Witaj na forum Fabia Club Polska

Krótkie, nieregularne skrzypienie w podwoziu

Temat utworzony · 12 Posty · 726 Wyświetlenia
  • Żeby nie było zbyt nudno, to dzisiaj pojawił się kolejny problem 😛 <!-- s:P -->
    Podczas jazdy do przodu (na luzie, na biegu, bez przyspieszania, w trakcie przyspieszania - każda sytuacja) lub spokojnego dojeżdżania do skrzyżowania słychać co pewien czas dziwny dźwięk od strony podwozia. Jest to całkowicie nieregularne jakby trzeszczenie/skrzypienie/chrobotanie. Krótkie, ale wyczuwalne dla ucha i zdecydowanie niepokojące.
    Ma ktoś jakiś pomysł i czy może to mieć związek z instalacją gazową, która jest od piątku? Jutro przejade się na benzynie i sprawdze czy jest tak samo.

  • Wszystko jasne. Na szczęście lub nie, zależy jak na to patrzeć, środkowy tłumik skończył swój żywot. Na środku jest cały przerdzewiały i dlatego ostatnio słyszałem ciągłe pierdzenie, a to skrzypienie przerodziło się już dzisiaj w bardziej intensywne walenie. Cały się rusza we wszystkie kierunki. Krótko mówiąc - trzeba wymienić, bo się nie nadaje nawet do spawania.

    Zna ktoś dobrego gościa od tłumików w Łodzi?

  • [quote="seven"]Wszystko jasne. Na szczęście lub nie, zależy jak na to patrzeć, środkowy tłumik skończył swój żywot. Na środku jest cały przerdzewiały i dlatego ostatnio słyszałem ciągłe pierdzenie, a to skrzypienie przerodziło się już dzisiaj w bardziej intensywne walenie. Cały się rusza we wszystkie kierunki. Krótko mówiąc - trzeba wymienić, bo się nie nadaje nawet do spawania.

    Zna ktoś dobrego gościa od tłumików w Łodzi?[/quote]

    Stary, masz Fabię, do tego auta każdy tłumikarz będzie specem. 😉 <!-- s;) -->

  • Niedługo odbieram z nową rurą 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="seven"]Niedługo odbieram z nową rurą 😛 <!-- s:P -->[/quote]

    😄 I co, potrzebny był super spec, czy wystarczył pierwszy lepszy tłumikarz? 🙂

  • Przecież nie odebrałem jeszcze, skąd mam wiedzieć 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="seven"]Przecież nie odebrałem jeszcze, skąd mam wiedzieć 😛 <!-- s:P -->[/quote]

    😛 Coś cienki ten tłumikarz, skoro musiałeś zostawić mu auto i nie zrobił od ręki. 😛

    1. nie miałem czasu, żeby czekać
    2. nie było tłumika na stanie
    3. nie zależało mi na czasie 😛 <!-- s:P -->
  • Skoro tak, to w takim razie trzymam kciuki, żeby wszystko poszło ok. 😉 Tłumiki to nie jest żadna czarna magia. :super: <!-- s:super: -->
    Ja zaraz spadam wyceniać naprawę drzwi... Cholera, beznadziejny dzień! A tak cieszyłem się ostatnio z Fabii ...

  • Powodzenia 😉 <!-- s;) -->

  • Błoga cisza po wymianie tlumika 😄 <!-- s:D -->

  • Wiem co czujesz też to ostatnio przerabiałem 🙂 U mnie wymieniali plecionkę środkowy i końcowy czas wymiany 1 h :hyhy: <!-- s:hyhy: -->