Witaj na forum Fabia Club Polska

Jak sprawdzić,czy mam reflektory skrętne ?

Temat utworzony · 5 Posty · 4858 Wyświetlenia
  • Czołem. Kupiłem niedawno fabię,sprzedawca mówił mi,że ma reflektory skrętne. Wczoraj stanąłem w nocy na wprost garażu,kręciłem kierownicą, ale światła nie skręcały. Nie wiem teraz,czy sprzedawca wcisnął mi kit i w rzeczywistości nie mam skrętnych lamp,czy może coś nie działa ? Mój reflektor wygląda tak. Czy jest on skrętny ? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5ac80b21255cc856.html . Pozdrawiam 🙂 <!-- s:) -->

  • Wg mnie jak nie skręcają to wcisnął kit!

  • Kolego jeżeli chcesz mieć reflektory skrętne to musisz mieć xenony lub bixenony - jak sprawdzić ??? spryskiwacze reflektorów w zderzaku

    Miałem Passata B6 z Bixenon + doświetlanie zakrętów - jak to działa ???
    zasada działania jest podobna przy xenonach lub bixenonach z opcją doświetlania lub nie, wysokość świecenia uzależniona od czujników na wahaczach a kierunek oświetlenia od czujnika w przekładni kierowniczej

    Po odpaleniu reflektor - soczewka robi test ( można włączyć światła ) i wszystko widać najlepiej na ścianie, soczewka idzie do położeń maksymalnych doł następnie do góry i w lewo - prawo

    jeżeli jedziemy z prędkością do około 40km/h działa doświetlanie zakrętów a powyżej realizowana jest tylko oświetlenie drogi poprzez zmianę konta skrętu kierownicy ( dokładnie nie pamiętam ale około 10-15 stopni ) w lewo lub w prawo

  • Czyli nie mam. Trudno,obejdę się. Dzięki bardzo za odpowiedź 🙂 <!-- s:) -->

  • to sa reflektory projektorowe (soczewkowe), sam mam takie, ale nie ruchoma soczewka, co do tego krecenia w miejscu, to wydaje mi sie, ze sama opcja dziala w trakcie jazdy i skrecania a nie stania w miejscu i krecenia kierownica (i tez przy okreslonych predkosciach - do pewnej granicy nie dziala soczewka tylko statyczne doswietlanie zakretu z obudowy przeciwmgielnego przedniego ale dziala tam swiatlo do jazdy dziennej podejrzewam, powyzej zas predkosci granicznej zaczyna ruszac sie soczewka chyba wlasnie tak jak napisal kolega powyzej 40km/h)