Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia by maxon

Temat utworzony · 6 Posty · 3395 Wyświetlenia
  • Witam,

    Już jestem użytkownikiem Fabki przez miesiąc, więc doszedłem do wniosku, że jest to odpowiedni moment na przedstawienie mojego autka i lekkie amatorskie porównanie z innym bezpośrednim "konkurentem" naszych skodek, a mianowicie VW Polo, którego miałem możliwość użytkowania zanim stałem się właścicielem Skody.

    Moja Fabka prezentuje się następująco, czyli tak jak wszystkie inne (muszę przyznać, że grafitowy kolor bardzo mi się podoba) 🙂
    [img]http://images35.fotosik.pl/1659/be43300b3eaa4f47gen.jpg[/img]
    Autko jest z 2004 roku, silniczek 1.4 z 75 konikami pod maską i lekko ponad 100 tysiącami przebiegu. Wersja wyposażenia "Choice" czyli nie za mało i nie za dużo, ale jak na auto tej klasy w sam raz wydaje mi się. Żadnych modyfikacji nie przeprowadzałem, zrobił to za mnie czas "matowiąc" lampy - niestety, natomiast w kwestiach technicznych wszystko fajnie chodzi, wymieniłem tylko pasek rozrządu i póki co nie narzekam. W planach muszę naprawić elektrykę jednej szyby, ale to na wiosnę, bo i tak teraz szyb nie ma kiedy otwierać, poza tym może wymienię przednie reflektory, bo trochę mnie irytuje ich wygląd, a poza tym może światełka ledowe Philipsa do jazdy dziennej dedykowane do skody w miejscu przewidzianym na hologeny, których ta wersja wyposażeniowa nie posiada. Autko stoi od wczoraj na zimowych kapciach Dębicy, na lato w garażu czekają dość popularne w naszym kraju aluminiowe felgi Enzo B.

    Tyle w kwestii informacyjnych. Co do własnych odczuć po tym ponad miesiącu użytkowania to muszę przyznać, że jestem zadowolony. Jako, że zanim stałem się właścicielem Fabii korzystałem z VW Polo 9N z 2003 roku z silniczkiem 1.2 12V 65KM, więc może garść przemyśleń dorzucę, za co proszę nie zabijajcie mnie, bo są to moje subiektywne opinie wynikające z użytkowania obu pojazdów, bądź co bądź bardzo podobnych, a jednak innych.

    No więc w stosunku do VW moim zdaniem Fabia bardzo nadrabia wnętrzem, wydaje się być przestronniejsze, energonomicznejsze i po prostu fajniejsze w stosunku VW, szczególnie podoba mi się oryginalne radio Skody, które bardzo fajnie pasuje do kokpitu. Na plus dla VW jednak muszę zaliczyć niebieskie podświetlenie zegarów, które wyglądało świetnie. Ponadto wydaje mi się, że w VW siedzenia były wygodniejsze, szczególnie przy dłuższych przejazdach dawało się to odczuć. W Fabii mam problem ze znalezieniem idealnej dla siebie pozycji, z czym w Polo nie miałem problemu. Jeżeli chodzi o silnik to moje 1.4 75km mimo 10 KM więc niż 65 konne POLO nie daje wielkiej różnicy, a momentami mam wrażenie że jest gorsze, szczególnie na podjazdach pod małopolskie górki, kiedy Fabka na 5 biegu sobie nie radzi kompletnie, z czym Polo nie miało tak dużych problemów. Na plus muszę zaliczyć świetne brzmienie silnika 1.4. Jednak nie ma co ukrywać, że oba silniki są przeznaczone na miasto, gdzie radzą sobie bardzo dobrze, z czego VW potrzebuje mniej paliwka, bo komputer wskazywał zazwyczaj 5,5l w benzynie, co w stosunku do Fabii 6,5L jest niewielką a jednak różnicą. Co do wyglądu zewnętrznego to jest to kwestia subiektywna, dla mnie podobają się oba auta, trochę irytujące są fakty chyba "oszczędności" skody, w wyniku czego wiele aut może poszczycić się okropnie wyglądającymi reflektorami i śmiesznymi kikutami w postaci prawego lusterka.

    Ogólnie rzecz ujmując moim zdaniem Skoda Fabia jest świetnym miejskim autem i w stosunku do droższego brata niewiele mu ustępuje, dlatego mogę polecić je każdemu i tak będę robił 🙂

  • Nie wymieniaj reflektorów tylko podjedź do firmy, która przeprowadza ich regenerację. Będą wyglądać jak nowe za kilkukrotnie niższą cenę aniżeli kupno nowych.

  • [quote="comfort"]Nie wymieniaj reflektorów tylko podjedź do firmy, która przeprowadza ich regenerację. Będą wyglądać jak nowe za kilkukrotnie niższą cenę aniżeli kupno nowych.[/quote]

    Popieram kolegę 🆗 <!-- s🆗 -->

  • [quote="comfort"]Nie wymieniaj reflektorów tylko podjedź do firmy, która przeprowadza ich regenerację. Będą wyglądać jak nowe za kilkukrotnie niższą cenę aniżeli kupno nowych.[/quote]

    Nie wiedziałem że takowe firmy istnieję. Poszukam czego w Krakowie i udam się bezsprzecznie 🙂 <!-- s:) -->

  • Rzuć okiem na ten temat:
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=7041&hilit=regeneracja+reflektorów&start=75<!-- l -->

    Wymieniliśmy to kilka firma z Krakowa, można by się ich zapytać co i jak.

  • Polecam tez prosciej gazety motoryzacyjne przegladac, sa tez opisywane regeneracje 😉 <!-- s;) -->