Witaj na forum Fabia Club Polska

Radia CD/mp3/SD/inne

Temat utworzony · 357 Posty · 76741 Wyświetlenia
  • [quote="Orfeusz"]a kupiłeś specjalną ramkę do zabudowy nie oryginalnego radia??[/quote]

    Ale mial juz nieorginalne radio, tyle tylko ze zamontowane w ASO. Moze cos ci blokuje, i radio do konca nie wchodzi w kieszen. Na gorze masz radio czy polke??

  • u mnie to wyglada tak jakby radio wpadlo zadaleko do srodka :rozpacz: <!-- s:rozpacz: -->
    widac kawalek gory kieszeni

  • [quote="Arti"]u mnie to wyglada tak jakby radio wpadlo zadaleko do srodka :rozpacz: <!-- s:rozpacz: -->
    widac kawalek gory kieszeni[/quote]

    to moze kieszen zadaleko zes wlozyl i przest wpadlo do srodka 😆

  • Mam problem z radiem Pioneer DEH 3900... wszystko dziala sprawnie ale .. jak wyciagne kluczyki ze stacyjki oraz panel to kasuja mi sie wszystkie ustawienia radia lub plyta leci od poczatku a nie od momentu w ktorym wylaczylem radio .. przelaczalem juz kable od zasilania i nic to nie daje .. jest zolty kabel z metka (Battery+) z dwoma koncowkami .. w tym jedna wolna .. probowalem tam przelaczyc czerwony kabel z metka (ACC) i rowniez jest to samo .. posiada ktos wiedze na temat takiego niedociagniecia :?: wczesniej mialem radio sony i nie mialem z tym problemu 😞 <!-- s:( --> ...

  • A to Ci się teraz pojawiło, czy było od początku podłączenia radia :?: <!-- s:?: -->

  • Juz dziala 🙂 Radio jest nowe i wystarczylo pokombinowac z kablami 🙂 <!-- s:) -->

  • Jak pionek to pewnie zółty musiałeś z czerwonym połączyć i na odwrót.

  • [quote="Krzysiek"]Jak pionek to pewnie zółty musiałeś z czerwonym połączyć i na odwrót.[/quote]

    ... [b]Krzysiek[/b] dokładnie tak było jak piszesz bo ja miałam to samo - hehe 😛 <!-- s:P -->

  • Na zoltym kablu jest metka (Baterry+) a na czerwonym (ACC) .. i zolty kabel ktory idzie od strony samochodu powinien miec stale napiecie .. natomiast jest na odwrot 🙂 <!-- s:) -->

  • Jest na odwrót bo w fabia (i octa) w kostce ma odwrócone piny. Żeby zółty i czerwony (z niefabrycznego radia)odpowiadały przypisanym im funkcjom (Batt, ACC) należy zmienić kolejność pinów w kostce.

    Nie pisałem o tym wcześniej bo to dość popularne zjawisko, myślałem że faktycznie coś z radiem sie pochrzaniło...

  • [quote="kros"].....należy zmienić kolejność pinów w kostce.[/quote]

    szybciej i latwiej jest przepiac kable 🙂 wazne ze dziala 🙂 <!-- s:) -->

  • dziekuje :ups: <!-- s:ups: -->

  • [quote="Wojtas"]Juz dziala 🙂 Radio jest nowe i wystarczylo pokombinowac z kablami 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Tak właśnie myślałem, że problem w podłączeniu to samo przerabialiśmy w autku co tato kupił, był dokładnie taki sam objaw jak u Ciebie.

  • Tak jest jeszcze w innych samochodach grupy vag.

  • Czy posiada ktoś może instrukcję obsługi w języku Polskim do któregoś z tych odtwarzaczy?? A oprócz tego, takie pytanie do ludzi mających z tym kontakt: czy da się jakoś zmniejszyć czcionkę na wyświetlaczu, albo zrobić coś żeby wyświetlało cały tytuł utworu (mp3)?? bo wyświetla mi parę początkowych liter tytułu (tyle ile się zmieści na wyświetlaczu) i ani tego nie przesuwa ani nic.. ;/

  • Czeka mnie operacja wymiany akumulatora, w związku z czym będę musiał wprowadzić kod do orginalnego radia, jak się to robi ?? Może ktoś wytłumaczy mi tak łopatologicznie.

  • po wielkich problemach z wyjęciem radia, nic za chole.... nie chciało pasować do otworów, w końcu udało się :hurra: <!-- s:hurra: --> .
    Wyjąć radyjko musiałem bo na obudowie miałem naklejkę z kodem :ups: , to było najdroższe aluminium jakie kupiłem, pasek aluminiowy długości 20 cm szerokości około 1 cm, przeciąłem wzdłuż na pół i tak zaopatrzony udałem się do samochodu. Wyjmaki, chwytaki czy jak by tego nie nazwać pasowały jak fabryczne 🆗 .
    Kodowanie samo w sobie jest bajecznie proste,
    Od wczoraj cieszę się muzyką płynącą z wysokiej jakości fabrycznego radia i fabrycznych głośników :super:

  • No to fajnie :hurra: , że rozgryzłeś sprawę, niestety byłeś sam i pierwszy w tym temacie więc musiałeś być zdany sam na siebie :rozpacz: <!-- s:rozpacz: --> .

    :hyhy: przypomina mi się temat który kiedyś tam założyłem i potem sam z sobą musiałem prowadzić rozmowę, czasem tak bywa.

  • Witam
    Mam radio CD które po jakimś czasie grania samo się wyłącza (dokładnie nie mierzyłem ale po ok. 50min), czy orientuję sie jaki może być tego powód?
    Jeszcze jedno: czy posiada ktoś opis wszystkich funkcji (kombinacji klawiszy????)

  • Mi też się wyłącza, ale tylko wtedy gdy jest bardzo gorąco po około 5h pracy non stop jak przestygnie znów jest oki. To jest takie zabezpieczenie by się nie spaliło.
    Fakt 50 min to stanowczo za krótko, podejrzewam, że coś się sypnęło być może na płycie i gdy się rozgrzeje materiał się rozszerza gdzieś coś styknie i się wyłączy, trzeba by z nim iść do jakiegoś magika by luknął :niepewny: <!-- s:niepewny: -->