cylinderek bo był zapieczony. Zdziwiłam się, bo około 5 mc temu ojciec był u znajomego i wymieniał mu komplet cylinderków ( wiem na 100% bo byłam akurat przy tym ). Dziwi mnie fakt, że po takim krótkim czasie "nowym" cylinderek zapiekł się, czy odpowie mi któryś tu Pan dlaczego tak się stało? Czy poprzednie założenie było spartaczone?
    Mechanik zdziwił się jak mu powiedziałam, że około 5 mc temu były one wymieniane...
    Proszę o jakieś sensowne wytłumaczenie bo z tego co usłyszałam to taki cylinder powinien dłużej wytrzymać niż 5 mc.... :niepewny: <!-- s:niepewny: -->

    Pozdrawiam i czekam na Wasze odpowiedzi. 🙂

  • Mialas moze cos wspolnego ze samochod sam hamowal? Sprawdzilbym jeszcze poziom plynu hamulcowego oraz kiedy byl wymieniany 😉 <!-- s;) -->

  • wymiana cylinerków bez wymiany płynu może na nie wiele się zdać. Płyn hamulcowy jest higroskopijny.

  • [quote="nicram"]nicram[/quote] poprzednim razem był wymieniany , tym razem , zapewne też tylko tego nie wiem na 100% bo nie pytałam.Będę od niego brać fakturę niebawem to zapytam.

    Co do pytania [quote="Tofik"]Tofik [/quote] to nie potrafię Ci odpowiedzieć na to pytanie. Wydaje mi się, że nie było takiego problemu. Teraz zauważyłam, że ręczny znacznie się poprawił niż przed poprzednią wymianą cylinderków. Po tej wymianie ( jednego ) ręczny jest znacznie mocniejszy. Byłam właśnie w stacji kontroli pojazdów spr jak sprawują się tylne hamulce i facet powiedział , że jest ok.
    Co do cylinderka tego co mam starego , "te" nie wiem jak się to nazywa z boku nie równomiernie odchodzą po dociśnięciu ..
    "te" czyli --> popychacz z gumą 😉 <!-- s;) --> Jeden ten popychacz nie wychodzi do końca.... być może felerny cylinder??
    [img]http://skodaporadnik.republika.pl/porady/hamulce/rys_8_cylinderek_hamulcowy.jpg[/img]