Witaj na forum Fabia Club Polska

Migające światła

Temat utworzony · 6 Posty · 1828 Wyświetlenia
  • Witam

    Mam problem - Czasami w czasie jazdy światła zaczynają mrugać (nie gasną tylko mrugają). Czasami po chwili przestają a czasami włącza się ikona wspomagania (pomarańczowa z wykrzyknikiem) i światła zaczynają normalnie świecić. Mówiąc światła mam na myśli te z przodu, z tyłu i podświetlenie zegarów.

    Sprawdzałem regulator napięcia i ładowanie - jest w porządku.

    Proszę o pomoc.

    Skoda Fabia 2001, 1.4 mpi, 60KM, combi,

  • Lekko przygasające światła podczas postoju i kręcenia kierownicą to normalna rzecz, ale podczas jazdy nie powinno tak być, dlatego warto podpiąć go pod kompa i sprawdzić błędy.Częstą usterką elektryczną po której nie działają/wariują czujniki to przegniła wiązka elektryczna, radziłbym ją sprawdzić w pierwszej kolejności.

  • Witam 🙂 <!-- s:) -->
    Skontroluj sobie "słynną wiązkę". Bo często ona gnije i się różne rzeczy dzieją np. takie jak piszesz. O tej wiązce na forum jest dużo napisane ; wystarczy użyć szukajki 🙂

  • Pewnie pada Ci czujnik skrętu. Miałem to samo, że światła mi przygasały bo pompa miała za duży pobór prądu, ponieważ czujnik dawał informacje jakbym kręcił kierownicą jak szalony. Efektem tego był zajechany akumulator. Po wymianie czujnika wszystko wróciło do normy.

  • Dziękuję za odp. CZujnik sprawdzę na końcu ze względu na cenę 😕 <!-- s:/ --> A co z tą wiązką o której piszecie? Jak ją zlokalizować?

  • Wiązka jest na podłużnicy po stronie kierowcy. Pod tym linkiem jest opisane co i jak zrobić, żeby się do niej dostać i ewentualnie ją podwiesić 🙂 <!-- s:) -->

    http://chomikuj.pl/fabiaclub/SLYNNA_WIAZKA,1365410348.pdf