Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Dobór lakieru w serwisie - dwie możliwe wersje???

Temat utworzony · 3 Posty · 16730 Wyświetlenia
  • Byłem dziś na przeglądzie gwarancyjnym w autoryzowanym serwisie Skody i przy okazji zapytałem o zaprawkę do lakieru czerwień corrida 8151 (HFA 380 074 8151/F3K/8T8T).
    Facet zerknął w komputer i pokazał mi na ekranie zaprawkę składająją się z 1 pojemniczka, i po chwili mówi że ma taki na stanie ... przynosi więc z magazynu ale zaprawka( zestaw) już składa się z 2 pojemniczków czyli: lakieru czerwień corrida oraz lakieru bezbarwnego. Nie wiedział jak to wytłumaczyć!
    Pod tym samym numerem lakieru występują dwa zestawy z dodatkowym lakierem bezbarwnym oraz bez lakieru.
    Lakier na samochodzie nie jest metaliczny więc [size=150][b]o co tu chodzi???[/b][/size]

  • Jak ja kupowałem do siebie taką zaprawkę to mam w jednym opakowaniu . A ja mam granatowy zwykły i kosztował 17 zł. Mi się wydaje że to są dwa różne odcienie czerwonego ale pod jedną nazwą. Ja na twoim miejscu brałbym ten czerwony z bezbarwnym. Jedź do bardziej fachowego serwisu i tam może ci powiedzą o co chodzi. Mi się wydaje że Ta osoba ma za małą kompetencje. Dla mnie też to jest dziwne że dwa lakiery i jeden numer. Zwykle jest tak że każda część ma inny numer. Może tam była jedna inna cyfra której nie zauważyłeś i ci się wydaje że są takie same. Jedź ten do innego serwisu i się zapytaj o to samo i zobaczysz co ci powiedzą

  • Oto, co miałeś do wyboru - 1 kod koloru oznacza, że:

    • 1 składnik = zaprawka
    • 2 składniki = baza (lakier) + klar (lakier bezbarwny)

    Do ubytków większych używałbym lakieru + klar. Do ubytków mniejszych, lepiej sprawdzi się zaprawka. To tyle w temacie. 😄 <!-- s:D -->