Witaj na forum Fabia Club Polska

Reklamacja na nowy samochód

Temat utworzony · 4 Posty · 9567 Wyświetlenia
  • Witam. Chciałbym zareklamować samochód który jest jeszcze na gwarancji. Jak napisać taki druk reklamacji? Są może gdzieś wzory? Tą reklamację mam zamiar zanieść do sprzedawcy. A może trzeba zgłosić problem do Skoda Auto Polska ? Gdzie napisać takie pismo żebym podjął próbę uzyskania nowego auta?
    Moją Fabię II naprawiam na gwarancji od roku już, dwie usterki - żadna nie naprawiona. Ciągle to samo wyciek oleju i trzask w zawieszeniu lewego przedniego koła. Serwis nie ma pojęcia o co chodzi. Co robić w takiej sytuacji

  • Takie sprawy najbezpieczniej z jakims prawnikiem zalatwiac. Wtedy masz odrobine pewnosci ze sprawa pojdzie dobrym torem.
    Powodzenia.

  • Najpierw próbowałbym napisa coś do salonu gdzie kupiłeś, jeśli dopowiedz nie będzie zadawalająca to wyżej czyli do centrali do Poznania.

  • Powiem Ci że małe prawdopodobieństwo że Ci się uda otrzymać nowe auto a nawet zwrot gotówki.Wg ustawy o specjalych warunkach sprzedaży konsumenckiej usterka musi być istotna aby była możliwość wymiany towaru niezgodnego z umową na nowy.Jak długo posiadasz auto?Bo wg przepisów ustawy jeśli usterka pojawiła się więcej niż raz i dot tej samej wady w ciągu pół roku uznaje się że wada była znana sprzedawcy w dniu sprzedaży.Moja rada napisz do salonu, oraz skontaktuj się z Rzecznikiem Praw Konsumenta a z doświadczenia wiem że najlepiej napisz do TVN Turbo program Turbo Kamera.Oni zajmują się takimi sprawami.