Witaj na forum Fabia Club Polska

Montaz centralnego zamka

Temat utworzony · 13 Posty · 8397 Wyświetlenia
  • Witam, mam Fabie classic 2003r. "golas", czy mogę do niej zamontować centralny zamek? Co należy kupić ? Na allegro są zamki oryginały z rozbiórki. Jak taki zestaw kupie to da się to zamontować ? co jeszcze będzie mi potrzebne ? Prosze o rade ...

  • Możesz do niej zamontować centralny zamek. Potrzebujesz centralny zamek, trochę wiedzy, szczyptę umiejętności i narzędzia 🙂 <!-- s:) -->

  • No tak ale co musze kupic? montaz moze komus madrzejszemu powierze ale zakupy zrobilbym sam...

  • Musialbys kupic cos takiego. Z zamontowaniem silownikow powinienes sobie dac rade a co do kabelkow to podjedz do jakiegos elektryka samochodowego i Ci to podlaczy.Chyba ze sie znasz na elektryce to sam to zrobisz.
    http://www.ebay.co.uk/itm/Remote-Control-Entry-System-5-Keyless-Central-Door-Locking-Kit-AUDI-VW-SKODA-/320875260911?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item4ab5a7ebef&_uhb=1<!-- m -->

    To jest na angielskiej stronie.

  • czy zmieniał ktoś może zamki zwykle na takie z centralnym ? czy same zamki wystarczą czy będą też konieczne jakieś inne części cięgna, itp. proszę o poradę zamki już kupiłem ale nie wiem czy same wystarczą? jak sprawdzić przed zamontowaniem czy aby napewno są dobre ? do których kabelków podłączyć prąd i jak ?

  • Jak nie masz pojęcia o elektryce to lepiej to komuś daj do zrobienia 😉 <!-- s;) -->

    Cięgna... jeśli zakładasz zamek, który ma w sobie siłownik to cięgno jest raczej zbędne.

    Które przewodziki... to musisz sobie sprawdzić. Zmierzyć etc.

  • właśnie czekam na fachowca który mi to zrobi ale jakoś tak wychodzi ze jest trochę ciężki kontakt z nim i nie do końca wiem co mam dla niego przygotować, sam tego nie będę montował ale chce mieć wszystko co może być potrzebne. Stąd moje pytanie.

  • Cześć,
    odświeżając trochę temat, chcę w swojej fabii zamontować centralny zamek, myślałem nad zakupem i montażem uniwersalnego zestawu. Mniej więcej coś takiego: http://allegro.pl/centralny-zamek-na-4-lub-2-drzwi-2-piloty-i5761339615.html<!-- m -->

    Co o nim myślicie? Ktoś z Was montował takie rzeczy u siebie?

    A z trochę bardziej szczegółowych pytań, czy uciąg zamka 4KG jest wystarczający? gdzie najlepiej umiejscowić centralkę? Ktoś wie jak podłączyć się z tym pod układ elektryczny samochodu?

  • Ja u siebie montowałem ten:
    [url]http://allegro.pl/zamek-centralny-dedykowany-do-skody-fabia-1-skoda-i5920374985.html[/url]
    wszystko idealnie spasowane
    Jak masz alarm to mostkujesz zasilanie i oprócz tego z alarmu 2 kabelki odpowiedzialne za zamykanie i otwieranie drzwi. A schować go możesz tam gdzie centralkę alarmu czyli za lewym schowkiem kierowcy.

  • [quote="Mirvash"]Ja u siebie montowałem ten:
    [url]http://allegro.pl/zamek-centralny-dedykowany-do-skody-fabia-1-skoda-i5920374985.html[/url]
    wszystko idealnie spasowane[/quote]
    No widać na fotkach że nie ma druciarstwa . Podłączenie siłowników do zamków zrobione fachowo . W tych innych , uniwersalnych ten punkt jest słaby . Luzuje się to po czasie i stwarza problemy . Jednak jest jedno ale . W opisie nie ma centralki i pilotów. [quote="Mirvash"]Jak masz alarm to mostkujesz zasilanie [/quote] A jak nie mam ? będzie to pasować ? A jak jednak mam ale bez obsługi centralnego zamka też będzie to pasować ? Proszę Cię o odpowiedz.

  • Zacznijmy od tego czy masz alarm w samochodzie? 😛 <!-- s:P -->

    Zasada jest prost jak masz alarm to nie potrzebujesz centralki od zamka tylko sam sterownik siłowników.
    A jak nie masz alarmu to kupujesz tylko moduł centralnego zamka on jest z pilotami. Jakbyś chciał to mam nówkę moduł do sprzedania, gdyż jak się ma alarm to się bezpośrednio pod alarm podpina jeżeli ma funkcje centralnego zamka.

    Bardzo słaby opis ma ten allegrowicz niepiesze nic o centralce co to jest za centralka i jakie ma funkcje. Osobiście mi ona wygląda na sam sterownik siłowników bez centralki, albo nie ują tego na zdięciach i w opisie. sądząc po cenie to jakieś badziewie, gdyż sam moduł tyle kosztuje.

  • Alarmu u siebie nie mam.... niestety wersja mojej Fabii jest dość uboga ;/
    Mirvash jak rozumiem oprócz modułu centralnego zamka (za ile chciałbyś swój odsprzedać? :hyhy: <!-- s:hyhy: --> ) potrzebuję jeszcze samych siłowników, ich mocowania (jakieś profile, cięgna itd., itp.) i okablowanie, tak? czy coś jeszcze?

    Ktoś wie jak to podłączyć do instalacji elektrycznej samochodu bez alarmu?

    Zastanawiam się ile jakiś mechanik / elektryk / elektronik wziąłby za założenie centralnego Fabii, ktoś się może orientował? pewnie sporo ale może to jednak nie jest gra warta świeczki?

  • Skoro nie masz alarmu to kupujesz silowniki już z wiązka, cierna, łączniki i te profile, Jak kupiłem silowniki z modułem centralnego ale iż miałem alarm to podpoiłem je pod alarm. Ja jak zamontowałem se wszystko to w warsztacie od caraudio połączyli mi to za 70zł w 1h czasu. kup sobie [url]http://allegro.pl/zamek-centralny-dedykowany-do-skody-fabia-1-skoda-i5920374985.html[/url] mniej się naklniesz. A moduł centralnego czyli to co ma piloty i ci steruje mogę ci taniej odsprzedać, powiedzmy za 30zł + wysyłka.

    Co potrzeba do zamka:

    • 4 siłowniki
    • wiązka kabli
    • moduł sterowania siłownikami
    • cięgna, profile, łączniki
    • modu centralnego zamka

    Co do elektryki:
    Zasilanie podpinasz pod akumulator
    2 kabelki od kierunkowskazów
    i 2 kabelki sterownicze od modułu który steruje siłownikami,

    ja sam sobie zamontowałem przy okazji uszczelniłem sobie drzwi bo mi woda dostawała się do wewnątrz 70zł za podpięcie od strony elektrycznej to niewiele. Mi krzykli za cały montaż 200zł to zaoszczędziłem 130zł jak dla mnie bomba 😛 <!-- s:P -->

    Jesli sam sobie pomontujesz siłowniki i poprowadzisz wiązke to jedziesz do warsztatu i tanio ci to podepna. Cały montaż zamka kosztuje w granicach 200- 300zł